Burešová a Lambora ze Slunečné: Diváci by si přáli, abychom spolu chodili i v reálném životě

Eva Burešová a Marek Lambora

Hosty Show Jana Krause byli herci Eva Burešová a Marek Lambora.

Hosty středeční Show Jana Krause byli hlavní protagonisté divácky veleúspěšného seriálu FTV Prima Slunečná, herečka Eva Burešová a její kolega Marek Lambora, neboli seriáloví Týna Popelková a Janek Linhart. Vysvětlili, jaký spolu mají vztah ve skutečném životě, a přiznali, že nečekali, že seriál bude mít tak extrémní úspěch.

„Diváci se zamilovali do našich postav a tak strašně jim fandí, že by si přáli, abychom spolu chodili i v reálném životě, ale my jsme úplně jinými lidmi než naše postavy,“ vysvětlovala Burešová, podle níž jsou s Lamborou pouze dobrými kolegy a přáteli.

Burešová a Lambora sdělili, že ponorku na natáčení ještě nezažili a ani milostné scény jim prý nevadí. „Naše nejčastější věta je: Máš žvejku? Dobrý, tak můžeme.Po ateliéru máme poschovávané žvýkačky v šuplících,“ vyprávěli herci s úsměvem.

Oba dva také přiznali, že nečekali, že seriál bude mít takový úspěch. Několikrát totiž byl nejsledovanějším pořadem večera po 20. hodině a předčil tak i Ordinaci v růžové zahradě televize Nova. „Doufali jsme, že se to bude lidem líbit. Ale nečekali jsme, že to bude tak extrémní,“ popsala nadšeně Burešová, která je zároveň herečkou Divadla na Vinohradech. S hercem z Hudebního divadla Karlín Lamborou se také shodli, že Slunečná je po dlouhé době seriál, kde jsou hlavní hrdinové tak mladí.

Natáčení v době pandemie

Natáčení Slunečné bylo jako jedno z prvních obnoveno, ovšem kvůli preventivním opatřením proti koronaviru prý občas dochází k nečekaným zádrhelům na place. „Když jsme měli točit takovou jednu trochu milostnou scénu, respektive partnerský dialog zakončený pusou, oba jsme strnuli, protože jsme najednou nevěděli, co dělat. Do toho přišel režisér, co se děje. Tak jsme mu to vysvětlili, a nakonec jsme se dohodli na tom, jak to ošulit,“ vyprávěl Lambora o zážitku z natáčení v době pandemie.

Herec také popsal, že má spoustu ctitelek mezi staršími ženami, zatímco Burešová si prý nemůže stěžovat na nedostatek nápadníků mezi chlapci ve věku deset až třináct let. „Ti jsou velmi odvážní,“ dodala se smíchem.

Karanténu prý herci strávili různě, ale na natáčení se těšili. „Já jsem například první dva týdny prospal. A zbytek jsem strávil řezáním dříví v lese,“ prozradil Lambora. Burešová si libovala, že celý čas mohla trávit u rodičů na Moravě, kde mají dům se zahradou.

Tagy: