CNN Prima News Chomutovsko

Chomutovsko

Výpis příspěvků ke štítku „Chomutovsko“

Tragický požár ve Vejprtech: Žaloba viní ředitele ústavu. Při neštěstí zemřelo devět lidí

Státní zastupitelství podalo žalobu na ředitele Městské správy sociálních služeb ve Vejprtech na Chomutovsku, pod kterou patří domov pro mentálně postižené. Kvůli jeho požáru v roce 2020 zemřelo devět lidí. Informaci potvrdila okresní státní zástupkyně Eva Seifertová. Řediteli Viktoru Koláčkovi hrozí za obecné ohrožení z nedbalosti trest od tří do deseti let vězení.

Na ekofarmě v Krušných horách utýrali 300 krav. Odsouzený manažer verdikt justice odmítá

Krajský soud v Ústí nad Labem ve čtvrtek vpodvečer potrestal nepodmíněnými tresty dva chovatele, kteří podle rozsudku způsobili smrt více než 300 kusů dobytka na ekofarmě v Měděnci na Chomutovsku. Podle rozsudku si má jednatel ekofarmy František H. odsedět pět let a bývalý ředitel Antonín H. celkem sedm let vězení. Ekofarma musí zaplatit pokutu pět milionů korun.

Aktivisté obsadili rypadla v uhelných dolech na severu Čech. Žádají konec těžby

Aktualizováno

Aktivisté ve čtvrtek brzy ráno obsadili dvě skrývková rypadla v uhelných dolech Bílina na Teplicku a Nástup-Tušimice na Chomutovsku. V Bílině jich proti těžbě uhlí protestuje šest, v Tušimicích čtyři. Žádají rychlý a spravedlivý konec těžby uhlí. Podle jejich vyjádření uniká každým dnem těžby příležitost zajistit lidem v uhelných regionech důstojnou budoucnost. Severočeské doly, jimž velkostroje patří, musely na obsazených strojích zastavit práce.