CNN Prima News dotace

dotace

Výpis příspěvků ke štítku „dotace“

Šéf tenisového svazu Kaderka míří do vazby, rozhodl soud. Funkcionář trvá na své nevině

Obvodní soud pro Prahu 7 poslal v kauze údajných dotačních podvodů do vazby prezidenta Českého tenisového svazu (ČTS) Iva Kaderku. Potvrdil to státní zástupce Ondřej Trčka. Kaderka podle něj vinu popřel a proti vazbě podal stížnost. Neveřejné vazební zasedání trvalo dvě a půl hodiny. Soud rozhodl o vazbě kvůli možnému ovlivňování svědků. Policie šéfa svazu viní z dotačního podvodu a ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, za což mu hrozí až desetileté vězení.

Kauza tenisových dotací: Soud poslal Flégla do vazby, jedná se o Kaderkovi

Aktualizováno

Soud ve čtvrtek poslal do vazby tenisového funkcionáře Vojtěcha Flégla. Novinářům to po neveřejném jednání u Obvodního soudu pro Prahu 7 řekl Fléglův advokát Miroslav Synek. Společně s ním čelí návrhu na vzetí do vazby i stíhaný prezident Českého tenisového svazu (ČTS) Ivo Kaderka. Zbylé zadržené už policie propustila na svobodu.

Policie zasahuje v sídle tenisového svazu. Obvinění se měli dopustit dotačních podvodů

Specialisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahují v sídle Českého tenisového svazu. Policie obvinila pět lidí a stejný počet právnických osob z dotačního podvodu a zjednání výhody v souvislosti se státními dotacemi. Jedním z obviněných má být podle Deníku N i prezident svazu Ivo Kaderka. Policisté kromě centrály zasahují i v dalších městech, kde sídlí tenisové kluby, a podle informací Seznam Zpráv i v Národní sportovní agentuře.

Zastropování dotací? Některým zemědělcům přijdou zvrhlé, ministr se na návrh dívá skepticky

V posledních dnech proběhly protesty farmářů po celé Evropě. Provázely je stesky na politiku Bruselu a hledání cesty ven z krize. Sami demonstranti prý mají recept, jak středně velkým zemědělcům pomoct. Stačilo by zastropovat dotace. Miliony korun totiž podle nich míří i k velkým agropodnikům, které je ale nepotřebují. Ministr zemědělství je k návrhu zatím skeptický. Opozice pak tvrdí, že by to vedlo ke konci výroby potravin v Česku.

V kauze korupce poslal soud do vazby oba ředitele nemocnic i známého podnikatele

Aktualizováno

Soud ve středu poslal do vazby ředitele Nemocnice Jihlava Lukáše Veleva. Je pátým z deseti obviněných, pro které státní zástupce žádal vazbu. Soud všem jeho žádostem vyhověl. Do vazební věznice kromě Veleva putoval také bývalý generální ředitel ústecké Krajské zdravotní Petr Malý, podnikatel Tomáš Burian, Miroslav Hůserka a Jan Mára. Podle informací Deníku N organizovanou skupinu ovlivňující veřejné zakázky v krajských nemocnicích řídil Burian.

Pospíšil: Farmáři nepotřebují levicový diktát z Bruselu. Mícháte vše dohromady, opáčil Kolaja

Nepotřebujeme levicová pravidla z Bruselu, dotace by si měly rozdělovat národní vlády. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Podle jeho kolegy z Evropského parlamentu Marcela Kolaji (Piráti) jeho strana jen nechce, aby dotace mířily pouze agrobaronům. Europoslankyně Dita Charanzová i Pospíšil podle něj míchají Green Deal a reformu Společné zemědělské politiky.

Ministerstvo po zátahu v nemocnicích zmrazilo dotace. Rozkrade se třetina peněz, míní expert

Ministerstvo pro místní rozvoj zmrazilo dotace určené pro nemocnice. Je to suma ve výši téměř jedné miliardy korun. Resort tímto způsobem reaguje na pondělní zátah Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v nemocnicích napříč republikou. Během akce týkající se manipulace s veřejnými zakázkami policisté zadrželi desítku lidí. Škody mají dosahovat do výše desítek milionů korun.

Vzácná shoda vlády s ANO v Partii. Výborný s Havlíčkem si notovali ohledně danění dotací

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) zvažuje, že by se v rámci podpory českého zemědělství zrušilo danění dotací. Daň je podle něj v Evropské unii výjimkou, uplatňují ji pouze Česko a Slovensko. Osvobození zemědělských dotací od daní by podle prvního místopředsedy hnutí ANO Karla Havlíčka podpořilo i největší opoziční uskupení. Politici to v neděli uvedli v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Premiér lže a vypráví hlouposti, říká mluvčí naštvaných zemědělců. Bludy nešíříme, brání se

Vláda jedná s těmi, kteří nemají se zemědělstvím nic společného, prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS Zdeněk Jandejsek, mluvčí protestu zemědělců a bývalý prezident Agrární komory ČR. Slova o politickém záměru demonstrace a propojení s dezinformační scénou odmítá, premiéra Petra Fialu (ODS) obvinil ze lži. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) tvrdí opak.

Nechceme byrokracii, zlobí se zemědělci. Kolonou traktorů zablokovali Českou Lípu

Kolona padesáti traktorů a zemědělských strojů v úterý projela centrem České Lípy. Farmáři blokovali dopravu pomalou jízdou, aby upozornili na podle nich neúnosnou byrokracii, která jim brání hospodařit. „My chceme dělat zemědělství, na jaké jsme byli zvyklí, jezdit na pole, chodit do maštale a starat se o zvířata, ne dělat hromady papírů a mít strach z toho, že neustále chodí kontroly,“ prohlásil jeden z organizátorů protestu Pavel Cihlář, agronom zemědělského podniku v Brništi.