reklama

Hlava na hlavě bez roušek a rozestupů. Lidé oslavili Mikuláše na přeplněném Staromáku

Přestože letos byly oslavy Mikuláše na mnoha místech Česka zrušeny či omezeny, lidé v Praze si je během sobotního večera vyrazili neoficiálně užít na Staroměstské náměstí. Při té příležitosti se podívali na nasvícený vánoční strom a u otevřených stánků si dali svařák či punč. Během toho ale porušovali hned několik opatření, nedodržovali rozestupy a často ani neměli roušky.

reklama

V sobotu večer to na Staroměstském náměstí vypadalo, jako by pandemie koronaviru byla definitivně u konce. Na videu zveřejněném facebookovou stránkou Prague Morning jsou vidět davy lidí, které proudily po náměstí bez roušek i rozestupů, fotily se u vánočního stromu a v hloučcích pily punč či svařené víno. A to i přes to, že v Česku stále denně přibývají tisíce nakažených.

Kvůli blížícím se Vánocům si lidé chtějí navodit atmosféru, a tak vyráží do ulic podívat se na vánoční výzdobu. Pokud ale nebudou dodržovat opatření, hrozí podle odborníků rychlé zhoršení situace, a to ještě před svátky. „Lidé se chtějí podívat na Staromák, na krásný vánoční stromeček, ale prosím, aby opatření dodržovali. Jinak hrozí opět zpřísňování,“ varovala v pořadu Partie televize CNN Prima NEWS ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Zpět do čtvrtého stupně. Přijde zavírání?

Jak se navíc ukázalo během nedělního poledne, skóre v indexu rizika PES stouplo na 64 bodů, což odpovídá 4. stupni systému. To by mělo znamenat opětovné zavírání obchodů, restaurací i omezování shromažďování lidí.

Díky čtvrtečnímu přeskočení na třetí stupeň v PES se v Česku opatření výrazně rozvolnila. Otevřely se například restaurace a obchody a lidé se shlukují v mnohem větší míře. Tvoří se dlouhé fronty v obchodních domech a restaurace jsou kvůli rezervačním systémům přeplněné dříve, než do nich lidé přijdou. Často nesedí pouze čtyři u jednoho stolu a zůstávají v restauracích i po 22. hodině. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) tak označil situaci za vážnou a i on varoval před porušováním daných pravidel. Jinak podle něj nelze vyloučit to, že by se opatření mohla zase zpřísnit.

K tématu

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Vláda

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chyby v rezervačním systému pro očkování proti covidu jsme měli, přiznal v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Podle něj se ale vše rychle opravilo a program nakonec fungoval bez problémů. Systém však během dopoledne dokázal prolomit čtyřiadvacetiletý student, problémy nastaly také při zasílání potvrzovacích PIN kódů.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama