reklama

Fanoušci Harryho Pottera slaví. Kouzelnická trojka se má vrátit na scénu

V půlce listopadu to bude 20 let od premiéry filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Studio Warner Bros. podle nejmenovaného zdroje plánuje setkání tří protagonistů celého filmu. To by se mělo konat ve studiu Warner Bros. Studio Tour London. Daniel Radcliffe ale dříve řekl, že pravděpodobně nebude mít čas.

reklama

Podle nejmenovaného zdroje společnost Warner Bros. plánuje „přátelské shledání“, kterého by se měly účastnit všechny hlavní hvězdy filmu, tedy Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watsonová. Všechny tři herce produkční společnost oslovila.

Warner Bros. chce jít po vzoru sitcomu Přátelé, kde také došlo na setkání po letech (Přátelé: Zase spolu). Show měla obrovský úspěch. Zúčastnily se jí všechny hlavní hvězdy včetně Jennifer Anistonové, Courteney Coxové nebo Matta LeBlanca.

Herci účast oficiálně nepotvrdili

Setkání herců z Harryho Pottera by mělo proběhnout tento měsíc ve známém studiu Warner Bros. v Londýně. Příležitostí by mělo být 20. výročí premiéry prvního dílu Kámen mudrců. Ten se odvysílal 16. listopadu 2001. „Většina z nich se už posunula v životě dál, ale tento film z nich udělal hvězdy. Mají mnoho vzpomínek z natáčení. Všichni doufají, že se událost uskuteční,“ řekl nejmenovaný zdroj deníku The Sun.

Zda dorazí skutečně všichni tři představitelé hlavních rolí, ale není vůbec jisté. Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe se k tomuto výročí vyjádřil už na začátku roku. „Momentálně v Dominikánské republice natáčím film a poté budu až do konce roku zaneprázdněný,“ řekl Radcliffe pro Entertainment Tonight. Je otázkou, zda mezitím své plány nepřehodnotil.

Jasné není ani to, zda se slavnostního setkání případně zúčastní autorka knih J. K. Rowlingová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda
360°

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Kouř, plameny a potopené lodě. Nálet na Pearl Harbor paradoxně prohrál Japoncům válku

Zatímco v Evropě zuřila koncem roku 1941 válka již přes dva roky, Spojené státy se mohly ještě stále těšit z míru. Již od jara toho roku se sice po přijetí zákona o půjčce a pronájmu nedalo hovořit o úplné neutralitě USA, které dodávaly zbraně zejména do vzdorující Británie, drsná realita bojiště ale zůstávala běžným Američanům na hony vzdálena. Situaci změnil až 7. prosince 1941 překvapivý japonský útok na vojenskou základnu Pearl Harbor na Havajských ostrovech. Japonci tam slavili velké vítězství, z dlouhodobého hlediska ale šlo spíše o debakl – nepodařilo se jim zničit hlavní cíle, což jim ve výsledku prohrálo válku.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

reklama