CNN Prima News dotace

dotace

Výpis příspěvků ke štítku „dotace“

Kvůli nižším dotacím budou lokální potraviny dražší a méně dostupné

14. listopadu 2022 14:50

Vláda plánuje snížit dotační podpory pro zemědělce a potravináře, z letošních 5 miliard korun na 2,7 miliard korun v příštím roce. S tím zásadně nesouhlasí Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR. Jejích členové produkují přes 80 procent tuzemských zemědělských komodit pro výrobu potravin, a požadují zachování národních dotací na minimálně stejné úrovni jako dosud. Tyto největší české zemědělské organizace varují před fatálními dopady na budoucí vývoj zemědělské prvovýroby a zpracovatelského průmyslu.

Když třetina firem zkrachuje, státní kasa bude ještě prázdnější. Špicar burcuje vládu

17. října 2022 21:03

Vláda od 1. listopadu vyčlenila na pomoc velkým firmám v souvislosti s energetickou krizí 30 miliard. Podle Radka Špicara ze Svazu průmyslu a dopravy je ale částka příliš nízká. Častý argument, že na další pomoc jednoduše nejsou prostředky, místopředseda Svazu průmyslu a dopravy neuznává. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS prohlásil, že pokud stát nechá velké hráče padnout, bude státní kasa chudší ještě víc.

Mýty a fakta o elektromobilitě. Proč si (ne)pořídit elektromobil?

6. října 2022 10:30

Některé lidi elektromobily nadchly hned v prvopočátku. A nejen pro jasnou úlevu, kterou mají přinášet životnímu prostředí snižováním uhlíkové stopy. Jiní se na ně dívají spíš s pochybnostmi a raději v garáži parkují osvědčenou klasiku se spalovacím motorem. Od schopnosti důvěřovat elektromobilům pochybovače drží mimo jiné i řada mýtů a polopravd. A především obavy, že je tahle vymoženost automobilového průmyslu obere o poslední korunu hned v začátku nebo že je nechá na holičkách v nejméně vhodnou chvíli.

Babišův syn pod drobnohledem. Soud chce v kauze Čapí hnízdo přezkoumat jeho psychiku

26. září 2022 09:53

Soud v kauze Čapí hnízdo přibere znalce z oboru psychologie a psychiatrie ke zkoumání duševního stavu Andreje Babiše mladšího, syna obžalovaného předsedy opozičního hnutí ANO Andreje Babiše. Soudce Jan Šott vyhověl návrhu obhajoby. Posudek by měli znalci zpracovat do 30. listopadu. Kromě bývalého premiéra Babiše čelí obžalobě i jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Oba obžalovaní vinu odmítají.

Mlékárny Agrofertu neuspěly se stížností na pozastavení dotací. Evropský soud ji zamítl

23. září 2022 11:43

Tribunál Evropské unie zamítl žaloby dvojice firem z holdingu Agrofert na Evropskou komisi kvůli pozastavení dotací z fondů Evropské unie. Mlékárna Hlinsko a Primagra neuspěly se stížností na předloňské rozhodnutí, k němuž komise dospěla na základě auditu střetu zájmů tehdejšího premiéra Andreje Babiše. Na soudní verdikt z poloviny září upozornila v pátek Česká televize.

Temno v českém sportu. Jansta varuje před zánikem stovek klubů a urguje vládu

21. září 2022 17:09

Nedostatečná pomoc sportu, který se kvůli vysokým cenám energiím ocitá v kritické situaci, může v budoucnu přinést Česku výrazné ekonomické ztráty, varuje předseda České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta. Upozornil, že ztráta pohybových návyků mladé generace povede ke zhoršení zdatnosti a zdravotního stavu populace, což znamená vyšší výdaje ve zdravotnictví.

PŘEHLEDNĚ: Klec, skákání do řeči i emotivní syn. Jak vypadal první týden Babišova soudu?

16. září 2022 23:03

Na půdě pražského městského soudu se odehrálo první soudní líčení v kauze Čapí hnízdo. Reálných posunů v případu nebylo příliš mnoho, o bizardní momenty ale nebyla nouze. Týden odstartovala přistavená pojízdná cela spolku Milion chvilek, pokračovalo to skákáním do řeči ze strany expremiéra Andreje Babiše (ANO) a skončilo výpovědí jeho syna Babiše ml., který uvedl, že otec „znásilnil jeho základní lidská práva“. Přinášíme vám přehledný souhrn událostí ze soudní síně i mimo ni.

Rozzlobený Babiš ml. u soudu: Otec znásilnil má základní lidská práva. Nejsem schizofrenik

16. září 2022 08:41

Můj otec znásilnil má základní lidská práva, sdělil před soudním senátem Andrej Babiš mladší v pátečním výslechu kvůli kauze Čapí hnízdo. Odkazoval se tím na svůj údajný únos na Krym v roce 2017. Během své výpovědi opakovaně uvedl, že nikdy nevlastnil akcie projektu svého otce, expremiéra Andreje Babiše (ANO). Rovněž odmítl, že by byl schizofrenikem, a přinesl soudci potvrzení od lékařky Džamily Stehlíkové.