Zarmoutil nás. Hvězdy Sexu ve městě podpořily ženy, které měl „Pan Božský“ zneužít

Indicií, které by mohly usvědčit herce Chrise Notha ze sexuálního násilí, stále přibývá. Pan Božský z legendárního Sexu ve městě měl sexuálně napadnout už tři ženy. Ke skandálu se nyní vyjádřily jeho seriálové kolegyně.

Muž, kterému žádná žena neodolá. Pan Božský na plátně okouzluje, několik žen ale herce v reálném životě obvinilo, že je v letech 2004 až 2015 sexuálně zneužil. Po několika dnech se k údajnému útoku vyjádřily jeho kolegyně ze seriálu Sex ve městě. Herečky Sarah Jessica Parkerová (Carrie), Cynthia Nixonová (Miranda) a Kristin Davisová (Charlotte) uvedly, že je vznesená obvinění hluboce zarmoutila.

„Podporujeme ženy, které s tím vyšly ven a podělily se o své bolestné zkušenosti. Víme, že to musí být těžké a chválíme je za to,“ řekla Sarah Jessica Parker alias Carrie. Prohlášení hereček přichází dva týdny po premiéře seriálu A jak to bylo dál... (And Just Like That...), který je pokračováním Sexu ve městě.

Ženy, které obvinily Notha ze sexuálního napadení, řekly, že je přimělo se ozvat, když herce viděly v novém seriálu. Detailní popis údajných napadení poskytly listu The Hollywood Reporter pod pseudonymy Zoe a Lily.

Zoe, které je nyní 40, uvedla, že ji Noth v roce 2004 jako 22letou znásilnil v bytě v Los Angeles. Lily, které je 31, řekla, že ji herec znásilnil ve svém bytě v New Yorku v roce 2015. Podle webu The Hollywood Reporter se ženy neznají a na list se obrátily nezávisle na sobě. Podrobný článek novinářky Kim Mastersové také zpovídá další, včetně tehdejšího Zoeina šéfa, Lilyiny přítelkyně a zaměstnankyně centra pro péči o znásilněné. Článek také cituje textové zprávy mezi Nothem a Lily z doby údajného napadení.

Manželství na spadnutí

K obvinění ze sexuálního útoku se teď přidala třetí žena. Tu měl americký herec napadnout v roce 2010, když pracovala jako hosteska v New Yorku. Chris Noth ale obvinění popírá. Dotyčnou prý vůbec nezná. V prvních dvou případech sex přiznal, podle jeho tvrzení s ním ale obě souhlasily.

Celou situaci těžko snáší především Nothova manželka, kanadská herečka Tara Wilsonová, se kterou má dva syny. Ta se prý zhroutila a uvažuje o tom, že vánoční svátky prožije s dětmi odděleně od manžela.

Aféra se podepisuje nejen na hercově reputaci a osobním životě, ale také na tom pracovním. Jeho umělecký agent s ním rozvázal spolupráci, stejně jako jedna z firem. a jedna z firem s ním přerušila veškerou spolupráci. Navíc by už neměl být ani součástí filmu The Equalizer, kde hrál bývalého ředitele CIA.

Tagy:
New York herečky obvinění herec ženy USA sexuální násilí Showtime Sex ve městě Chris Noth Central Intelligence Agency The Hollywood Reporter sexuální útok Sarah Jessica Parkerová Miranda Cynthia Nixonová Kristin Davisová The Equalizer