CNN Prima News hlavní nádraží

hlavní nádraží

Výpis příspěvků ke štítku „hlavní nádraží“

Migranti z Afriky terorizují bavorské město. Dívky nemají chodit samy, obchody řeší krádeže

Bavorské město Řezno terorizují bandy migrantů. Podle dat tamních supermarketů Edeka razantně narostl počet krádeží a 80 procent jich mají na svědomí migranti, uvedl manažer Ferat Nuha. Kromě krádeží cizinci napadají zaměstnance obchodu a jsou velmi agresivní. V dalších oblastech Bavorska se lidé bouří a odmítají stavby ubytoven pro žadatele o azyl.

Příbuzní ubodaného chlapce v Hradci promluvili. Útočník má psychickou poruchu a bere drogy

Muž obviněný z vraždy čtrnáctiletého chlapce, k níž došlo na královéhradeckém hlavním nádraží, je podle místních „známá firma“. Má se jednat o uživatele tvrdých drog a v minulosti byl již trestaný. Trpět má zřejmé i schizofrenií. Policisté útočníka dopadli do hodiny od oznámení hrůzného činu. V pátek ho soud poslal do vazby. V případě potvrzení viny mu hrozí až výjimečný trest.

Hádka o kulturní památku „hlavák“: Slíbili zachovat halu, opřeli se památkáři do magistrátu

Budoucí podoba hlavního nádraží v Praze vyvolala mezi jednotlivými institucemi válku. Národní památkový ústav (NPÚ) se ostře ohradil proti výtce zadavatelů přestavby, tedy pražského magistrátu (MHMP), Správy železnice (SŽ) a pražského dopravního podniku (DPP), že odbavovací budova nádraží byla na poslední chvíli zapsána mezi kulturní památky. Ústav tvrdí, že zmíněné instituce památkáře ujišťovaly, že odbavovací hala zůstane zachovaná.

Prahu v neděli čekají změny v dopravě. Kvůli mostu budou desítky vlaků končit jinde

Nový jízdní řád na železnici, který začne platit v neděli, přinese v Praze omezení provozu na mostu přes Vltavu na Výtoni. Na síti X to uvedli organizátoři Pražské integrované dopravy (PID) a informaci potvrdila i Správa železnic (SŽ). To je způsobeno špatným stavem mostu a dotkne se vlakových linek S7 a S65. Kolem stavu a budoucnosti přemostění se v poslední době vede diskuze, SŽ chce jeho památkově chráněnou vrchní konstrukci nahradit novou, což kritizují památkáři či občanské spolky. Podle SŽ příští rok může být situace ještě horší.

Moderní a šťastné, říkají k „novému hlaváku“ lidé oslovení redakcí na nádraží. Hlasujte také

Přestože návrh na výraznou přestavbu Hlavního nádraží v Praze vzbudil značné emoce ve společnosti, cestující oslovení přímo na nádraží netají své nadšení. Redakce CNN Prima NEWS vyrazila s kamerou právě na „hlavák“, aby se poptala, co si o návrhu na moderní pojetí pražského dopravního uzlu myslí ti, kterých se to nejvíce týká. V drtivé většině u pasažérů převažovaly pozitivní reakce.