reklama

Hasiči na Chomutovsku zasahovali u tří požárů vedle sebe, mohlo jít o úmysl

Hasiči z Ústeckého kraje museli v noci na pondělí ve Vejprtech na Chomutovsku zasahovat hned u tří požárů, jednalo se o opuštěné budovy. Na likvidaci požáru se kromě místních jednotek podíleli i kolegové z Německa. Příčiny vzniku požáru nejsou zatím známé, mohlo jít ale i o úmyslné zapálení.

reklama

„První požár vypukl kolem jedné hodiny ranní v ulici Boženy Němcové,“ uvedl zástupce Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje na sociální síti Twitter.

Podle informací CNN Prima NEWS požár likvidovalo kolem 80 hasičů z Ústeckého a Karlovarského kraje. Na místě pomáhali i hasiči z Německa. Podle obyvatel, kteří ve Vejprtech žijí, má požáry na svědomí místní narkoman.

Krátce po druhé hodině ranní došlo k požáru opuštěné továrny v Tyršově ulici. „Třetí požár jsme evidovali krátce před čtvrtou hodinou ráno v Husově ulici. Na místě probíhají dohašovací práce,“ uvedli v pondělí dopoledne hasiči.

Mluví se také o tom, že policie zadržela tři podezřelé osoby. To ale policie nechce potvrdit ani vyvrátit. Ještě dopoledne zlikvidované budovy střežili policisté a na místě byl také vyšetřovatel hasičů.

Příčinu požárů zjišťují vyšetřovatelé, mohlo jít i o úmyslné zapálení.

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Praktický lékař: Očkování stagnuje, vakcínu jsme začali rozvážet ze zoufalství
Dětské oblečení ani obuv od pondělí nenakoupíte. Které obchody zůstanou otevřené
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
reklama
reklama
První pokuty za nenošení respirátorů už padly. Strážníci objevili stovky hříšníků

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Česko podalo žalobu na Polsko. Požaduje zastavení těžby ve hnědouhelném dole Turów
Další články
reklama
reklama