CNN Prima News hnutí ANO

hnutí ANO

Výpis příspěvků ke štítku „hnutí ANO“

Tisíc zachráněných Čečenců i rčení babiček. Nejlepší hlášky z Partie s Babišem a Fialou

5. června 2023 07:14

Vyhrocenou diskusi, souboj grafů i několik přeřeknutí. To vše přinesla ostře sledovaná debata s premiérem Petrem Fialou (ODS) a expremiérem Andrejem Babišem (ANO). Někdejší předseda vlády se v Partii Terezie Tománkové nechtěně pochlubil, že „zachránil tisíc Čečenců“, šéf občanských demokratů mu připomněl moudrá pořekadla našich babiček. Podívejte se, co všechno padlo v nedělním vysílání na CNN Prima NEWS.

Musíme Evropu zachránit před fanatiky, burcuje Babiš. Kandidaturu ve volbách ale odmítá

5. června 2023 05:43

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš CNN Prima NEWS sdělil své definitivní rozhodnutí, že příští rok nebude kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Nechce prý, aby to vypadalo, že se snaží být úplně všude. Své příznivce ale burcuje, aby se eurovoleb zúčastnili. „Nastal čas zachránit Evropu před fanatiky,“ prohlásil.

Babiš na Fialu vytáhl vtip s hodinami. Kdo lže, ten krade a do pekla se hrabe, opáčil premiér

4. června 2023 18:10

Premiér Petr Fiala (ODS) lže ráno, na oběd i večer. Jeho hodiny, které se při každé lži pohnou, používá svatý Petr jako větrák, řekl v Partii Terezie Tománkové někdejší premiér Andrej Babiš (ANO) s odkazem na lehce upravený vtip ze sociálních sítí. „Člověk si ty série lží a nesmyslů nemůže zapamatovat,“ kontroval Fiala na CNN Prima NEWS. Oba politici si donesli do studia své papíry s grafy, aby ukázali, v čem má každý z nich pravdu.

Konsolidační balíček? Tlakům neustoupíme. Opatření jsou nepopulární, ale rozumná, tvrdí Fiala

4. června 2023 15:38

Za konsolidačním balíčkem si stojíme i přes těžká a nepopulární opatření. Pro budoucnost České republiky je důležitý, s takovými dluhy žít nemůžeme, řekl premiér Petr Fiala (ODS) v Partii Terezie Tománkové. Zopakoval, že nehodlá ustupovat zájmovým skupinám, kterým se škrty ze strany pětikoaličního kabinetu nelíbí. V očekávané debatě s Andrejem Babišem (ANO) na CNN Prima NEWS podotkl, že si klade za cíl ukončit dotační byznys. „Není to jednoduché, všichni jsou na ně zvyklí desítky let,“ prohlásil premiér v Partii.

Experti: Opozice osedlá zuřící veřejnost. Jarní obstrukce? Slabý odvar. Teď budou po celý rok

22. května 2023 07:44

Česko zažije třaskavý politický rok. Kvůli vládním zásahům do daní a penzí hrozí, že opět dojde na několikadenní zablokování Poslanecké sněmovny, jako tomu bylo během projednávání snížené valorizace důchodů. Tentokrát by se ale obstrukce ze strany opozice mohly dít o poznání častěji než kdy dříve. Hnutí ANO a SPD podle expertů využije nejen naštvanou veřejnost, ale také bývalé voliče vládní koalice. „Očekávám bojovné léto a velmi konfliktní podzim,“ řekl například politolog Jan Kubáček redakci CNN Prima NEWS.

Plynové kotle? Podporu vrátíme, zvažuje Hladík. Nastínil i pomoc pro nízkopříjmové a seniory

21. května 2023 11:55

Podpora nákupu kondenzačních plynových kotlů se zřejmě vrátí, připustil ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) v nedělní Partii Terezie Tománkové. Po začátku války na Ukrajině vláda zmíněnou pomoc seškrtala. Podle šéfa resortu jsou rovněž ve hře až stoprocentní dotace na výměnu starých kotlů na uhlí pro seniory a nízkopříjmové občany, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Katastrofa, tepe ANO Rakušana za rušení pošt. Vildumetzová mu vmetla nepoměr v „jeho“ Kolíně

31. března 2023 17:58

Katastrofa a diletantismus. I tak politici z hnutí ANO hodnotí rozhodnutí ministerstva vnitra o budoucím zrušení poboček České pošty. Ta kvůli úsporám sníží počet poboček k 1. červenci o 300 na 2 900. Návrh vládního nařízení, které to umožní, bude vláda schvalovat zřejmě příští týden. Proti návrhu se vymezili někteří politici, kteří ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) ostře kritizují.

