reklama

strom

Výpis příspěvků ke štítku „strom“

Lití olova, házení pantoflem či krájení jablka. Znáte všechny vánoční tradice v Česku?

30. listopadu 2021 09:31

Lití olova, pouštění lodiček, házení pantoflem, držení půstu či krájení jablka. Tradice nesporně patří k Vánocům. Každá z nich má navíc svůj význam – lidé dříve věřili, že jim dokážou předpovědět budoucnost nebo přinést štěstí či peníze. Některé se zachovaly do i současnosti. Znáte je všechny? A víte, co znamenají?

V neděli lidé zapálí první svíčku na věnci. Jaký je význam adventu a proč se slaví?

28. listopadu 2021 17:00

V neděli Češi zapálí první svíčku na vánočním věnci, začíná totiž advent. S ním obvykle přichází i vánoční nálada. Otevírají se trhy a na náměstích po celém Česku se rozsvěcí vánoční stromy. I když jsou letošní Vánoce kvůli pandemii koronaviru o mnoho tradic ochuzené, některé z nich mohou lidé dodržet i z domova. Co patří mez typické symboly adventu a proč se slaví?

Vánoční strom v centru Prahy je vyšší než loni. Slavnostně rozsvícen opět nebude

23. listopadu 2021 08:42

Pracovníci firmy Technologie hlavního města Prahy (THMP) v noci na Staroměstském náměstí vztyčili vánoční strom, který do Prahy v neděli doputoval z Dolní Černé Studnice na Jablonecku. Firma strom nejprve převezla na náměstí z deponie, kde byl od neděle uskladněn, a po půlnoci jej začala vztyčovat. Hotovo bylo kolem 3:30 hodin ráno. Nyní budou pracovníci firmy do pátku asi 21,5 metru měřící smrk zdobit. Slavnostní rozsvícení se letos stejně jako loni kvůli covidové pandemii konat nebude.

Pohřební klaun či pouštění lodiček. Obliba alternativních smutečních obřadů roste

27. září 2021 08:41

České pohřby se mění. Stále více Čechů volí místo klasického obřadu v krematoriu alternativní způsob rozloučení. Ať už na louce, u vody, se sázením stromu za zemřelého nebo vypuštěním lodičky po řece. V nabídce je ale dokonce i služba takzvaného pohřebního klauna. Ten nemá za cíl dělat na pohřbu třeskutou legraci, nýbrž s pomocí pozůstalých vytvořit netradiční interaktivní představení.

reklama