herna

Výpis příspěvků ke štítku „herna“

Za každý rok ve vězení se vrah z Teplic plánoval mstít. Chtěl zapálit hernu a zabil policistu

Běsnící maniak pod vlivem drog. Roman Postl patří mezi méně známé sériové vrahy, svou agresivitou přitom mnohé předčil. Ve vraždící monstrum ho změnila tragická událost, která zasáhla do jeho života. On pak s pistolí v ruce měnil osudy náhodně vybraných lidí. Jeho poslední obětí se stal policista, který se vraha snažil zastavit. Nechtěl totiž, aby Postl ublížil dalším lidem. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších tuzemských kriminálních případech.

Pražská koalice Spolu musí řešit nezákonnou loterijní vyhlášku. Metropoli stojí miliony

Loterijní vyhlášky v Praze jsou podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v rozporu se zákonem, a proto městu ukládá pokuty, které již přesahují pět milionů korun. Pražská koalice Spolu bude příští týden poprvé jednat o novele vyhlášky o hazardu, jejímž cílem je, aby už město pokuty nedostávalo. Návrh počítá například se zrušením zákazu hazardu v jednotlivých městských částech. Zastupitelům zbývá poslední zasedání do konce roku, kdy mohou kolizní situaci vyřešit, jinak se mohou negativní finanční důsledky loterijní vyhlášky ještě prohloubit. A nejde jen o pokuty od ÚOHS, hrozí i možné soudní spory s provozovateli, kteří by se mohli domáhat stovek milionů korun jako náhrady škody.

Senior zastřelil ženu v herně ranou do hlavy. Teď je nejstarším doživotně odsouzeným v Česku

Olomoucký vrchní soud ve středu potvrdil doživotní trest třiasedmdesátiletému Adolfu Hlubikovi za loňskou loupežnou vraždu pracovnice herny v Olomouci. Zamítl tak jeho odvolání do viny i trestu. Výjimečný trest dostal muž nejen s ohledem na samotný čin, ale i kvůli jeho trestní minulosti. Podle znalců jeho náprava není možná. Senior při loupežném přepadení střelil ženu z bezprostřední blízkosti do hlavy. Hlubik byl už třináctkrát odsouzen, mimo jiné i za vraždu spoluvězně v Leopoldově. Za mřížemi strávil téměř 50 let života. Je nejstarším doživotně odsouzeným v ČR.

Posun ve střelbě v olomoucké herně. Pracovnice po kulce do hlavy zemřela, žalobce chce doživotí

Žalobce navrhuje výjimečný doživotní trest třiasedmdesátiletému muži, který podle obžaloby loni v květnu střelil do hlavy pracovnici herny v Olomouci. Olomoucký soud případ otevře 24. května, sdělila mluvčí krajského soudu Vilemína Hana Ondrušová. Muž je obžalován z pokusu o vraždu. Těžce zraněná žena útok přežila, zemřela o deset měsíců později, letos v březnu. O případném překvalifikování trestného činu na vraždu rozhodne soud na základě pitvy, řekl státní zástupce Jindřich Pazdera.

Smutná dohra útoku v olomoucké herně. Postřelená pracovnice prohrála boj o život

Sedmapadesátiletá pracovnice herny v Olomouci, kterou loni v květnu na Masarykově třídě střelil pachatel z bezprostřední blízkosti do hlavy, minulý týden zemřela. Informaci přinesl Olomoucký deník a potvrdila ji policie. Ta ze střelby viní dvaasedmdesátiletého muže, na kterého již byla podána obžaloba z pokusu o vraždu. O případném překvalifikování trestného činu na vraždu rozhodne soud.