Hasil České Švýcarsko, pak našel kradené auto. Kluci policajti potřebovali pomoct, říká Jan

Policisté na Českolipsku zadrželi muže, který seděl za volantem kradené dodávky, po níž pátrali. Významně jim v tom pomohl dobrovolný hasič, který si auta odcizeného na Ústecku všiml na obchvatu Nového Boru. Neváhal a vozidlo pronásledoval, dokud nepřijely policejní hlídky.

Jan Havránek je velitelem dobrovolné jednotky v Kytlici, má za sebou několik dní v ohnivém pekle v Českém Švýcarsku, ale zdá se, že by se uplatnil i u policie. S řadou policistů se osobně zná a jedno takové setkání vedlo právě k vypátrání kradeného auta.

„Potkal jsem se s hlídkou z České Kamenice, kluky znám, prohodili jsme pár slov a oni mi ukázali fotku dodávky, po které pátrali. Někdo ji ukradl v Ústí nad Labem a majitel dostal informaci, že jeho známý auto zahlédl někde v našem okolí. Kolegové policisté říkali, abych jim dal vědět, kdybych náhodou to auto viděl,“ popisuje Jan Havránek.

Vůz ihned obrátil

Přestože pravděpodobnost byla podobná jako vyhrát v loterii, dobrovolný hasič skutečně na kradené auto na své cestě narazil. „Za kruhovým objezdem u Nového Boru jsem viděl dodávku, popojížděla v koloně proti mně. Tak jsem to obrátil, jak to šlo, zařadil jsem se do kolony a zpovzdálí jsem auto sledoval,“ popsal reportérovi CNN Prima NEWS všímavý hasič.

Současně zavolal na linku 158. „Policisty jsem přes operační středisko navigoval. Musím říct, že mě překvapilo, jak rychle reagovali, z mého pohledu to trvalo tak čtyři minuty. V obci Pihel se sjelo asi pět hlídek, zastavily dopravu v obou směrech, všechno v klidu, překvapený řidič kradeného auta se ani nepokusil ujíždět. Pak ho tam začali řešit, ale to už nebyla moje starost, sebral jsem se a jel jsem dál,“ dodal.

Auto už se vrátilo majiteli, ten teď hledá ještě náklad. Jeho cateringová firma v něm měla materiál za statisíce korun. „To auto bylo kompletně připravené na akci – výčepy, mrazáky, obaly, ceníky, nůžkové stany, elektroinstalace, všechno drahý, drahý, drahý. Pro nás je to katastrofa, měli jsme se zúčastnit několika velkých akcí, na které jsme dlouho čekali. Bez toho vybavení to nezvládneme a budeme mít problém přežít, s těmi tržbami jsme počítali,“ podotkl majitel dodávky s tím, že pro něj smutný příběh stále nekončí. Kde věci z dodávky skončily a kdo ukradl auto, teď vyšetřují kriminalisté z Ústeckého kraje.

Tagy:
Ústecký kraj Ústí nad Labem Česká Kamenice Nový Bor okres Česká Lípa Národní park České Švýcarsko sbor dobrovolných hasičů Kytlice Jan Havránek

Hlavní zprávy

Lidé snížili spotřebu o 18 %, poděkoval Síkela. Plyn bude stačit i přes studené počasí
Energetika

Lidé snížili spotřebu o 18 %, poděkoval Síkela. Plyn bude stačit i přes studené počasí

Lidem se i přes studené počasí podařilo snížit meziročně spotřebu plynu až o 18 procent, na tiskové konferenci to řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Proto se podle něj daří nadále plnit zásobníky, které jsou plné skoro z 90 procent. Díky nižší spotřebě může také zkapalněný plyn teoreticky pokrýt až 40 procent spotřeby. Síkela chystá řešení s plynem i pro malé a střední firmy. Uvažuje se například o zastropování celkové spotřeby. U elektřiny pro ně platí strop 6 Kč.

