CNN Prima News internet

internet

Výpis příspěvků ke štítku „internet“

Papírové noviny stojí po 305 letech před zánikem. Posloužily i v kamnech nebo na toaletě

První české noviny vyšly 4. února 1719, po 305 letech ovšem papírovým novinám zvoní hrana. Náklady novin nemilosrdně klesají. S novinami mizí i fenomén novinového papíru. „Všichni ještě pořád víme, co všechno dokázal. Jak jedinečně sál vlhko v mokrých botách, jak snadno chytal při podpalování v kamnech, kolikrát pomohl v kritické chvíli na záchodě,“ přemítá pro CNN Prima NEWS básník a esejista Petr Hruška, podle nějž noviny nemohou vyhrát závod s internetovým zpravodajstvím. Názory na přežití papírového denního tisku se ale různí.

Uživatelé blokující reklamy mají problémy s YouTube. Není to naše chyba, tvrdí platforma

Už týden se uživatelé YouTubu potýkají s problémy při přehrávání videí. Stránka si bere obrovskou porci z operační paměti, počítač tak nemá dostatek výkonu k práci a dochází tím ke zpomalení celého zařízení. Týká se to především uživatelů používajících programy na blokování reklamy. YouTube tvrdí, že nejde o jeho chybu a uživatelé by se měli obrátit na tvůrce softwaru.

Prezident Pavel, smrt Perryho i spaní na levém boku. Co Češi letos nejvíce googlili?

Internetový vyhledávač Google prostřednictvím aplikace Google Trends zveřejnil nejhledanější výrazy roku 2023 v Česku. Příliš nepřekvapí, že mezi osobnostmi kraloval prezident Petr Pavel či jeho rival z voleb a expremiér Andrej Babiš (ANO). Ze smutných událostí se lidé zajímali o smrt americko-kanadského herce Matthewa Perryho. Češi zároveň hojně zjišťovali, proč nespat na levém boku, či informace ke sbírce na nemocného Martínka.

Senior hrozil vystřílením pošty, jiný muž útokem jako na univerzitě v Praze. Zasáhla policie

Policie v souvislosti s útokem na FF UK stále sleduje dění na sociálních sítích. V centru jejich zájmu je vyhrožování a schvalování činu. K sobotnímu dopoledni se počet takových případů, kterými se policie napříč Českem zabývá, zvýšil na téměř 90. Mezi nimi jsou i přečin z Jindřichova Hradce, kde senior hrozil „vystřílením na poště“, nebo událost z Písku – tam strašil útokem jako na univerzitě muž, jenž byl v minulosti vyšetřován pro nedovolené ozbrojování. Policie proti němu nasadila zásahovou jednotku. Oba zmínění jsou zadrženi a vyslýcháni.

Sociální síť X hlásí rozsáhlý výpadek. Problémy mají uživatelé z celého světa, včetně Česka

Internetovou sociální síť X ve čtvrtek postihly rozsáhlé výpadky, problémy hlásili uživatelé z celého světa, včetně České republiky. Vyplývá to z údajů webu Downdetector. Podle webu BBC trvaly globální výpadky déle než hodinu. Síť X loni ještě pod názvem Twitter koupil americký miliardář Elon Musk. Podnik od té doby prošel výraznými změnami, včetně rozsáhlého snížení počtu zaměstnanců a přejmenování.

Jak zajistit, aby dárek dorazil do Vánoc? Přepravci řekli, kdy nejpozději objednat z e-shopů

Štědrý den je už za necelých 14 dní a přepravní společnosti i e-shopy hlásí tisíce objednaných a doručených balíků denně. Pokud chcete ještě něco nakupovat on-line, prodejci i přepravci radí, abyste si zboží objednali co nejdříve, jinak nebudete mít jistotu, že dárek skutečně pod vánočním stromkem udělá radost. Zástupci přepravních společností pro CNN Prima NEWS prozradili, jaký je u nich poslední termín, aby balíčky zvládli doručit včas.

Ulož.to omezilo sdílení souborů. Problémem jsou však i uživatelé, ukazují případy od soudu

V Česku populární web Ulož.to omezil sdílení souborů. Reagoval tím na již téměř rok platnou novelu autorského zákona, která se vztahuje i na provozovatele nejrůznějších internetových úložišť. Pravidla původem z Evropské unie mají zamezit protiprávnímu šíření knih, filmů nebo seriálů. Kromě webů pro sdílení obsahu jsou však z hlediska autorských práv problematičtí i samotní uživatelé, kteří dané soubory šíři. Česká justice v posledních měsících řešila několik takových případů.

Rodiče nevědomky ukazují pedofilům fotky dětí. Sdílejí vše od jejich narození, říká expertka

Moderátorka Terezie Tománková se svými hosty v novém videopodcastu GENERACE DEPRESE pohovořila o nebezpečí internetového prostředí, kde rodiče často sdílejí snímky svých dětí, aniž by tušili, jaké to může mít následky. Pedofilům tak poodhalují naprosto vše od jejich narození až po současnost. Největší problém v Česku představuje portál Rajče.cz.

Dětské porno často šíří nevědomky sami rodiče, varuje expert. Zdůraznil, na co si dát pozor

Pro mnohé na první pohled nevinné fotky dětí ze sociálních sítí se šíří mezi pedofily, varoval ve speciálu Generace deprese na CNN Prima NEWS Martin Kožíšek ze Safer Internet Centra. Rodiče tak vlastním potomkům vytváří potenciálně nebezpečnou digitální stopu. Nehrozí navíc pouze její zneužití sexuálními predátory, ale může dětem způsobit i problémy se šikanou.

Pedofilové Meluzín a Piškot zneužili 39 dětí. Vše začalo nevinnou fotkou chlapců ve slipech

Stačila jedna nevinná fotka dvou malých chlapců ve slipech, kterou na internet dala jejich matka. Postupně se děti dostaly až do spárů nechvalně známých skautských vedoucích Meluzína a Piškota, kteří je sexuálně zneužili. A zničili jim život. Celkem tahle dvojice znásilnila 39 dětí. Moderátorka Terezie Tománková se svými hosty v novém videopodcastu GENERACE DEPRESE radí rodičům, jak udělat internetový svět pro jejich děti co nejbezpečnější a vyhnout se právě takovým lidem, jakými byli právě Meluzín a Piškot. Na co si dávat pozor? A jaké sítě jsou nejrizikovější?

On-line podvodníků a způsobů útoků nejen na naše peněženky stále přibývá! Jak nenaletět?

Digitální bezpečnost se stává palčivým tématem v době, kdy jsme stále více propojeni s internetem. Karol Suchánek, expert na digitální bezpečnost, poukázal na narůstající počet sofistikovanějších útoků ve virtuálním prostoru. Stále větší závislost společnosti na využívání mobilních zařízení přitahuje kriminálníky, kteří se často uchylují k hackování jako jediné možné obživě, zejména v ekonomicky znevýhodněných regionech. Jak on-line podvodníky rozpoznat a nenaletět, pak doplňuje Martin Podolák z mBank.