reklama

Historický úspěch. #martyisdead jako první český seriál vyhrál prestižní cenu Emmy

Český internetový seriálový thriller #martyisdead získal uznávanou mezinárodní cenu Emmy v kategorii krátkometrážních seriálů. Stal se tak vůbec prvním tuzemským seriálem, který tohoto „televizního Oscara“ dostal. Galavečer s předáváním cen letos kvůli pandemii onemocnění COVID-19 proběhl podobně jako řada podobných akcí on-line.

reklama

Už samotná nominace na cenu Emmy označovanou za „televizní Oscary“ byla pro český seriál historickým úspěchem.

„Upřímně řeknu, že jsem s tím vůbec nepočítal. I ta nominace byla obrovským úspěchem. Mám z toho strašnou a nečekanou radost,“ uvedl producent Milan Kuchynka. Cenu označil za úspěch pro české filmové tvůrce i celou Českou republiku.

Čeští diváci mohli udílení těchto cen sledovat mimo jiné ve vysílání internetové televize Mall.tv, která spolu se společností Bionaut a sdružením CZ.NIC stojí za oceněným českým seriálem. Cenu převzali během on-line přenosu producenti Milan Kuchynka a Vratislav Šlajer. Spoluproducentem je i Jakub Koštál.

Kybernetická šikana je stále aktuálním problémem

Osmidílný internetový thriller #martyisdead pojednávající o kybernetické šikaně měl být inspirován skutečnými událostmi. Zachycuje odvrácenou tvář sociálních sítích a jejich fatální zásah do života do té doby bezproblémového adolescenta. Seriál režíroval Pavel Soukup podle scénáře Jaroslava T. Mišky a Jana Stehlíka. Hlavní postavu Martyho ztvárnil Jakub Nemčok.

Téma kybernetické šikany, jakkoliv zastíněné pandemií COVID-19, je podle Kuchynky věc, která trápí řadu lidí. „Já jako rodič a všichni tvůrci jsme považovali až za poslání tuhle informaci poslat ven,“ uvedl.

Také uživatelé na známé Česko-slovenské filmové databázi (CSFD) hodnotí seriál kladně, když mu prozatím přiřkli 78 procent.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Koho se bude týkat povinné očkování a jaké sankce hrozí?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Koho se bude týkat povinné očkování a jaké sankce hrozí?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Do konce týdne má být jasno ohledně povinného očkování proti covidu u vybraných skupin. Existují ale obavy, že někteří i přesto vakcínu odmítnou, a zaměstnavatelé tak přijdou o své lidi. Koho se povinné očkování bude týkat a co jim hrozí v případě, že vakcinaci odmítnou? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchanému na náboženské menšině jezídů.

Po roce a půl okopávání si Babiš s Fialou stoupli vedle sebe a propagovali očkování

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a nově jmenovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) si po roce a půl trvajících neshodách a kritice způsobů boje s pandemií koronaviru stoupli vedle sebe a propagovali očkování. „Epidemie nezná politické bariéry a týká se nás všech. Politika musí jít stranou,“ řekl Babiš na úterní tiskové konferenci iniciativy Lékaři pomáhají Česku.

reklama

Domácí zpravodajství

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

reklama