Hasiči na Vysočině jeli kvůli bouři k nehodě i spadlým stromům

Hasiči odklízeli následky bouřek

Hasiči v jižních Čechách měli v sobotní podvečer kvůli silnému větru a přívalovému dešti přes 20 zásahů. Nejčastěji odčerpávali vodu ze silnic a sklepů, odklízeli také padlé stromy. Přes jižní Čechy postupuje pásmo bouřek provázené zejména přívalovým deštěm.

Nejvíc práce měli hasiči zatím na Českobudějovicku. Několikrát zasahovali v Týně nad Vltavou, také v Žimuticích či Trhových Svinech. V Žimuticích se na silnici nahrnula voda z pole. Vodu hasiči odčerpávali také ve vltavotýnské Žižkově ulici a v Dolním Bukovsku.

Na Českobudějovicku odklízeli čtyři popadané stromy, stejný počet i v okrese Jindřichův Hradec. V Českých Budějovicích vyjeli k poškozenému billboardu.

Přes jižní Čechy postupuje pásmo bouřek provázené zejména přívalovým deštěm. Na stanici Temelín spadlo během 20 minut kolem 30 milimetrů srážek. Český hydrometeorologický ústav zvýšil výstrahu, velmi silné bouřky s vysokým stupněm nebezpečí se již vyskytují v některých regionech Jihočeského kraje, postupovat mají podle meteorologů na jih Vysočiny a na Znojemsko v Jihomoravském kraji. Při silném dešti se mohou rozvodnit malé toky, hrozí, že budou zatopena níže položená místa, nebo podemleté silnice. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky, varuje ČHMÚ.

Tagy: