CNN Prima News výročí

výročí

Výpis příspěvků ke štítku „výročí“

Rychlíková: „Show“ pro Ukrajinu byla mimo, silné kafe. Nic o tom nevíte, opáčila Witowská

Některé aspekty připomínání druhého výročí ruské invaze na Ukrajinu byly v pojetí některých pražských akcí „mimo“, napsala na Instagramu novinářka Apolena Rychlíková. Vymezila se proti vytváření „show“ a „dělání superstar“ z ministryně obrany Jany Černochové (ODS). Proti jejím slovům se na sociální síti X ohradila novinářka Světlana Witowská, která zároveň moderovala koncert pro Ukrajinu. „Kritizovat umí každý, něco dělat jen někdo,“ reagovala s tím, že Rychlíková o akci nic neví. Zároveň připomněla záměry pořadatelů.

Ficova řeč o válce strhla bouři. Aušus, ostuda pro Slovensko, hlásí čeští i světoví politici

Robert Fico je ostudou pro Slovensko, pro Evropu i pro lidské bytosti se srdcem, napsal na sociální síti X poslanec z řad německé SPD Michael Roth. Reagoval tím na výroky slovenského premiéra o „falešné démonizaci Vladimira Putina“ a roli ukrajinských neonacistů v rozpoutání války. Podobně se proti Ficově řeči vymezila řada dalších včetně senátorky Miroslavy Němcové (ODS), která politika označila za „aušus“. Slova ministerského předsedy neunikla ani pozornosti ukrajinských médií.

Dva roky války OBRAZEM: Z velkolepých měst Ukrajiny zůstaly po ruských útocích jen trosky

Již v sobotu 24. února si svět připomene druhý rok od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Od té doby se řada měst napadeného státu změnila k nepoznání. Experti nejčastěji zmiňují Bachmut či nedávno Rusy obsazenou Avdijivku. Mnohdy zaznívá, že byla srovnána se zemí. Značné škody však utrpěla i další místa, v nichž do osudného února 2022 žili lidé spokojeným životem.

Herce Jiřího Růžičku se v nemocnici pokusila zabít zdravotní sestra. Nesnášela jeho matku

Herec Jiří Růžička, kterého nejvíce proslavila role tlustého Josefa v komediích Slunce, seno... se během svého krátkého života stačil oženit třikrát, všechna manželství ale skončila rozvodem. V nemocnici, kde bojoval o život, zažil scénu jako z hororu. Zemřel ve věku 43 let, od jeho smrti 20. února uplynulo 25 let. Jaké bylo jeho soukromí?

Zpěvák Petr Kotvald otevřeně o soukromí i politice: Každá vláda má svého černého Petra

Zpěvák Petr Kotvald, který letos v červenci oslaví 65. narozeniny, se na výsluní české pop music drží už více než čtyřicet let. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zavzpomínal na spolupráci s Hanou Zagorovou a Stanislavem Hložkem, promluvil o své ženě Haně, s níž oslaví čtyřicáté výročí manželství, a vyjádřil se rovněž k aktuálnímu politickému dění.

Třaskavá kniha o Karlu Svobodovi: Vyžadoval švédskou trojku, užíval si ji s celebritami

Hudební skladatel Karel Svoboda se nikdy netajil tím, že u žen hledal inspiraci ke své tvorbě. Veřejným tajemstvím bylo, že během svého druhého manželství s Vendulou Pizingerovou (dříve Svobodovou) měl v oblibě takzvanou švédskou trojku. Také o tom se mimo jiné rozepsal jeho prvorozený syn Petr, který v roce otcových nedožitých 85. narozenin vydal velmi třaskavou knihu. Pizingerová dílo svého nevlastního syna odmítá jakkoli komentovat. „Děkuji, ale nechci se k tomu vyjadřovat,“ uvedla pro CNN Prima NEWS.

MAPA: Jarní prázdniny čeká jubileum i speciální výjimka. Na kdy připadají ve vašem bydlišti?

Oblíbený týden volna. I tak by se daly nazvat jarní prázdniny, které děti školou povinné po vánočních svátcích netrpělivě vyhlížejí. Ty letošní jsou speciální. Jarní prázdniny v roce 2024 slaví 70 let od zavedení, některé žáky čeká výjimka kvůli mistrovství světa v biatlonu. Termín týdenního volna se navíc liší podle jednotlivých okresů. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila mapu i jednoduchý přehled všeho, co byste měli o letošních prázdninách vědět.

Jiřímu Štaidlovi kdysi utekla Trumpová od oltáře. Patrasová s ním málem přišla o život

Jiří Štaidl patřil k nejtalentovanějším textařům české pop music. Nejvíce hitů napsal pro svého blízkého přítele Karla Gotta. S bratrem Ladislavem, který byl o dva roky mladší, je spojovala nejen vášeň pro hudbu, ale také pro ženy. Předháněli se v tom, kdo uloví tu nejkrásnější. Život Jiřího Štaidla vyhasl předčasně a tragicky.