CNN Prima News setkání

setkání

Výpis příspěvků ke štítku „setkání“

Umytá židle, hlavně aby pod Kimem nepraskla. Lidé se baví schůzkou Putina s vládcem KLDR

Setkání ruského prezidenta Vladimira Putina se severokorejským vládcem Kim Čong-unem na kosmodromu Vostočnyj provázelo několik podivuhodných situací. Členové obou delegací na poslední chvíli vybírali pro vůdce KLDR vhodnou židli, na kterou by si mohl sednout. U rozhodování působili velmi zmateně. Vybraný nábytek pak dostal speciální péči. Severokorejský vyslanec židli kompletně vydezinfikoval.

Bachmut je pod ostrou palbou. Rusové mohou zaútočit po celé Ukrajině, varují úřady

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přicestoval do Prahy, na Hradě se sešel s prezidentem Petrem Pavlem. V pátek má na programu jednání s premiérem Petrem Fialou (ODS) či předsedy Senátu a Sněmovny. Počet obětí po čtvrtečním ruském útoku na Lvov stopl na deset. Úřady vyhlásily dvoudenní smutek. Nejtvrdší boje nadále zuří u Bachmutu, Lymanu, Avdijivky a Marjinky.

Návštěva Zelenského má tři roviny, uvedl Žantovský. Vyzdvihl gripeny coby čestnou stráž

Návštěva ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského má tři roviny: symbolickou, diplomatickou a praktickou. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl diplomat a poradce prezidenta Petra Pavla Michael Žantovský. Vysvětlil, co znamenal doprovod dvou gripenů při cestě ukrajinské hlavy státu do Česka a nastínil, do které organizace má Kyjev šanci vstoupit dříve: zda do EU, nebo do NATO.

Do Prahy přiletělo statečné srdce. Čeští státníci vítají Zelenského a na setkání se těší

Doufám, že je to pravda a statečné srdce přiletí do Prahy. Tak reagovala senátorka Miroslava Němcová (ODS) na tehdy ještě nepotvrzenou zprávu o první návštěvě ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Česku od začátku ruské agrese na Ukrajině. Z brzkého shledání se těší i předsedové Senátu a Sněmovny: Miloš Vystrčil (ODS) a Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). „Vaše návštěva Prahy potvrzuje silné spojenectví mezi Českem a Ukrajinou,“ napsala Pekarová.

V prezidentské kanceláři to skřípe, tvrdí komentátor. Odbornici na řeč těla Pavel nadchl

Výkon prezidenta v průběhu prvních sto dní v nejvyšší státní funkci hodnotili experti i politici ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS. Odbornice na nonverbální komunikaci Noemi Zárubová-Pfeffermannová uvedla, že oproti kampani je nyní Pavel uvolněnější a častěji rozdává úsměvy, které mu sluší. Komentátor Seznam Zpráv Václav Dolejší prozradil, že vztahy v prezidentské kanceláři nejsou ideální, stížnosti měly zaznít i na Pavlovu mluvčí Markétu Řehákovou. „Prezident za ní ale stojí,“ podotkl.

Hvězdný Reynolds splnil přání umírajícímu fanouškovi. Dusil jsem se emocemi, přiznal herec

Uplynulý víkend byl pro herce Ryana Reynoldse více než výjimečný. Jeho velšský tým Wrexham po patnácti letech postoupil do britské fotbalové ligy, navíc se sešel s 45letým Jayem Fearem. Během dvacetiminutového rozhovoru s fanouškem, kterému byla diagnostikována rakovina slepého střeva v posledním stádiu, mu předal podepsané rukavice filmového Deadpoola a šokoval ho vřelou pozvánkou na natáčení. Sám herec přiznal, že se emocemi „dusil“.

Orlando, je důležité nezavírat oči. Pavel chválil hollywoodskou hvězdu, řešili spolu Ukrajinu

Orlando, pokračuj v tom, co děláš. Tímto vzkazem poděkoval prezident Petr Pavel hollywoodskému herci a vyslanci UNICEF Orlandu Bloomovi, s nímž se sešel ve středu. Dvojice spolu hovořila zejména o dopadech války na Ukrajině na děti. Prezident zdůraznil, že je důležité „nezavírat oči před válečnými zločiny páchanými na ukrajinských dětech“.