Sdílíte dezinformace a chcete po mně omluvu? Drzost, opřel se Rakušan do Vildumetzové

19. března 2023 15:07

Neuvěřitelná drzost. Tak okomentoval ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) apel opoziční poslankyně Jany Mračkové Vildumetzové (ANO), aby se omluvil za opožděnou reakci na zmanipulované video z protivládní demonstrace. Tu sdílela sama místopředsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO na svém twitterovém profilu. Zatímco Vildumetzová odmítla, že by se dopustila jakékoliv chyby, podle Rakušana „fatálně selhala“ a zvýšila dosah dezinformacím. „Mohla jste udělat tweet, ale bez toho, abyste to video sdílela. Je to selhání,“ sepsul ji v Partii Terezie Tománkové.

Rakušan: Máme odvahu na reformu penzí. Lidé s nejnižší dostanou 36 korun, zuřila Vildumetzová

19. března 2023 11:35

Ekonomická situace je tíživá, důchodcům ale nic nebereme, řekl ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan. V Partii Terezie Tománkové uvedl, že až vláda premiéra Petra Fialy (ODS) měla odvahu jít do důchodové reformy, na rozdíl od vlády Andreje Babiše (ANO). Stínová ministryně vnitra Jana Mračková Vildumetzová (ANO) mu na CNN Prima NEWS oponovala slovy, že lidé s nejnižší penzí dostanou navíc jen pár desítek korun.

Babiš chce ve Sněmovně peklo. Pětikoalice si nakládá sama, řekli komentátoři k obstrukcím

3. března 2023 23:52

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš si zřejmě řekl, že pokud by schůze ve Sněmovně skončila do pátku, nebylo by to pro přítomné poslance dostačující peklo. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor webu Info.cz Martin Schmarcz. Zdůraznil, že je z chování hnutí ANO zklamaný. Komentátor deníku Právo Thomas Kulidakis kritizoval i vládní koalici. Podle něj si v podstatě „nakládá sama“.

Sněmovní peklo nekončí. Došlo na okrádání dětí, nejisté pohlaví i lečo a recept na paštiku

2. března 2023 05:38

Dva dny plné kuriózních přirovnání, dadaistických vystoupení a vyčerpávajících monologů – a stále není zdaleka konec. Poslanecká sněmovna už třetí den projednává kontroverzní snížení valorizace důchodů. Opozice se pustila do rozsáhlých obstrukcí a snaží se protáhnout schůzi dolní komory co nejvíc. Během toho došlo v plénu na analogie s kobylami, emotivní příběh o nakupování ve slevách v Kauflandu a Lidlu či myšlenkové okrádání napříč generacemi – jak důchodců, tak dětí. Podívejte se na výběr hlášek ze stále probíhajícího sněmovního maratonu.

Další odchod. Hnutí ANO opustil moravskoslezský hejtman Vondrák, v čele kraje chce setrvat

24. února 2023 16:37

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák opustil v pátek hnutí ANO. Řekl to po jednání krajského předsednictva. Hejtmanem chce zůstat, podporu zastupitelů cítí. Vondrák patřil k výrazným kritikům politiky svého hnutí, během prezidentských voleb otevřeně podporoval generála Petra Pavla, kterému dal přednost před předsedou hnutí Andrejem Babišem. V pozici hejtmana, kterou zastává od roku 2016, by ale chtěl Vondrák vydržet do konce funkčního období. Volby do krajských zastupitelstev se konají příští rok na podzim. Podporu zastupitelů cítí, tlak vedení ANO na opuštění pozice hejtmana vnímá.