reklama
CNN Prima News dotace

dotace

Výpis příspěvků ke štítku „dotace“

K podpisům mě otec-diktátor vycvičil. Lidé za koblihy přehlíží zlo, říká Babiš ml.

Před více než dvěma lety poprvé veřejně promluvil syn českého premiéra Andrej Babiš mladší. Znovu pak o sobě dal vědět po řádění tornáda na jižní Moravě. Muž, který veřejnost zaskočil informací, že ho jeho otec nechal unést na Krym, aby nemohl svědčit v kauze Čapí hnízdo, si nyní nebere servítky. Po negativních zkušenostech nechápe, jak jeho otci mohou lidé důvěřovat. Redakce požádala o reakci na výroky premiéra Babiše (ANO), doposud neodpověděl. Dlouhodobě tvrdí, že jeho syn je psychicky nemocný.

Státní fond chce od Agrofertu zpět dotaci 5 milionů. Neměl na ni nárok, tvrdí

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) žádá zpět od holdingu Agrofert pět milionů korun, které firma získala na pojištění hospodářských plodin a zvířat. Suma byla podle fondu, který rozděluje národní dotace pro zemědělce, vyplacena čtyřem dceřiným firmám holdingu neoprávněně. Koncern ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) vratku odmítá, čímž si blokuje i další možné dotace od PGRLF. Fond firmě zaslal předžalobní výzvy. Informoval o tom iROZHLAS.cz.

Česko získá od Evropské komise až 180 miliard. Musí ale zabránit Babišovu střetu zájmů

Aktualizováno

Evropská komise v pondělí schválila český národní plán obnovy, který Česku otevře cestu ke 180 miliardám korun dotací z mimořádného krizového fondu Evropské unie. Plán podle komise splňuje stanovená ekologická či digitální kritéria. České úřady však budou muset důsledně předcházet možným střetům zájmů veřejných činitelů, aby země mohla inkasovat všechny peníze. Ve střetu zájmů je přitom podle dřívějších letošních závěrů auditu komise premiér Andrej Babiš. První finance by do Prahy mohly přijít v září, pokud českou investiční strategii definitivně odsouhlasí členské státy.

Chaos v penězích pro Moravu. Dostálová nejdřív sjela Fialu, pak svedla vinu na úředníky

Kvůli peněžním darům pro obce na jižní Moravě postižené tornádem se rozhořel ostrý politický spor. Ministerstvo pro místní rozvoj totiž stanovilo, že lidem, kterým pomohou dobročinné sbírky, se budou krátit dotace poskytnuté státem. Opozice proto ministryni Kláru Dostálovou (za ANO) obvinila ze znárodnění peněz. Šéfka resortu nejprve kritizovala opozici, že síří lží. Poté chybu uznala a svedla ji na úředníky.

Lidé zasažení tornádem mohou žádat o pomoc. Kdo má nárok na dotace a jak vyplnit žádost?

Obyvatelé oblastí zasažených tornádem mohou ode dneška žádat o dotace a zvýhodněné úvěry na obnovu bydlení. Program Živel připravilo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) se Státním fondem podpory investic (SFPI), který bude žádosti přijímat. Lidé budou moci získat dotaci až dva miliony korun a další tři miliony formou zvýhodněného úvěru.

Vládní pomoc na bydlení po tornádu není za co utratit. Chybí stavební materiály

Lidé, které postihlo tornádo na jižní Moravě, sice získají na opravu domu či nové bydlení až pět milionů korun, otázka ale je, jestli si za ně budou moct vůbec něco koupit. Stavebního materiálu je totiž v tuzemsku i kvůli pandemii dlouhodobě nedostatek – jeho cena za poslední půlrok vyletěla do astronomických výšek a v dohledné době se to nejspíše nezmění.

Lidé dostanou po tornádu dva miliony korun na opravy, firmy milion na vybavení

Stát podnikatelům na Moravě podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) uhradí 80 až 100 procent výdajů na pořízení nového majetku. Maximální výše podpory je milion korun, schválila vláda na pondělním jednání. Firmy se také dočkají delší lhůty na zaplacení daní nebo podání daňového přiznání. Škody po řádění tornáda se odhadují na 14 až 15 miliard korun.

Schillerová: Dotace pro lidi po tornádu budou dva miliony. Dostanou je i nepojištění

Aktualizováno

Dotace na majetkové škody po čtvrtečním tornádu na jižní Moravě dostanou všichni postižení občané, a to bez ohledu na to, zda byli pojištění. Lidem s pojištěním se kompenzace ve výši dvou milionů korun sníží podle úhrady, kterou dostanou od svých pojišťoven. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to v neděli řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Stát také připravuje dotace pro podnikatele ze zasažených obcí, dostat by mohli až 80 procent z hodnoty zničeného majetku.

Babišovu kauzu převzal evropský žalobce, zabývá se nejzávažnějšími případy

Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), v níž čeští vyšetřovatelé zkoumají, zda mohl být kvůli čerpání dotací či veřejných zakázek ze strany koncernu Agrofert spáchán trestný čin. Z Česka úřad evropského žalobce zatím převzal 12 trestních kauz týkajících se závažné hospodářské kriminality s dopadem na evropský rozpočet. V sobotu to napsal server iROZHLAS.cz. Své firmy včetně Agrofertu vložil Babiš do svěřenských fondů.

reklama