reklama
CNN Prima News hnutí ANO

hnutí ANO

Výpis příspěvků ke štítku „hnutí ANO“

Vláda neobhajitelně selhala. Školy jsou kvůli sporům ministrů pod tlakem, tvrdí Baxa

21. října 2021 23:15

Poslanec ODS Martin Baxa se tvrdě opřel do plánů z dílny ministerstva zdravotnictví na částečný návrat roušek do školní výuky. Ve vysílání CNN Prima NEWS zdůraznil, že daleko lepší by bylo testování v krajích s nejhorší epidemickou situací. Baxa společně s poslancem za ANO Jiřím Maškem zkritizovali i spory mezi resorty školství a zdravotnictví.

Nacher: Máme 72 poslanců, dostat stejně lidí ve vedení Sněmovny jako Piráti je absurdní

21. října 2021 00:28

Přestože má hnutí ANO 72 poslanců, nabízí mu ve vedení Sněmovny stejný počet lidí jako Pirátům se čtyřmi poslanci. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to kritizoval poslanec Patrik Nacher z hnutí ANO. Reagoval tak na nápad, že by ANO mohlo podstoupit SPD jednu ze dvou pozic místopředsedy. Během diskuse s dalšími politiky se také řešilo postavení SPD ve Sněmovně.

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Andrejem Babišem: Jak bude vypadat ceremoniál 28. října?

20. října 2021 07:31

Premiér Andrej Babiš (ANO) by s aktivací článku 66 Ústavy počkal. Podle něj je prezident Miloš Zeman v nemocnici krátce a jeho role z hlediska povolební situace nastane až v prosinci. Blíží se však ceremoniál 28. října a s ním i spojené předávání státních vyznamenání prezidentem ČR. Měl by ceremoniál proběhnout i bez přítomnosti prezidenta a pokud ano, kdo by je měl předávat? Nejen na to odpoví končící předseda vlády v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS ve středu od 7:40.

Babiš chce exhibovat v opozici. Levicoví voliči z něj mohou udělat prezidenta

20. října 2021 05:21

Premiér Andrej Babiš (ANO) se již smířil s odchodem do opozice, neznamená to však, že by z veřejného života nadobro zmizel. Naopak – více než týden po volbách dává jasně najevo, že bude chtít přesvědčit frustrované levicové voliče, jejichž strany se jen těsně nedostaly do Poslanecké sněmovny. Podle politologů mu tato strategie může pomoci k získání prezidentského křesla.

KOMENTÁŘ: Babiš na Hradě? Možná mnohem dříve, než jsme si dokázali představit

19. října 2021 21:36

Pokud by prezident Zeman v příštích dnech rezignoval nebo zemřel, budou se nové prezidentské volby konat do tří měsíců. Vyprofilovat se za tak krátkou dobu jako silný prezidentský kandidát, zní jako nadlidský úkol – a to i s širokou politickou podporou v zádech. S jedinou výjimkou: Ta se jmenuje Andrej Babiš. Marketingová mašina ANO je v neustálé permanenci a nemá ve zvyku se zadrhávat. A jak by řekl klasik: Zdroje jsou. A voliči také.

Vondráček může zůstat ve vedení Sněmovny. ANO ho za návštěvu Zemana nepotrestalo

19. října 2021 19:39

Poslanecký klub ANO nevyloučil, že by šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO) mohl zůstat ve vedení dolní komory Parlamentu. Budoucí vládní koalice Spolu a PirSTAN hnutí nabídly dvě křesla místopředsedů. Jedním z nich by mohl být právě Vondráček, pokud pro něj budu poslanci ANO hlasovat, uvedla současná ministryně financí Alena Schillerová. Za šéfem Sněmovny poslanecký klub stojí a trest mu za návštěvu prezidenta Miloše Zemana neudělil.

Sledujte ZÁZNAM: Poslanci ANO řešili Vondráčkovu návštěvu Zemana. Jak na situaci reagují?

19. října 2021 18:14

Poslanecký klub hnutí ANO se v úterý odpoledne sešel k volbě svých zbývajících místopředsedů. Jednat měl také o návštěvě předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u hospitalizovaného prezidenta Miloše Zemana. Poslanci při příchodu na jednání nechtěli komentovat, koho navrhnou do vedení Sněmovny. Tiskovou konferenci po jednání klubu sledujte živě v tomto článku. Měla začít v 18:30, ale bude mít zpoždění.

Poslanec ANO psal Babišovi o zdraví prezidenta. Transplantaci jater prý nepotřebuje

16. října 2021 23:07

Jaterní onemocnění prezidenta Miloše Zemana není tak pokročilé, aby muselo dojít k transplantaci. Tuto informaci napsal poslanec hnutí ANO a přednosta kliniky hepatogastroenterologie pražského IKEMu Julius Špičák premiérovi a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Předseda vlády popřel, že by si od Špičáka zprávu vyžádal. Informaci zveřejnila Televize Seznam.

reklama