reklama

Hnutí ANO poslalo peníze Pražské plynárenské za dceru Babiše. Prý jde o chybu účetní

Hnutí ANO prý poslalo peníze omylem
Zdroj: Profimedia.cz

Podivná transakce se objevila na transparentním účtu hnutí ANO. Podle výpisu poslalo ANO peníze Pražské plynárenské za Adrianu Bobekovou – dceru premiéra a šéfa hnutí Andreje Babiše. Energetická společnost peníze vrátila zpátky, prý šlo o chybu účetní ANO. Ta údajně spravuje jak účty hnutí, tak účty Bobekové.

reklama

Z transparentního účtu hnutí ANO odešla letos 22. května platba ve výši 8 250 korun. Zpráva pro příjemce zněla: „Platba za A. Bobekovou.“ Adriana Bobeková je dcera premiéra Babiše z prvního manželství.

Pražská plynárenská ještě ve stejný den platbu vrátila s poznámkou, že jde o omyl. „Uvedená záležitost nemá v podstatě s naší společností mnoho společného,“ řekl CNN Prima NEWS mluvčí společnosti Mirek Vránek.

Výpis z transparentního účtu hnutí ANO
Výpis z transparentního účtu hnutí ANO

„Jde o to, že účetní mimo naši společnost, která spravuje účetnictví několika různým subjektům, omylem zaplatila z předmětného účtu ANO zálohovou platbu za energie jiného subjektu na účet Pražské Plynárenské. Naše společnost tuto platbu v návaznosti na žádost o vrácení platby Komerční banky na tento účet obratem vrátila zpět. To je vše. Uvedené můžeme kdykoli dokladovat komunikací s bankou,“ dodal Vránek.

Budeme to řešit, tvrdí ANO

Podobně se pro CNN Prima NEWS vyjádřil i hlavní manažer ANO Jan Richter. „Jde o chybu účetní hnutí ANO, která kromě práce pro hnutí spravuje finance i paní Bobekové. Omylem poslala peníze z transparentního účtu hnutí ANO, chybu si ale okamžitě uvědomila, a proto byla platba druhý den vrácena. Celou záležitost budeme řešit interně,“ uvedl Richter.

Z jeho vyjádření tak vyplývá, že stejná účetní se stará jak o transparentní účet ANO, tak o účetnictví premiérovy dcery.

K tématu

O Adrianě Bobekové mluvil Babiš především v souvislosti s farmou Čapí hnízdo. Kvůli kauze Čapí hnízdo ji trestně stíhala policie, státní zástupce Pavel Šaroch však loni v srpnu stíhání zastavil. Babiš v roce 2016 řekl, že Farmu Čapí hnízdo v době získání 50 milionové dotace vlastnili jeho dvě dospělé děti a bratr partnerky.

„Mé dcery jezdí od dětství na koni, rozhodl jsem se proto, že dám rodině prostředky, aby si firmu koupila a projekt realizovala. Farmu Čapí hnízdo vlastnily v rozhodné době mé dvě dospělé děti a bratr mojí partnerky,“ uvedl před čtyřmi lety ve Sněmovně Babiš.

Babiš je v kauze pořád trestně stíhán. CNN Prima NEWS začátkem května zjistila, že vyšetřování dotačního případu pokračovalo i přes pandemii koronaviru a nouzový stav v Česku.

Tagy: Andrej Babiš dotace premiér hnutí ANO transparentní účet Adriana Bobeková Čapí hnízdo
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček

Musíme si dupnout, vztahy s Rusy se zhorší, ale nemůžeme s nimi přestat komunikovat. Bývalí ministři zahraničí Tomáš Petříček a Cyril Svoboda se shodují, že Česko by mělo kontaktovat spojence v Evropské unii nebo NATO. Reagovali tak na podezření, že Rusko stojí za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích. Petříček přiznal, že jako šéf diplomacie o ruských aktivitách věděl. Podle dalšího exministra zahraničí Karla Schwarzenberga si „musíme dupnout“.

Možné zapojení Ruska do Vrbětic může ovlivnit tendr na Dukovany, připustil Havlíček
Neviděli jste je? Dva Rusové stojí za výbuchem ve Vrběticích i otravou Skripala
reklama
reklama
Pohřeb prince Philipa skončil. Rakev s ostatky byla uložena v kapli svatého Jiří

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Výbuch ve Vrběticích je teroristický čin, ať se nám Putin omluví, burcuje opozice
Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken
Další články
reklama
reklama