Marian Jurečka

Nejnovější příspěvky k tématu

Jurečka slibuje dotace na elektromobily. Měly by je dostat i domácnosti
Auto

Jurečka slibuje dotace na elektromobily. Měly by je dostat i domácnosti

Díky příspěvku z evropského fondu by na koupi elektromobilu mohly dosáhnout i běžné domácnosti. Vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL) zodpovědný za resort životního prostředí to řekl na pražském jednání zástupců členských států Evropské unie (EU) k novým návrhům Evropské komise (EK) ke klimatickým otázkám.

Zvedněme daně lidem s vyšším příjmem, uvažuje Jurečka. Schillerová připomněla slib vlády

24. listopadu 2022 21:38

Kdo bere hodně peněz, mohl by platit vyšší daně. O tom se chce s koaličními partnery bavit ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Jednalo by se podle něj o akt solidarity s chudšími občany. Česká státní kasa má totiž výrazný deficit a díry by mohly zalepit vyšší daně. Jenže to je něco, čemu se ODS, tedy nejsilnější vládní strana, dlouhodobě brání. A kritizuje to i bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

Nedělám tupé škrty, brání se Jurečka. Dávky chci snížit těm, kdo zneužívají systém

3. listopadu 2022 22:58

Občany, kteří pracují a potřebují chvilkovou podporu, když přecházejí na jiné pracoviště, budeme podporovat, hájil svůj návrh předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Jako ministr práce a sociálních věcí totiž plánuje snížení nebo zkrácení podpory v nezaměstnanosti. Podle místopředsedy SPD Radima Fialy je to ale asociální krok, pustil se do něj v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Jurečka slíbil pomoc lidem v nouzi. Stoupne životní a existenční minimum i přídavek na dítě

30. října 2022 13:48

Životní a existenční minimum se od ledna zvýší o pět až šest procent. Přesné číslo chce ministerstvo práce a sociálních věcí stanovit podle údajů ČSÚ o inflaci za říjen. Přídavek na dítě by se měl zvýšit o 30 procent. V pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Zeman souhlasil s dvojrolí Jurečky. Fialovi vysvětlil, proč na Hrad nepozval Pekarovou

26. října 2022 20:41

Premiér Petr Fiala (ODS) se ve středu během setkání v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem dohodl, že hlavě státu v příštích dnech navrhne, aby pověřila řízením ministerstva životního prostředí vicepremiéra Mariana Jurečku (KDU-ČSL). Kromě náhrady za končící ministryni Annu Hubáčkovou (KDU-ČSL) politici probírali také oslavy 28. října či válku na Ukrajině.

Sledujte ZÁZNAM: Stáhnou lidovci Hladíkovu nominaci na ministra? Jurečka řekne, co bude dál

20. října 2022 20:10

Vedení vládní KDU-ČSL na celostátním výboru projednává, jak naloží s nominací lidovce Petra Hladíka na post ministra životního prostředí. Ten se má stát nástupcem Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL). Lidovci však kvůli úternímu zásahu policie v jeho kanceláři na brněnském magistrátu odvolali tradiční schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Jak se vedení strany rozhodne? Sledujte tiskovou konferenci živě na CNN Prima NEWS nebo na webu cnn.iprima.cz. Začátek je předběžně naplánovaný na 20:15.

Sledujte ŽIVĚ: Jurečka představí pomoc domácnostem ohroženým energetickou drahotou

20. října 2022 09:07

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) ve čtvrtek představí první fázi kampaně ministerstva práce a ministerstva životního prostředí ohledně pomoci domácnostem, které jsou ohrožené rostoucími cenami energií. Zúčastní se také ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman a zmocněnec ministra práce a sociálních věcí pro řešení energetické chudoby Martin Sedlák. Tiskovou konferenci můžete sledovat přímo v tomto článku od 9:30 hodin.

Do důchodu později než v 65 letech? Podle Jurečky je to nevyhnutelné, nejsou prý peníze

12. října 2022 21:24

Pětašedesát let, stávající věková hranice pro odchod do důchodu, je v ohrožení. Její prolomení označil za nevyhnutelné ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), který za to čelí kritice opozice. Pracovat déle než do pětašedesáti je už teď pro řadu lidí problém. Další se obávají toho, že se penze ani nedožijí. Jurečka ale upozorňuje, že na důchody jinak nebude.

Politik je taky člověk, řekl Nacher o odchodu Hubáčkové. Kdo ji podle Jurečky nahradí?

3. října 2022 22:19

Anna Hubáčková (KDU-ČSL) se v pondělí rozhodla ze zdravotních důvodů rezignovat na funkci ministryně životního prostředí. Poslanec Patrik Nacher (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS jí popřál pevné zdraví. Ministr práce a šéf lidovců Marian Jurečka pak poodhalil, kdo dosluhující senátorku na postu šéfky resortu životního prostředí nahradí.

Hlavní zprávy

Chebsko a okolí zasáhlo zemětřesení. Experti nevyloučili začátek roje
Karlovarský kraj

Chebsko a okolí zasáhlo zemětřesení. Experti nevyloučili začátek roje

Chebsko a okolí ve čtvrtek odpoledne zasáhlo mírné zemětřesení. „Podle automatických seismografů mělo magnitudu 3,3 stupně, po upřesnění seismologové stanovili jeho sílu na 3,1 stupně,“ řekla Jana Doubravová z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR. Dozvuky otřesů byly cítit i na Sokolovsku. Podle mluvčího krajských hasičů Martina Kasala nejsou hlášeny žádné škody.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
20:51

Sněmovna reprezentantů schválila návrh obranného rozpočtu ve výši 858 mld. USD

19:56

Mohutné exploze a požár na ruské základně. U sousedů je teď pěkný rámus, glosují Ukrajinci

18:50

Z vojenské základny v Rusy okupovaném Berďansku byly hlášeny výbuchy

18:31

Slovensko pošle ještě letos na Ukrajinu na 300 generátorů, řekl Kuleba

Marian Jurečka

Marian Jurečka je od roku 2020 předsedou KDU-ČSL. Od roku 2013 je poslancem. V letech 2014 až 2017 zastával funkci ministra zemědělství ČR. Je ženatý a má pět synů.