Havaj

Výpis příspěvků ke štítku „Havaj“

Pravé hrdiny v komiksu nenajdeme, říká školák z USA. V poctě k padlým vybral dva miliony

V pouhých deseti letech se Harrison Johnson ze Severní Karolíny v USA rozhodl, že svým vrstevníkům představí odkaz Pearl Harbor. Chlapce událost, která rozhodla o zapojení USA do 2. světové války, pohltila při školním projektu. Mladý nadšenec do historie následně přesvědčil své rodiče, aby ho odvezli k památníku na Havaji. A po návratu vznikl nápad na kampaň „Harrison's Heroes“. Chlapec si dal za cíl do 83. výročí od útoku na základnu, ke kterému došlo 7. prosince 1941, vybrat v přepočtu více než dva miliony korun na projekty spojené se zachováním odkazu Pearl Harbor. A jeho mise se naplňuje. Tématu se věnuje i web Wral News.

Smutné následky havajského požáru: Mrtvých mohou být až dvě stovky, identifikace se nedaří

Aktualizováno

Počet obětí požárů na havajském ostrově Maui se vyšplhal na 110, podle agentury AP to oznámil guvernér Josh Green. Týmy specialistů s pomocí vycvičených psů k úternímu odpoledni (středečnímu ránu SELČ) prohledaly 38 procent spálené oblasti a pátrají po dalších pozůstatcích. Green varoval, že obětí může být celkem až ke dvěma stům. Hasiči dál bojují s plameny. Požár u historického města Lahaina na západním pobřeží se podařilo dostat pod kontrolu z 85 procent. Požár u města Kula ve střední části ostrova je pod kontrolou z 75 procent, dál tam hoří v těžko přístupných oblastech. V pravidelné zprávě o tom informovala samospráva Maui.

Lidé se pustili do Paris Hiltonové. S dítětem si užívala dovolenou na hořící Havaji

Movitá dědička hotelového impéria Paris Hiltonová vyrazila s manželem Carterem Reumem a sedmiměsíčním synkem na dovolenou, a to rovnou na havajský ostrov Maui, kde zuří nejhorší požáry za sto let. Na ostrově zůstávala navzdory prosbě guvernéra, aby turisté Maui opustili. Lidé na sociálních sítích se rozčilují nad šílenou nezodpovědností a odtržení od reality.

OBRAZEM: Na Havaji znamenají písmena HR na domě smrt. Jeden z přeživších na oheň ale vyzrál

Požár na Havajském ostrově Maui si vyžádal nejméně 93 obětí na životech. Podle havajského guvernéra Joshe Greena může ale bilance ještě zásadně vzrůst. Pohřešují se stovky lidí a psovodi pátrající po nezvěstných zatím prošli jen tři procenta spálené oblasti. Domy, kde naleznou lidské ostatky, označují písmeny HR. Co do počtu mrtvých je tak oheň na Maui nejhorším požárem v USA za posledních 100 let. Někteří ale měli i štěstí.

V ohnivém pekle na ostrově Maui se nachází 12 Čechů. Úřady nevědí, kolik lidí se pohřešuje

Na ostrově Maui je dvanáct českých občanů, všichni jsou mimo nebezpečí požáru, sdělilo ministerstvo zahraničí. Turistům mířícím na Havaj doporučuje sledovat situaci na webu. Tamní úřady dosud nevědí, kolik lidí se pohřešuje. Situaci záchranářům komplikuje fakt, že nejde elektřina ani internet. Policejní ředitel John Pelletier se navíc obává, že v ohnivé zkáze je dosud mnoho nenalezených obětí.

Ohnivé peklo: Obětí požáru na havajském ostrově Maui je už 53, lidé prchají do moře

Aktualizováno

Počet obětí ničivých lesních požárů na havajském ostrově Maui vystoupil na 53, oznámily havajské úřady. Shořelo až 1 700 budov, uvedl tamější guvernér Josh Green v televizi CNN. Škody na majetku se podle něj vyšplhají na miliardy dolarů, ubytovat bude třeba tisíce lidí a obnova města potrvá roky. Mnoho lidí se stále pohřešuje, jejich přesný počet je ale podle policie v tuto chvíli těžké odhadnout.