reklama

Marian Jurečka

Nejnovější příspěvky k tématu

KDU získala resorty práce, životního prostředí a zemědělství, TOP 09 zdravotnictví a vědu

5. listopadu 2021 17:16
Aktualizováno

Lidovcům by v nové vládě Petra Fialy (ODS) měly připadnout resorty práce a sociálních věcí, životního prostředí a zemědělství. Podle šéfa KDU-ČSL Mariana Jurečky jde o dobré portfolio. Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová zase prozradila, že její strana obdrží ministerstvo zdravotnictví a místo člena kabinetu, který se bude zabývat vědou a výzkumem.

Sledujte ZÁZNAM: První jednání pětikoalice o vládě. Na čem se dohodla Spolu s PirSTAN?

13. října 2021 13:23

Koalice Spolu a Piráti se STAN se poprvé sešly na schůzce o společném programu pro případnou budoucí vládu. Pět stran by se také mohlo dohodnout na obsazení vedení Sněmovny. Řešit personální obsazení ministerstev je však podle nich zatím předčasné. Tisková konference je hlášená na 14:00 a na webu CNN Prima NEWS ji budete moci sledovat živě.

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

reklama

Marian Jurečka

Marian Jurečka je od roku 2020 předsedou KDU-ČSL. Od roku 2013 je poslancem. V letech 2014 až 2017 zastával funkci ministra zemědělství ČR. Je ženatý a má pět synů.