CNN Prima News hlavní nádraží

hlavní nádraží

Výpis příspěvků ke štítku „hlavní nádraží“

Bál jsem se, že řeknu kravinu, ukázal jsem jizvy. Bezdomovec Daniel popsal záchranu mladíka

26. ledna 2023 16:08

Šťastný konec mělo pondělní drama nedaleko pražského hlavního nádraží, kdy muž bez střechy nad hlavou zachránil 16letého sebevraha. „Byli jsme s kamarádkou na cigáru, bál jsem se, že řeknu kravinu,“ svěřil se 36letý bezdomovec Daniel a dodal, že se sám o sebevraždu v minulosti pokusil. I to mu zřejmě při záchraně mladíka pomohlo. Pro deník Blesk mimo jiné popsal, jak tragédii nakonec zabránil.

Chceme za mama Merkel. Migranti proudí přes Česko do Německa, nocují i na pražském hlaváku

30. září 2022 23:10

Zázemím pro desítky migrantů je okolí Hlavního nádraží v Praze. Čekají tam na vlak nebo jiný odvoz směrem do Německa. Převážně jsou to muži nebo celé rodiny ze Sýrie. Migranti do Česka přicházejí ze Slovenska. Na hranicích jsou proto zavedeny kontroly, při kterých již bylo zajištěno několik desítek uprchlíků a převaděčů.

Expresní vlak srazil a usmrtil člověka v Praze. Nehoda zastavila provoz příměstských spojů

30. září 2022 15:27

Expresní vlak v pátek před polednem srazil a usmrtil člověka v Praze mezi hlavním nádražím a výhybnou Vyšehrad. Informoval o tom mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků z hlavního nádraží směrem na Smíchov. Dálkové vlaky místo neštěstí objíždějí přes Vršovice, vyplývá z webu Českých drah.

Přijedou pro dávky, zbyde po nich nepořádek. Brno řeší, co s romskými uprchlíky u nádraží

3. června 2022 20:01

V Brně stojí od pátku dvě stanová městečka pro uprchlíky. První v lesích u Masarykova okruhu slouží nově příchozím běžencům do doby, než projdou lustrací. Druhé 3. června narychlo vybudovali v centru pouhých 300 metrů od budovy hlavního nádraží. Do něj chce město směřovat romské migranty, kteří se před nádražím shlukují.

Chaos v počtech i lokacích. Část romských uprchlíků na Rokycansku odjela neznámo kam

27. května 2022 21:08

Cizinecká policie spolu s pracovníky krajského úřadu v Plzni v pátek dopoledne prověřovala identitu ukrajinských Romů, kteří už několik dní bydlí ve Strašicích na Rokycansku. Do objektu soukromého majitele přijeli z pražského Hlavního nádraží. Kontrola ukázala, že část z nich již odjela. Obec ani kraj tak až do pátku neměly přehled, kolik lidí v objektu skutečně přebývá.

Ani neumějí ukrajinsky. Cesty romských uprchlíků organizují klany, tvrdí Netolický

22. května 2022 13:48

Skupiny a klany na západě Ukrajiny motivují matky, aby s dětmi přijely do Česka, vyřídily si pomoc a zase odjely. V Partii na CNN Prima NEWS to prohlásil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) s odkazem na informace od předsedy oblastní rady Zakarpatí Volodymyra Čubirka. S pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) se neshodl na dalším postupu ohledně přerozdělování uprchlíků do méně vytížených regionů.

Půta: Uprchlíci skončili na Hlavním nádraží většinou proto, že odmítli ubytování

20. května 2022 23:18

Řada uprchlíků z pražského Hlavní nádraží zde skončila kvůli tomu, že odmítla ubytování jinde. V pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS to řekl hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN). Podle něj je navíc možné, že někteří romští uprchlíci, kteří do Česka míří z Ukrajiny, jezdí organizovaně kvůli humanitárním dávkám. Problémy s takovými uprchlíky zmínil i zlínský hejtman Radim Holiš (ANO). Lepší zkušenost máme na Královéhradecku, řekl tamní hejtman Martin Červíček (ODS).

Uprchlíci z Maďarska? Naložit do vlaku a odvézt zpět do domoviny, apeluje starosta

17. května 2022 08:14

Nemůžete člověka se statusem uprchlíka nutit, kam půjde. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl starosta Prahy 13 a zastupitel hlavního města David Vodrážka (ODS). Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) ale zdůraznil, že stát musí uprchlíky z Ukrajiny začít rozdělovat do všech regionů. Pokud jde o běžence z Maďarska, měli by podle Vodrážky nasednout na vlak a jet domů.

Konec peněz pro uprchlíky? Motivaci změní dávky v naturáliích, věří Rakušan

16. května 2022 16:16

Situaci na hlavním nádraží v Praze, kde i po otevření stanového městečka pro romské uprchlíky v Troji zůstávají stovky lidí, lze podle vicepremiéra Víta Rakušana (STAN) vyřešit pouze systémově, nikoli ze dne na den. Podle Rakušana by měla zastavit jejich hlavní motivaci pro příjezd změna vyplácení dávky. Ta by měla mít nově naturální podobu. Peněžní pomoc pro uprchlíky nyní činí 5000 korun. Změnu by podle něj mohla vláda projednat ve středu.