reklama

Hasič zemřel při tragické nehodě. Kolegové pro rodinu vybrali téměř milion korun

Šestatřicetiletý hasič Dalibor zemřel v polovině listopadu během tragické nehody. Kolegové se rozhodli o jeho rodinu postarat a založili transparentní účet. Na pomoc blízkým Dalibora, který byl u sboru 14 let, se zatím vybral necelý milion korun.

reklama

Muž zemřel 16. listopadu loňského roku. Podle webu Blesk.cz měl nehodu na motorce. V roce 2006 začal sloužit ve Zlínském kraji, ale po čtyřech letech přešel do Olomouce. „Sloužil na směně A na stanici v Olomouci, kde zastával funkci hasiče – technika chemické služby,“ sdělili kolegové na Facebooku.

„Dalibor byl dobrosrdečným a obětavým člověkem, který nešetřil úsměvy a šířil kolem sebe dobrou náladu. Mezi kolegy byl velmi oblíbený, protože neváhal vstřícně nabídnout pomocnou ruku i mimo službu. Byl vždy přívětivý, upřímný a pracovitý. Díky své empatické povaze byl také členem posttraumatického intervenčního týmu, který poskytuje při mimořádných událostech psychologickou pomoc,“ pokračovali.

Pod příspěvek hasičů na Facebooku napsala také jeho bývalá partnerka Dominika. „A já slibuji, že naši dceru vychovám tak, abys na ni byl pyšný,“ uvedla.

Úspěšný sportovec

Muž byl také úspěšným sportovcem a intenzivně se věnoval hasičskému sportu. „Reprezentoval náš kraj na mnoha soutěžích, mistrovství republiky nevyjímaje. V roce 2011 měl velký podíl na úspěchu týmu na Mistrovství České republiky v Ostravě, kde reprezentace HZS Olomouckého kraje získala bronz. V Brně v roce 2016 pak na MČR pomohl ke 2. místu v požárním útoku. Jeho doménou v požárním sportu byl výstup do 4. patra cvičné věže, kde dosáhnul svého osobního rekordu s časem 15.35,“ sdělili hasiči.

Na transparentní účet se zatím vybralo něco málo přes 965 tisíc korun. Sbírka v lednu končí. „Náš příspěvek Daliborovi život nevrátí, ale mohl by pomoc Kristýně a dětem začít nový život,“ řekl jeden z hasičů ve videu k uctění kolegovy památky.

K tématu

Tagy: nehoda rodina hasiči tragická nehoda sbírka Olomoucký kraj hasič transparentní účet zesnulý finanční sbírka

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Nemocnice bijí na poplach. Téměř ve všech krajích je situace nejvážnější za celou dobu pandemie. Aktuálně leží v nemocnici s covidem 8 162 pacientů a z toho 1 661 v těžkém stavu. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka je současná situace v nemocnicích mimořádně vážná a jejich rezervní kapacita je nejnižší od začátku pandemie. Ptali jsme se i přímo jednotlivých nemocnic a přinášíme vám jejich výpovědi o denní realitě.

Vláda

Sledujte ŽIVĚ: Zdravotnictví kolabuje, schyluje se k uzavření průmyslu? Rozhodne vláda

Sledujte ŽIVĚ: Zdravotnictví kolabuje, schyluje se k uzavření průmyslu? Rozhodne vláda

Jak se vláda postaví k neustále se zhoršující situaci ve zdravotnictví? Přijde s novými opatřeními? Sáhne nakonec i k úplnému lock downu a uzavře průmysl, k čemuž ji odborníci i zástupci zaměstnanců a zaměstnavatelů už několik dnů vyzývají? Na programu je i zavedení povinného home officu nebo navýšení kapacit lůžek a zapojení třeba lázní nebo hospiců. Tiskovou konferenci po jednání vlády, která se schází v 18. hodin, vám nabídneme živě v tomto článku. Začátek je plánovaný na 20:00.

Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
Gazdík: Babišova vláda je otřesná, Zemanovi odborníci by však byli možná ještě horší
Ujížděl na červenou a odmítal zastavit. Ten samý kousek zopakoval i další den
Zítra bude pozdě, ihned zmobilizujte rezervy v lázních a hospicích, vyzývá poslanec
reklama
reklama
Nová studie: Můžete se nakazit covidem třeba po dotyku nákupního vozíku?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman
Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Další články
reklama
reklama