vítězství

Výpis příspěvků ke štítku „vítězství“

DeSantis drtivě zvítězil na Floridě. Trumpa může vyzvat v boji o prezidentskou kandidaturu

9. listopadu 2022 06:30

Republikán Ron DeSantis byl v úterý znovuzvolen jako guvernér Floridy a míří do svého druhého volebního období. Nekompromisní kritik tzv. woke kultury, pandemických opatření a socialistických regulací zvítězil nad svým oponentem Charlie Cristem o závratných 1,5 milionů hlasů. DeSantis je zároveň prvním republikánským politikem, jemuž se podařilo po dvaceti letech vyhrát v okrese Miami-Dade. Vedle DeSantise obhájil svůj senátorský mandát na Floridě i republikán Marco Rubio.

Fenomenální Verstappen ovládl i Velkou cenu Mexika. Hamiltona navíc obral o rekord

30. října 2022 22:49

Mistr světa Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Mexika vozů formule 1 a stal se prvním jezdcem v historii, který získal v jedné sezoně 14 vítězství. Nizozemský jezdec týmu Red Bull porazil o 15 vteřin Brita Lewise Hamiltona z Mercedesu. Třetí dojel stejně jako vloni domácí Mexičan Sergio Pérez, který se vrátil na druhou příčku průběžného pořadí před Charlese Leclerca z Ferrari. Monacký závodník dojel šestý.

Basketbalistky USK Praha zahájily Evropskou ligu vítězně. Oblaková nastřílela 28 bodů

26. října 2022 22:16

Basketbalistky USK Praha vstoupily do nového ročníku Evropské ligy vítězné, maďarský Szekszárd doma porazily 82:71. Nejlepší střelkyní českých mistryň byla s 28 body kapitánka Teja Oblaková. Alyssa Thomasová zaznamenala s 15 body, 15 doskoky a 10 asistencemi triple double, Valériane Vukosavljevičová měla se 17 body a 12 doskoky double double. Hostujícím hráčkám nestačilo 27 bodů Victorie Viviansové.

Zlatý míč poprvé pro Benzemu. Útočník Realu Madrid konečně porazil i Messiho

17. října 2022 22:02

Útočník Realu Madrid Karim Benzema poprvé v kariéře získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa. Čtyřiatřicetiletý Francouz ovládl 66. ročník prestižní ankety před druhým Senegalcem Sadiem Maném z Bayernu Mnichov a třetím Belgičanem Kevinem De Bruynem z Manchesteru City. Anketa pořádaná týdeníkem France Football se poprvé nevyhodnocovala za kalendářní rok, ale za sezonu.

Bravurní Krejčíková ovládla finále Agel Open. V Ostravě vyhrála nad světovou jedničkou

9. října 2022 18:42

Teniska Barbora Krejčíková otočila dramatické finále na turnaji Agel Open v Ostravě a po vítězství nad světovou jedničkou Igou Šwiatekovou z Polska 5:7, 7:6, 6:3 vybojovala druhý titul ve dvouhře za sebou. Vítězka předchozího turnaje v Tallinnu zdolala letošní šampionku Roland Garros a US Open poprvé v kariéře za tři hodiny a 17 minut. Při osmé finálové účasti na okruhu WTA získala pátý triumf.

Emotivní telefonát do vězení: Křížkův syn válel na závodech, tátovi se hned chlubil

13. září 2022 15:17

Loni v létě nastoupil mnohonásobný mistr republiky v jachtingu David Křížek do vězení kvůli roli v tunelářské kauze. Odvolací pražský vrchní soud mu letos k 50. narozeninám nadělil dost nechtěný dárek, když prodloužil trest a celkem by měl za mřížemi sportovec strávit pět let. Přichází tak o jedinečné chvíle, kdy se jeho desetiletému synovi začíná dařit ve sportu, ve kterém se sám proslavil.

Bujaré oslavy v Edenu: Slavia udolala Raków a prošla do skupiny Konferenční ligy

25. srpna 2022 22:30

Fotbalisté pražské Slavie porazili v odvetě závěrečného 4. předkola Evropské konferenční ligy Raków Čenstochová 2:0 po prodloužení a postoupili do skupiny. V první minutě nastavení rozhodl střídající Ivan Schranz. Souboj českého a polského vicemistra ve vyprodaném Edenu skončil po základní hrací době 1:0 gólem Mosese Usora z 62. minuty, Raków před týdnem vyhrál doma 2:1.

Kozáci se nikdy nevzdávají. Usykův triumf nabudil Ukrajinu, velebí šampiona Zelenskyj

21. srpna 2022 09:52

Celá Ukrajina na chvíli zapomněla na válku ve své zemi a napjatě sledovala boxerský souboj o titul mistra světa. Ukrajinský boxer Oleksandr Usyk v noci ze soboty na neděli dokázal obhájit titul a znovu se stal šampionem. „Těžké, ale potřebné vítězství,“ rozplýval se po duelu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Boxera motivoval ještě před zápasem.