reklama

Hasič zemřel při tragické nehodě. Kolegové pro rodinu vybrali téměř milion korun

Šestatřicetiletý hasič Dalibor zemřel v polovině listopadu během tragické nehody. Kolegové se rozhodli o jeho rodinu postarat a založili transparentní účet. Na pomoc blízkým Dalibora, který byl u sboru 14 let, se zatím vybral necelý milion korun.

reklama

Muž zemřel 16. listopadu loňského roku. Podle webu Blesk.cz měl nehodu na motorce. V roce 2006 začal sloužit ve Zlínském kraji, ale po čtyřech letech přešel do Olomouce. „Sloužil na směně A na stanici v Olomouci, kde zastával funkci hasiče – technika chemické služby,“ sdělili kolegové na Facebooku.

„Dalibor byl dobrosrdečným a obětavým člověkem, který nešetřil úsměvy a šířil kolem sebe dobrou náladu. Mezi kolegy byl velmi oblíbený, protože neváhal vstřícně nabídnout pomocnou ruku i mimo službu. Byl vždy přívětivý, upřímný a pracovitý. Díky své empatické povaze byl také členem posttraumatického intervenčního týmu, který poskytuje při mimořádných událostech psychologickou pomoc,“ pokračovali.

Pod příspěvek hasičů na Facebooku napsala také jeho bývalá partnerka Dominika. „A já slibuji, že naši dceru vychovám tak, abys na ni byl pyšný,“ uvedla.

Úspěšný sportovec

Muž byl také úspěšným sportovcem a intenzivně se věnoval hasičskému sportu. „Reprezentoval náš kraj na mnoha soutěžích, mistrovství republiky nevyjímaje. V roce 2011 měl velký podíl na úspěchu týmu na Mistrovství České republiky v Ostravě, kde reprezentace HZS Olomouckého kraje získala bronz. V Brně v roce 2016 pak na MČR pomohl ke 2. místu v požárním útoku. Jeho doménou v požárním sportu byl výstup do 4. patra cvičné věže, kde dosáhnul svého osobního rekordu s časem 15.35,“ sdělili hasiči.

Na transparentní účet se zatím vybralo něco málo přes 965 tisíc korun. Sbírka v lednu končí. „Náš příspěvek Daliborovi život nevrátí, ale mohl by pomoc Kristýně a dětem začít nový život,“ řekl jeden z hasičů ve videu k uctění kolegovy památky.

K tématu

Tagy: nehoda rodina hasiči tragická nehoda sbírka Olomoucký kraj hasič transparentní účet zesnulý finanční sbírka

Další hlavní zprávy

Rusko

Česko je nepřítel, oznámila ruská vláda. Na náš postup jsem hrdý, vzkázal Hamáček

Česko je nepřítel, oznámila ruská vláda. Na náš postup jsem hrdý, vzkázal Hamáček

  • Aktualizováno

Ruská vláda schválila seznam nepřátelských zemí, přičemž do něj zařadila jen Českou republiku a Spojené státy. Zároveň stanovila maximální počet lidí v Rusku, kteří pro tyto země smějí pracovat. V případě ČR jde o 19 osob, zatímco pro USA nesmí pracovat nikdo. Příslušné nařízení bylo v pátek zveřejněno na oficiálním internetovém portálu právních informací, informovala média. Moskva také zmrazila účty rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa / Rádio Svoboda. České ministerstvo zahraničí považuje postup Ruska za další krok k eskalaci vztahů nejen s ČR, ale i EU a jejími spojenci.

360°

Zbytečná politizace. Zeman odešel, protože byl unavený a chtěl změnu, myslí si komentátor

Zbytečná politizace. Zeman odešel, protože byl unavený a chtěl změnu, myslí si komentátor

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nemusel mít z tlaku či kárné žaloby ze strany ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) strach, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové komentátor Českého rozhlasu Radko Kubičko. Zeman podle něj svůj odchod zpolitizoval. S tím souhlasí i redaktor České justice Petr Dimun, který politizaci celé věci označil za zbytečnou.

Česko se pere s vydatnými dešti. Hladiny řek stoupají, hasiči vyjeli ke stovkám případů
Pavel Zeman: Končím kvůli velkému tlaku ministryně Benešové. Půtky mi braly moc času
Proslulá tržnice Sapa jde do dražby. Zájemce by si měl připravit takřka miliardu
Pepson Snětivý: Karel IV. byl největší osobností našich dějin. Z Prahy chtěl nový Řím
reklama
reklama
Josef Mašín na gestapu promluvil, dokazují nové unikátní nálezy z archivu

Historie

Domácí zpravodajství

Benešová šla za hranu, zní z opozice po konci Zemana. Vystrčil mluví o ohrožení svobody
Po vyléčení z covidu si bude možné zajít do hospody půl roku bez očkování či testu
Další články
reklama
reklama