strom

Výpis příspěvků ke štítku „strom“

Na Staroměstském náměstí už stojí vánoční strom. Letos bude šetřit energii

22. listopadu 2022 10:59

Na pražském Staroměstském náměstí od úterý stojí vánoční smrk. Pracovníci společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) jej v noci přivezli z obce Kytlice v Ústeckém kraji. Postavení zabralo několik hodin, v následujících dnech se bude zdobit. Tradiční strom je nedílnou součástí vánočních trhů, které letos na náměstí začnou v sobotu.

Sázel ho táta, vzpomíná dárce. Vánoční strom dorazí na Staroměstské náměstí v pondělí

20. listopadu 2022 20:30

Svůj strom už má také Praha, tedy zatím jen pokácený. Do metropole by měl dorazit v pondělí v noci. Stejně jako v předchozích letech i letos kandidáty nabízeli lidé z celé České republiky. Organizátoři vánočních trhů na Staroměstském náměstí nakonec vybrali strom z Kytlice, malé obce nedaleko České Kamenice v Ústeckém kraji.

Detaily případu uhořelé ženy na Českolipsku. Manželé se k sobě chovali hezky, říkají místní

12. listopadu 2022 19:19

Chladnokrevná, do detailů naplánovaná poprava. Tak popisují kriminalisté případ brutální vraždy na Českolipsku. Pětačtyřicetiletého muže obvinili z toho, že svou manželku usmrtil velmi trýznivým způsobem. Tento týden padla obžaloba. Podle ní ji nechal uhořet v autě a vše fingoval jako nehodu. Obyvatele malé obce, kde muž s ženou bydleli, hrůzný čin zaskočil, podle nich se manželé k sobě chovali hezky.

Rusové se s houfnicemi schovávali mezi stromy. Raketometům HIMARS neunikli, ukazuje video

1. listopadu 2022 09:58

Ukrajinská armáda se pochlubila dalším úspěšným dělostřeleckým úderem. Tentokrát se jí pomocí obávaných amerických raketometů HIMARS povedlo zničit dvě ruské samohybné houfnice v Luhanské oblasti. Posádkám obrněnců nepomohlo ani to, že se schovaly do husté sítě stromů. Záběry z útoku, které nelze v průběhu války nezávisle ověřit, se objevily na sociálních sítích.