CNN Prima News internet

internet

Výpis příspěvků ke štítku „internet“

Nesledujte slevy, ale cenu zboží: Expert radí, jak ušetřit v e-shopu. Prozradil i hit Vánoc

24. listopadu 2022 21:53

Následující dny budou zákazníci na internetu i v kamenných prodejnách nakupovat v akci Black Friday. Obchodní zástupce on-line srovnávače Heureka Michal Vodák v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS radil, jak pořídit produkty skutečně výhodně a nenaletět podvodníkům. Spolu s obchodní zástupkyní firmy Hamleys Janou Vychodilovou prozradil, jaké dárky se letos stanou hitem Vánoc.

Dítě jako oběť nástrah internetu: Jak situaci řešit? Netrestejte, říká odborník

18. listopadu 2022 07:16

Nástrah na nezkušené uživatele v kyberprostoru číhá celá řada. K těm nejzávažnějším patří kybergrooming, sexting, kyberšikana či online hecování. Slýcháme o nich dnes a denně, jak ale reagovat, pokud reálné nebezpečí potká i naše dítě? Odborník na online bezpečnost Pavel Košek radí jednoznačně: Jednat je třeba okamžitě, nikdy však na vlastní pěst. Vždy je potřeba obrátit se na zkušené specialisty. Další zásadou, kterou je podle něj ve vypjatých chvílích potřeba mít na paměti, je, že děti v případě selhání netrestáme.

Tváří se jako kupující, pak vám vyluxují platební kartu. Jak poznat podvodníky na internetu?

2. srpna 2022 22:37

Scénář je vždy stejný. Ozve se nadšený kupující, zda je zboží k dispozici, poprosí o přepravu přes speciálního kurýra a skrze falešný odkaz poprosí o vyplnění platebních údajů. S takovým podvodem se setkal téměř každý třetí Čech, který prodává své věci na populárních internetových bazarech. Podvodníci využívají důvěry a neopatrnosti lidí, přitom stačí dodržovat několik bezpečnostních pravidel. Jak nenaletět podvodníkům a na co si dát pozor?

I na starém PC se dají hrát nejnovější hry. Nový díl CNN Prima Gaming prozradí, jak na to

16. května 2022 08:08

Chtěli byste hrát nejnovější počítačové hry, ale už na ně nestačí výkon vašeho PC? Není třeba investovat desítky tisíc korun do nového stroje – nejnovější díl herního pořadu CNN Prima Gaming se věnuje fenoménu „cloudového hraní“. Těšit se můžete i na další zajímavosti. Český esportovec Jakub Viceník se rozpovídá o svém angažmá v barcelonském klubu a adiktoložka Kristýna Fišerová o trendu takzvaných lootboxů. Pořad CNN Prima Gaming můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS.

Falešný DiCaprio vylákal z ženy 19 milionů. Psal, že ho zotročila scientologická církev

14. května 2022 06:13

Neznámý podvodník (možná šlo dokonce i o skupinu lidí) vylákal v průběhu let z 54leté Američanky přes 800 tisíc dolarů, v přepočtu 19 milionů korun. Muž se vydával za oscarového herce Leonarda DiCapria a inicioval na sociálních sítích se ženou tajný románek. Když už měl padesátnici v moci, začal tvrdit, že ho zotročila scientologická církev, a proto potřebuje peníze. A žena peníze posílala.

Chtěla lásku, podvodníci na internetu ji obrali o téměř pět milionů. Případ řeší policie

13. května 2022 00:51

Toužila po lásce, místo toho přišla o víc než čtyři miliony korun. Neopatrnost a důvěřivost při hledání spřízněné duše na internetových konverzacích stála mladou ženu životní úspory. Uvěřila hned několika falešným profilům. Případ, který vyšetřují českobudějovičtí kriminalisté, je unikátní výší způsobené škody.

Pomalé i nedostupné stránky. Jak fungují DDoS útoky, které vyřadily z provozu české weby?

30. dubna 2022 15:32

Zahltit, zpomalit a ideálně i vyřadit z provozu. České servery se už několik týdnů perou s tzv. DDoS útoky. Terčem ruských hackerů se staly nejen webové stránky policie, vlády i ministerstev, ale také banky či České dráhy. V principu jde o poměrně jednoduchou formu kybernetických útoků, které jsou ale překvapivě dostupné i komerčně. Navíc je zpravidla velice obtížné vystopovat původní zdroj útoků. Jak se proti nim bránit?

Válka na Ukrajině změnila sociální síť Facebook i aplikaci WhatsApp. Jaké novinky přibyly?

30. dubna 2022 14:15

Chatovací robot, informační rozcestníky i posílený boj proti dezinformacím. Od začátku ruské invaze na Ukrajinu prošla sociální síť Facebook a chatovací aplikace WhatsApp několika změnami, které mají pomoci lidem zasaženým válkou i neziskovým organizacím při organizování humanitárních aktivit. Společnost Meta, za kterou stojí Mark Zuckerberg, se více opřela do boje s dezinformacemi, podle analýz jsou ale šiřitelé proruské propagandy stále o krok napřed.

Tálibán zakázal TikTok a populární videohru. Mladé občany vedly na scestí, argumentuje

25. dubna 2022 22:21

S hledáním volnočasových aktivit to mají lidé v Afghánistánu čím dál těžší. Radikální hnutí Tálibán v zemi pod vlajkou práva šaría zakázalo například veřejně zpívat nebo pouštět hudbu a filmy, zakázaná je také většina západních aplikací. Na černou listinu se teď dostaly i populární sociální síť TikTok a videohra PUBG.