strom

Výpis příspěvků ke štítku „strom“

Blesk zapálil dům, voda zatopila dodávku v podjezdu. Bouřky připravily hasičům pernou noc

Aktualizováno

Hasiči měli v noci na úterý kvůli bouřkám plné ruce práce. Například na Zlínsku likvidovali požár podkroví rodinného domu, do kterého udeřil blesk. Na Olomoucku zajišťovali poškozené střechy a vytahovali dodávku ze zatopeného podjezdu. A na Královéhradecku nebývale často vyjížděli ke spadlým stromům, které zatarasily silnice. Ve Středočeském kraji dokonce jeden strom spadl na dům. Společnost ČEZ Distribuce měla v 6:00 v celé ČR hlášeno 12 tisíc odběrných míst bez elektřiny, po 10:00 jich bylo 1 730.

Noční bouře potrápily Česko. Padaly stromy, domácnosti jsou bez proudu, vlaky nejezdí

Aktualizováno

Velmi silné bouřky, které se v sobotu večer a v noci vyskytovaly na jihu a severovýchodě Česka, zaměstnaly hasiče i energetiky. Hasiči zaznamenali v souvislosti s bouřkou více než tisícovku výjezdů. Omezené dodávky elektřiny mělo ráno přes 30 tisíc odběratelů, nejvíce v Jihočeském, Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Zemědělskému družstvu z Kokor na Přerovsku poničila bouřka doprovázená silným větrem a deštěm zhruba desetinu rozlohy chmelnic, škoda je odhadována nejméně na 25 milionů korun. Popadané stromy komplikovaly i provoz na železnici.

Supercela ze Znojemska se prohnala Brnem. Už předchozí bouře lámala stromy a stopla vlaky

Silná bouřka, která přešla v úterý okolo 18:00 přes Brno, vyvracela stromy, zničila několik střech a zastavila vlaky na trati z Brna do Chrlic. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Štěpán Komosný. Hasiči evidovali od 16:00 do 22:00 asi 65 událostí, kdy si lidé vyžádali jejich pomoc. Okolo 19:00 se vytvořila další silná bouře na Znojemsku, kterou podle meteorologů měla na svědomí takzvaná supercela. Větší škody na rozdíl od té první ale nezpůsobila.