reklama

Hezčí, delší i prostornější. Škoda představila svůj „Mercedes“ v podobě Octavie Pro

Nová Škoda Octavia Pro
Zdroj: Škoda Auto

Mladoboleslavská automobilka pomalu doplňuje svůj nejúspěšnější model Octavia o další provedení. Po sportovně laděné RS, elektrifikované iV a variantě na stlačený zemní plyn přichází také s prodlouženou verzí Pro. K českým zákazníkům se však nikdy nedostane, v hledáčku má výhradně čínský trh.

reklama

S více než 1,4 milionu v Číně prodaných kusů je Škoda Octavia klíčovým modelem české značky na jejím největším jednotném trhu. To je také důvod, proč automobilka u nové čtvrté generace provedla před jeho uvedením na čínský trh exkluzivní úpravy.

Ve srovnání s evropskou Octavií je verze Pro o 64 milimetrů delší, na délku měří 4 753 mm, přičemž rozvor náprav se natáhl o 44 milimetrů na celkových 2 730 milimetrů. Ještě větší rozdíly potom odhaluje porovnání se třetí generací, která se bude v Číně nadále prodávat souběžně s novinkou. Octavia Pro je delší o 78 milimetrů. Prodloužená karoserie s sebou bezpochyby přináší i více místa v interiéru.

Nová Škoda Octavia Pro
Nová Škoda Octavia Pro
Zdroj: Škoda Auto

Svůj kus práce odvedli rovněž designeři, kteří vozu nadělili sportovnější vizáž a komponenty z vrcholného provedení RS. Dynamický vzhled modelu podtrhují mohutnější přední a zadní nárazníky v kombinaci s černou střechou, černými vnějšími zpětnými zrcátky a koly z lehkých slitin o průměru až 18 palců. Přední i zadní světlomety mají ostré rysy s typickými krystalickými prvky značky Škoda a jsou standardně vybaveny LED technologií.

Pohled do interiéru nové Škody Octavia Pro
Pohled do interiéru nové Škody Octavia Pro
Zdroj: Škoda Auto

Architektura interiéru verze Pro je téměř identická s naší evropskou variantou. Najdeme zde například víceúrovňový přístrojový panel a samostatně umístěný centrální displej s úhlopříčkou 12 palců. Za příplatek obdrží čínský zákazník virtuální kokpit s úhlopříčkou 10,25 palce. Lze jej doplnit head-up displejem. Multifunkční sportovní volant je tříramenný, s tlačítky a rolovacími ovladači. Model Octavia Pro nabízí také mnoho sofistikovaných komfortních prvků, jako jsou třeba přední sedadla, která kromě vyhřívání a elektrického polohování nabízejí také ventilaci, či elektrické ovládání dveří zavazadlového prostoru.

Pohon prodloužené Octavie zajišťuje efektivní motor 1,4 TSI s výkonem 110 kW (150 k) a točivým momentem 250 Nm, spojený se sedmistupňovou převodovkou DSG. Lepší jízdní vlastnosti potom zajišťuje víceprvková zadní náprava, jejíž naladění těží z technických znalostí skupiny Volkswagen.

K tématu

Tagy: Škoda Auto Škoda Octavia DSG moderní technologie benzinový motor automatická převodovka Nová auta kompaktní kombi čínský trh Nová Škoda Octavia rodinný vůz Nová Škoda Octavia Pro sportovní design luxusní interiér delší karoserie
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Finance

Chystá se další zvýhodnění dlužníků, varují experti. Poslanci posoudí novelu exekucí

Chystá se další zvýhodnění dlužníků, varují experti. Poslanci posoudí novelu exekucí

V Poslanecké sněmovně se tento týden mají projednávat dvě novely klíčových zákonů upravujících vymáhání dluhů: exekučního řádu a insolvenčního zákona. Někteří experti ale varují, že navrhované změny mohou negativně dopadnout na řadu věřitelů, kterým se může ztížit vymáhání pohledávek po svých dlužnících. Nejde jen o finanční instituce, ale zejména o obyčejné podnikatele, obce, zdravotní pojišťovny nebo matky vymáhající výživné či bytová družstva a společenství vlastníků bytových jednotek.

Pirk: Epidemie končí, ať budou opatření jakákoliv. Rotační výuka ve školách je špatně
Konec tolerance. Komunisté vypověděli dohodu s ANO, vyslovili by i nedůvěru vládě
Babiš: Ministerstvo zahraničí o vakcínách nerozhoduje, Petříček jel předvolební kampaň
Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci
reklama
reklama
Prymula: Opatření musíme vydržet ještě dva měsíce, pak epidemie začne ustupovat

Nový den

Domácí zpravodajství

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Hazard a nezodpovědnost. Opozice kritizuje zmatky s obsazením postu ministra zahraničí
Následky hackerského útoku v Olomouci: Lidé si nic nevyřídí, výplaty přijdou pozdě
Další články
reklama
reklama