Záhadu kolem Maddie mohou rozplést tělesné zvláštnosti podezřelého. Co odhalila prohlídka?

Žalobce si vyžádal podrobnou lékařskou prohlídku 45letého Christiana B., který je už dva roky hlavním podezřelým v případu zmizení tříleté Maddie McCannové. Vyšetřovatelé zdokumentovali všechny zvláštnosti těla podezřelého Němce a chtějí je porovnat s výpověďmi svědků, které za 15 let pátrání nasbírali. Zaměřili se tak na tetování, jizvy nebo mateřská znaménka. Recidivista Christian B. si aktuálně odpykává trest za znásilnění Američanky, ve vězení má být sedm let.

Rozsáhlá prohlídka, soustředící se na rozpoznávací znaky typu jizev, mateřských znamének či tetování, však nemá za cíl pouze obvinit 45letého muže z únosu či vraždy Maddie, píše deník Kronen Zeitung. Německá policie muže identifikuje jako podezřelého i ve dvou případech zneužívání a tří obviněních za znásilnění, pro které mohou být nově získané informace klíčové.

Britská dívka Maddie McCannová zmizela 3. května 2007 v portugalském městě Praia da Luz, kde byla s rodinou na dovolené. V domě s tříletou Maddie byli její dva mladší sourozenci. Jejich rodiče večeřeli v restauraci nedaleko domu. Co se jí stalo, není ani po 15 letech jasné.

Hlavního podezřelého Christiana B. již dříve odsoudili za sexuální zneužívání dětí a v tento moment sedí za mřížemi za agresivní znásilnění 72leté Američanky v roce 2005. Tento čin se odehrál ve městě Praia da Luz v Portugalsku, odkud o necelé dva roky později zmizela i malá Maddie.

Jak německá, tak portugalská vláda muže označuje za podezřelého, přičemž prokutátor Hans Christian Wolters je přesvědčen, že je „na 100 procent vinný“. V Německu se spekuluje, že by do konce léta mohl být obviněn z vraždy tehdy tříleté dívky.

Rodiče Maddie, Kate a Gerry McCannovi, nikdy neztratili naději, že by jejich dcera mohla být naživu. Zprávu o možném obvinění uvítali.

Tagy: