reklama
CNN Prima News hladovka

hladovka

Výpis příspěvků ke štítku „hladovka“

Navalnyj je v nemocnici, má potíže s dýcháním. Nedávno vyhlásil protestní hladovku

5. dubna 2021 23:44

Vězněný kritik Kremlu Alexej Navalnyj byl přesunut do zdravotnického zařízení kvůli možnému onemocnění dýchacího ústrojí a podstoupil test na koronavirus. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na list Izvestija. Navalnyj předtím na svém instagramovém účtu napsal, že má teplotu 38,1 stupně Celsia a ošklivý kašel. Uvedl rovněž, že tři z 15 vězňů v jeho vězeňském oddělení byli hospitalizováni s podezřením na tuberkulózu.

Pohrdal policií na Kubě, tak „sedí“. Umělci drží za rappera hladovku, pomoci má EU

24. listopadu 2020 22:40

Skupina osmi kubánských umělců drží hladovku za propuštění rappera odsouzeného k osmi měsícům vězení za pohrdání policií. Umělci jsou součástí hnutí San Isidro, které podle organizace Amnesty International čelí útlaku ze strany kubánských úřadů. Kubánská disidentka Rosa María Payáová vyzvala Evropskou unii, aby za propuštění rappera intervenovala u kubánské vlády.

Maxim Znak v Bělorusku zahájil hladovku. Je obviněn z ohrožení bezpečnosti státu

18. září 2020 20:59

Běloruská policie v pátek obvinila dalšího předního představitele opozice Maksima Znaka z trestného činu vyzývání k akcím ohrožujícím národní bezpečnost. Znak podle serveru Tut.by vzápětí oznámil, že zahajuje protestní hladovku. Trestní stíhání se stejným obviněním vede generální prokuratura už od středy proti Maryji Kalesnikavové.

reklama