CNN Prima News výročí

výročí

Výpis příspěvků ke štítku „výročí“

Vdova Olga promluvila o posledních dnech Waldemara Matušky. Syn jí další svatbu schválil

30. května 2023 12:08

Od smrti nezapomenutelného českého zpěváka Waldemara Matušky v těchto dnech uplynulo 14 let. Jeho životní láska Olga, kterou si v roce 1976 v den svých 44. narozenin vzal za manželku a měl s ní syna Waldemara, na charismatického umělce zavzpomínala pro CNN Prima NEWS. Jaké bylo soužití s pěveckou legendou, kolem níž se celý život točila spousta krásných žen? A jak se poznali s dalším manželem Jiřím Plannerem?

Největší odbojový čin v okupované Evropě. Češi si připomínají 81 let od atentátu na Heydricha

27. května 2023 13:22

Česko si v sobotu připomíná 81. výročí atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Od loňska je tento významný den v kalendáři označený jako Den národního vzdoru. Na místě útoku parašutistů na zastupujícího říšského protektora v pražské Libni se sešlo několik desítek lidí, zástupci Prahy 8, Parlamentu a organizace Orel, jejímiž členy byli i vojáci a výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík. Akce k výročí se konaly i na dalších místech České republiky.

Rok po smrti není Abrhám pochován. Chceme se Pepíkovi poklonit, ale nemáme kde, zlobí se lidé

16. května 2023 11:27

Od smrti oblíbeného umělce Josefa Abrháma uplynul v úterý rok, lidé se ale dosud nemají herci kde poklonit. Urna s popelem měla být podle jeho přání uložena na hřbitově v Kunovicích po boku milovaných rodičů a mladší sestry, zatím se tak nestalo. Fanoušci jsou zklamaní, konkrétní důvod nezná ani druhá sestra Abrháma. Přesto věří, že umělec ve městě, kde strávil dětství, spočine.

Před 60 lety vznikla továrna na sny. Ferrucio Lamborghini nebyl spokojen se svým Ferrari

7. května 2023 10:29

Šedesát let může být jeden prostý lidský věk, může ale jít také o čas, do něhož se vměstnají strhující dějiny malé strojírenské společnosti. Tu, která v těchto dnech slaví jubileum, má na svědomí paličatý obchodník Ferruccio Lamborghini, muž, bez jehož vkladu by světový trh s automobilovými skvosty byl o dost chudší. Rodinná mytologie automobilky ze Sant'Agaty Bolognese přitom začala docela nevinným sporem Lamborghiniho s jinou automobilovou veličinou – Enzem Ferrarim.

Sto let od smrti Jaroslava Haška: Navštivte dům, v němž strávil poslední měsíce života

30. dubna 2023 00:14

Letošní turistická sezona bude v Lipnici nad Sázavou opravdu výjimečná. Jak by ne, když uplynulo 100 let od smrti světoznámého spisovatele Jaroslava Haška, který právě v Lipnici strávil zbytek života. Oslavit kulaté výročí není jen tak. V pořadu Prima Česko jsme nahlédli do zákulisí příprav a k tomu jsme se vydali i po unikátní stezce ke skalám a zatopeným lomům. Ani tady uprostřed lesů nechybí satira a humor, kterou byl oblíbený autor vyhlášený.

Pořad CNN Prima Gaming slaví první narozeniny. Podívejte se na výběr nejlepších reportáží

9. dubna 2023 18:52

Herní pořad CNN Prima Gaming slaví první narozeniny. Za tu dobu přinesl desítky reportáží z tuzemských i zahraničních akcí, nahlédl pod ruce českých herních tvůrců a zúčastnil se také několika prestižních událostí. O exkluzivní obsah zkrátka nebyla nouze – a bude toho mnohem více. Co na první rok vysílání říkají moderátoři, které díly byste si neměli nechat ujít a co dalšího se chystá? Pořad můžete sledovat každé úterý ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo zde na webu cnnprima.cz. Reprízy pak běží každou sobotu ve 22:40.

Třetí za Jágrem a Haškem. Zábrodský by oslavil stovku, hokejový šéf spoluhráčům i nafackoval

7. března 2023 18:04

Když se vyhlašovala anketa o nejlepšího českého hokejistu 20. století, poválečná ikona Vladimír Zábrodský skončila třetí za Dominikem Haškem a Jaromírem Jágrem. Jenže jen tohle dvojnásobného mistra světa nevystihuje. V příběhu velkého šéfa, kterému by bylo přesně sto let, se vypráví i o šarmu kavalíra, fackách spoluhráčům, podezření ze spolupráce s StB, fárání v ostravském dole, reprezentování v tenisovém Davis Cupu či útěku do Švédska.

Novičok na klice a přiotrávený agent. Aféra Skripal před 5 lety citelně zasáhla i Česko

4. března 2023 07:01

Před pěti lety – 4. března 2018 – došlo v anglickém Salisbury k otrávení někdejšího dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julije. Západ z útoku obvinil Rusko, konkrétně příslušníky vojenské zpravodajské služby GRU. Incident akceleroval nedůvěru Evropy vůči Moskvě a přispěl k výraznému zhoršení vzájemných vztahů.

Remek: Nikdy jsem nebyl Superman, splnil jsem si sen. Kdy si přiznal, že je kosmonaut?

2. března 2023 12:57

Nikdy jsem nebyl Superman, který kráčí přes spáleniště. Splnil jsem si klukovský sen. Tak po 45 letech pro CNN Prima NEWS vzpomínal na svou cestu do vesmíru dosud jediný československý, potažmo český kosmonaut Vladimír Remek. Stal se prvním astronautem v kosmu, který nebyl Rusem nebo Američanem. Ve vesmíru strávil téměř osm dní.