Další úspěch Ukrajinců. Na několika místech v Chersonské oblasti prorazili ruské linie
Ukrajina

Další úspěch Ukrajinců. Na několika místech v Chersonské oblasti prorazili ruské linie

Ukrajinské ozbrojené síly dosáhly určitých průlomů v Chersonské oblasti a ovládly některé obce. Podle agentury Reuters to v ruské televizi řekl Moskvou dosazený představitel tohoto ukrajinského regionu Volodymyr Saldo. Chersonská oblast je jedním ze čtyř regionů, které z části okupují ruské invazní síly a jejichž anexi ruský prezident Vladimir Putin ohlásil minulý týden. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém pravidelném videoprojevu řekl, že ozbrojené síly jeho země nezaznamenávají úspěch pouze v okolí Lymanu na východě, ale naznačil pokrok také na jihu. Ukrajinská armáda se k nově hlášeným informacím z regionu dosud nevyjádřila.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
13:36

Ministerstvo zahraničí vyzvalo české občany, aby opustili Rusko

13:11

Scholz: Putin útokem na Ukrajinu ohrožuje mírové uspořádání Evropy

12:43

Lipavský: O dalším balíku protiruských sankcí se v EU nyní debatuje

12:18

Polsko si předvolalo ruského velvyslance kvůli anexi ukrajinských oblastí

Živě
ON-LINE: Zničíme vše, co na Ukrajině i Krymu máte. USA hrozí Rusku kvůli jaderným zbraním

Ruský ústavní soud dal v neděli zelenou připojení čtyř ukrajinských regionů k Rusku. V pondělí mají anexi Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti schvalovat poslanci. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj potvrdil kompletní ovládnutí klíčového města Lyman. Unijní lídři budou v pátek v Praze jednat o další podpoře Ukrajině a také o energiích. Bývalý šéf americké Ústřední zpravodajské služby přiblížil, jak by USA reagovaly, pokud by Putin použil jaderné zbraně.

Šokující zpovědi Rusů prchajících před mobilizací: Pokud si musím zlomit ruku, udělám to

Mužům v Rusku jsou doručovány povolávací rozkazy na frontu. Někteří občané se rozloučili s rodinami a zamířili bojovat na Ukrajinu. Jiní se naopak snaží ze země uprchnout a vyhnout se tak bojům. Osmadvacetiletému Kirillovi se podařilo utéct do Kazachstánu. Pětadvacetiletý Konstantin žije v Moskvě a domnívá se, že už se z Ruska nedostane. Klidně si zlomím ruku, abych se vyhnul mobilizaci, prohlásil Konstantin.

Domácí zpravodajství

Žižka mezi loupežníky. V českém lese přepadávali hrdlořezové, mstitelé i grázl s velkým G

O Janu Žižkovi se běžně traduje, že byl před husitskými válkami lapkou. Není to ale úplně pravda, byť svého času skutečně patřil k obávané tlupě Matěje Vůdce. Proč nelze hrdinu současného hitu českých kin nazývat loupežníkem? A kdo z jeho krajanů naopak bezesporu patřil k nejstrašlivějším hrdlořezům? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje historik a etnolog Adam Votruba, který o loupežnictví ve střední Evropě napsal knihu.

Covid v Česku sílí, za týden zemřelo 66 lidí, přibývá hospitalizovaných ve vážném stavu

Testy v Česku v neděli potvrdily 353 případů koronaviru, o čtvrtinu víc než před týdnem. Podezření na opakovanou nákazu bylo 102 proti 98 o týden dřív. Testovaných přitom v mezitýdenním srovnání ubylo. Stejným tempem jako nakažených přibylo hospitalizovaných s covidem-19 na 1 310, ve vážném stavu je 41 z nich. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Zvolení Zwyrtek Hamplové? STAN předvedl naprostý amatérismus a nedospělost, říká expert

Jana Zwyrtek Hamplová (BEZPP za NEZ) je bezesporu jedním z největších překvapení letošních senátních voleb. V konkurenci obhajující senátorky Šárky Jelínkové (KDU-ČSL) a Lucie Pluhařové (ANO) se jí podařilo postoupit do druhého kola, kde těsně zvítězila. Podle komentátora Petrose Michopulose to ale není pouze její zásluha. Na volebním výsledku se podepsala špatná taktika vládních stran, zejména hnutí STAN.