CNN Prima News dotace

dotace

Výpis příspěvků ke štítku „dotace“

Soběstačnost i dotace: Obnovitelné zdroje kromě domácností v ČR lákají i firmy

Ceny energií klesají, nicméně zájem o obnovitelné zdroje v Česku neutichá. Domácnosti, jež byly doposud hlavními zájemci, v poptávce rychle dohánějí soukromé společnosti. I jejich majitelé chtějí posílit vlastní nezávislost a soběstačnost a ušetřit peníze vynaložené na účty za energie. A pomáhá také spuštění nového dotačního programu RES+, v němž na úspěšné žadatele čeká devět miliard korun. V pořadu Interview PLUS to řekl René Milota, jednatel společnosti Acetex. Podle něho se s pomocí obnovitelných zdrojů dají ušetřit i více než tři čtvrtiny z nákladů.

Staré dobré „stavebko“ sice přišlo o polovinu státní podpory, nově ale otevírá dveře k dotacím

Je stavební spoření stále výhodné? Od nového roku se vzhledem k vládnímu úspornému balíčku snížila jeho státní podpora, a to na polovinu. Přináší však také řadu novinek. Stavební spořitelny se vloni staly klíčovým partnerem státu v energetické transformaci domácností a jak v pořadu Interview PLUS řekl předseda představenstva Stavební spořitelny České spořitelny, Libor Vošický, Češi mají o energeticky úsporné rekonstrukce velký zájem. Tempo rekonstrukcí by prý ovšem mělo postupovat rychleji.

Výborný ostře zkritizoval SPD. Návrh hnutí by stál zemědělce 40 miliard ročně, varuje ministr

Po protestech zemědělců, kterým se kromě jiného nelíbil systém evropských zemědělských dotací, včetně těch českých, se do problému vložilo i hnutí SPD. Ve svém programu do eurovoleb přišlo s plánem všechny zemědělské dotace zrušit. 
Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) je ale proti. Zemědělci by podle něj ročně přišli o desítky miliard korun. Návrh nepodporují ani další parlamentní strany. Byly by však například pro změnu systému rozdělování.

Dotace na hokejové MS? V rozpočtu jsou podhodnocené příjmy, může jít o mocenský spor

Český svaz ledního hokeje mohl podle zjištění iDnes Premium účelově podhodnotit očekávané příjmy z nadcházejícího mistrovství světa, aby dokázal odůvodnit žádosti o dotace z veřejných zdrojů ve výši 310 milionů korun. Zpravodajský web v této souvislosti poukázal na nesrovnalosti ohledně prodejů vstupenek. Zároveň upozornil, že za vším může být spor o post v čele organizace. Svaz se k plánovaným výnosům odmítá vyjádřit, souvislost s volbou nového vedení odmítá.

Mynáře navrhla kvůli podezřelé dotaci obžalovat policie. Na řadě je státní zástupce

Policie navrhla obžalovat bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře kvůli dotaci na přestavbu penzionu v Osvětimanech. O podání obžaloby rozhodne státní zástupce. Ve středu to potvrdil mluvčí Krajského státního zastupitelství v Brně Hynek Olma. O návrhu na obžalobu informovala Česká televize. Dotaci 5,99 milionu korun získala Mynářova společnost Clever Management před 13 lety, později úřady konstatovaly, že o peníze žádala neoprávněně. Dotaci firma loni v dubnu vrátila.

Evropská komise uvolnila pro Česko dotace za 702 milionů eur na zmírnění hospodářské krize

Evropská komise uvolnila Česku dotace v objemu 702 milionů eur (17,7 miliardy Kč) v rámci mimořádného fondu obnovy určeného na zmírnění následků hospodářské krize. EK to uvedla ve svém prohlášení. O svém souhlasu s výplatou těchto peněz informovala unijní exekutiva již v únoru. Česko podle komise splnilo podmínky, aby mohlo další finance z Národního plánu obnovy získat.

Neekologické kotle od září končí. Co hrozí Čechům, když v nich budou topit dál?

Kotlíková revoluce je na spadnutí. Od letošního září bude platit zákaz kotlů starších emisních tříd. Takových je ale mezi lidmi stále kolem 150 tisíc. Topenáři proto očekávají, že hlavní nápor objednávek na výměnu by mohl přijít až ke konci léta. Kvůli velkému zájmu a vytíženosti topenářů by pak uživatelé nemuseli výměnu stihnout. Pokuta za užívání starého kotle by se přitom mohla vyšplhat až k 50 tisícům.

Šichtařová: Zrušme dotace a průměrný důchod bude 50 tisíc. Vláda je na špatné cestě

Pokud budeme mít veřejné finance nadále napnuté, jak jsou teď, bude docházet k dalším propadům důchodů, řekla v pořadu K věci na CNN Prima NEWS ekonomka a kandidátka do Senátu za Svobodné Markéta Šichtařová. K reformě důchodového systému je podle ní nutná revize veřejných financí. Seškrtala by zejména dotace, které považuje za „ideologické“.

Šrámek: Brusel místo zemědělství podporuje cyklostezky. Farský odsoudil dotace agrobaronům

Brusel dotuje neproduktivitu v podobě zatravňování a cyklostezek, místo aby více podpořil výrobu potravin, kritizoval přístup EU kandidát do evropského parlamentu Pavel Šrámek (za Svobodné) ve vysílání CNN Prima NEWS. Místopředseda STAN Jan Farský vedle toho negativně hodnotil dotace pro agroholdingy. Podporovat jejich vysoké zisky z veřejných zdrojů je podle něj nesmyslné. Zemědělci ve středu svými protesty opět komplikovali dopravu v regionech.