CNN Prima News výročí

výročí

Výpis příspěvků ke štítku „výročí“

Star Wars slaví 45 let. V zaprášené legendě mohl hrát Nicholson, málem ale nevznikla

25. května 2022 16:46

Přesně před 45 lety se na plátnech kin poprvé objevili Luke Skywalker, Darth Vader či mistr Yoda, spolu s nimi i celý fascinující svět Star Wars. Pavel Klimeš je šéfredaktor českého webu, který se fenoménu oblíbených vesmírných příběhů dlouhodobě věnuje. Přátelé mu přezdívají chodící encyklopedie, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví třeba o tom, jakým zázrakem se k jedné z hlavních rolí dostal Harrison Ford.

Kate dodržela tradici. Zveřejnila nové snímky princezny Charlotte, fanoušci se přou

2. května 2022 17:48

Vévodkyně Kate s princem Williamem nemají o oslavy nouze. Po pátečním 11. výročí jejich svatby se v pondělí 2. května radují ze sedmých narozenin dcery princezny Charlotte. Při té příležitosti královský pár sdílel nové fotografie usměvavé slečny, které tradičně pořídila sama vévodkyně. Na tom, komu je více podobná, se fanoušci královské rodiny neshodnou.

Všichni cestující na Titaniku byli naštěstí zachráněni, mýlil se český tisk před 110 lety

14. dubna 2022 06:29

Zprávy o potopení Titaniku v noci ze 14. na 15. dubna 1912 přicházely do Čech postupně a často si odporovaly. „Všech 1 380 cestujících na Titanicu na štěstí bylo zachráněno,“ mýlil se před 110 lety redaktor českobudějovického obdeníku Budivoj, který citovanou zprávu zveřejnil 16. dubna. Ve skutečnosti se utopilo 1514 cestujících a jen 710 se jich zachránilo.

Expertka rok po smrti Kellnera: PPF je postavená na snech a kreativitě jednoho muže

28. března 2022 23:58

Od smrti miliardáře Petra Kellnera uplynul už rok. Svět zažívá obrovské turbulence, s nimiž se musí vypořádat i jeho PPF. Podle analytičky Echo24 Lenky Zlámalové a šéfredaktora Hospodářských novin Jaroslava Maška ale firma jen dotahuje započaté projekty. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se shodli, že PFF byla investiční skupina postavená na snech a nápadech zesnulého českého byznysmena.

Měsíc od invaze na Ukrajinu. Vyjděte do ulic a postavte se za Ukrajinu, říká Zelenskyj

24. března 2022 01:15

Ve čtvrtek uplyne přesně měsíc od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se proto v předvečer tohoto smutného výročí rozhodl apelovat na celý svět. „Ukažte svůj postoj. Vyjděte ze svých kanceláří, domovů, škol a univerzit. Přijďte ve jménu míru. Přijďte s ukrajinskými symboly podpořit Ukrajinu,“ naléhala ukrajinská hlava státu v nejnovějším projevu.

Dva roky od první české oběti covidu. Muž trpěl řadou nemocí, měl vyčerpaný organismus

22. března 2022 05:55

V Česku zemřel první pacient s potvrzenou nemocí COVID-19. Takovou zprávu si vyslechli Češi přesně před dvěma lety. Smutné prvenství připadlo 22. března 2020 na 95letého může, který trpěl řadou zdravotních komplikací. Nedlouho po něm ale přišla další úmrtí, nová opatření i tvrdý lockdown. Jak vypadala tehdejší covidová situace a jak na první covidové úmrtí reagovali představitelé státu?