CNN Prima News hnutí ANO

hnutí ANO

Výpis příspěvků ke štítku „hnutí ANO“

ANO si drží náskok, ukazuje průzkum k eurovolbám. Konečná se svou koalicí překvapila

Pokud by se nyní konaly volby do Evropského parlamentu, vítězství by připadlo hnutí ANO. Ukazuje to nejnovější model agentury Ipsos. Koalice Spolu zase svým hlavním sokem zaostává o necelých pět procentních bodů. Na třetím místě by se podle celoevropského šetření pro televizi Euronews umístili Starostové. Model ukázal i překvapivý zvrat –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ svého europoslance by mohla získat i jedna dosud podceňovaná sestava.

Žádný megaúspěch, řekl Havlíček k munici. Svět nás chválí a ANO plive, reagovala Pekarová

Svět obdivuje českou muniční iniciativu. Přišla v pravý čas a může zachránit celá ukrajinská města, hodnotí například britský deník The Telegraph. Ne každý se ale dívá na tuzemský úspěch stejnou optikou. Podle místopředsedy hnutí ANO Karla Havlíčka nejde o „žádný megaúspěch“. Na jeho slova reagovala šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). „Hnutí ANO si nad naší pomocí Ukrajině opět odplivlo. Voliči aspoň budou mít jasno v tom, na čí straně ve skutečnosti stojí,“ napsala na sociální síti X.

Česká oscarová hádka: Dostálová si rýpla do Oppenheimera i Lipavského. Nerudová ji sepsula

Napětí nepanovalo jen ve filmovém Los Angeles, ale také mezi českými političkami. Lídryně kandidátky do evropských voleb za STAN Danuše Nerudová se pustila do poslankyně Kláry Dostálové (ANO), která ironicky komentovala výsledek oscarové noci. Konkrétně citovala představitele filmového Oppenheimera, který ve své děkovné řeči mluvil o „mírotvůrcích“. „U nás by ho ministr označil za bezpečnostní hrozbu,“ napsala Dostálová. Nerudová ji následně sepsula a doporučila hnutí ANO jiný oscarový snímek – 20 dní v Mariupolu.

Stanjura: Protest zemědělců byl přehlídkou krásných nových strojů. Tlučou klackem po hlavě

Demonstrace nespokojených zemědělců byla přehlídkou krásných nových strojů před úřadem vlády. Protestující si musí vybrat, zda chtějí seriózně jednat, nebo vzít klacek do ruky a tlouct mě po hlavě, uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) v nedělní Partii Terezie Tománkové. „Obojí dohromady úplně efektivní není,“ poznamenal šéf státní kasy ve vysílání CNN Prima NEWS. Jeho předchůdkyně ve funkci Alena Schillerová (ANO) nesouhlasí s vysypaným hnojem před Strakovou akademií, frustraci zemědělců ale podle svých slov chápe.

Ze zákulisí ANO: Budeme zase vládnout, raději s ODS než s Piráty. Bartoš bude opět problém

Pětikoalice je pro smích. Nemají se mezi sebou rádi, ale před volbami mohou způsobit problémy, zní ze zákulisí hnutí ANO. Již nyní se opoziční subjekt připravuje na návrat do vlády a pokukuje po partnerech do kabinetu. „ODS bez Petra Fialy je podle mě věc, o které se mluví nejčastěji. Radši ji než Piráty a STAN, ti jsou problematičtí,“ řekl redakci CNN Prima NEWS zdroj z hnutí, který si přeje zůstat v anonymitě. Ve hře jsou i menší strany jako SOCDEM nebo Přísaha, pro ně – stejně jako pro ODS – ale může být problém předseda hnutí Andrej Babiš. A nejsilnější volební oponent? Nejspíše opět Ivan Bartoš (Piráti) či Vít Rakušan (STAN).

Michopulos: Babiš chce vládnout sám. Koaliční partnery vykuchá a zahodí jako ČSSD

Babišovi už moc koaličních partnerů nezbývá, udělá to stejně jako se sociální demokracií - „vykuchá a zahodí“, řekl komentátor Petros Michopulos v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Lídr hnutí ANO Andrej Babiš v nedělní Partii prohlásil, že v případě volebního vítězství nevylučuje koalici s SPD. Kdyby hnutí přistoupilo na radikální rétoriku SPD, definitivně by se zlikvidovalo, myslí si komentátor Radko Kubičko.

Hnutí ANO do eurovoleb povede Dostálová. Následují Bžoch a Knotek

Výbor ANO schválil kandidátní listinu hnutí pro červnové volby do Evropského parlamentu. Na čtvrteční tiskové konferenci stínové vlády to oznámil Karel Havlíček. Kandidátku podle očekávání povede bývalá ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, následují poslanec Jaroslav Bžoch a dosavadní europoslanec Ondřej Knotek. Výbor listinu schvaloval korespondenčně do úterý.

EXKLUZIVNĚ: ANO boduje u seniorů, pětikoalice u vzdělaných. Až čtvrtina lidí volit nepůjde

Hnutí ANO dominuje předvolebnímu modelu. Největší podporu nachází u seniorů a lidí s nižším vzděláním, vládní strany naopak dokážou oslovit vysokoškolsky vzdělané i mladé. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. V české společnosti ale panuje nejistota a nerozhodnost – třetina voličů si není jistá, zda půjde nakonec k urnám odevzdat svůj hlas. Pětina až čtvrtina Čechů by pak aktuálně možnost volit nevyužila.

EXKLUZIVNÍ MODEL: Nadvláda ANO trvá, drtivě by vyhrálo volby. Lidovce by porazili i komunisté

Sněmovní volby by drtivě vyhrálo hnutí ANO. Oproti předchozím měsícům ale posílila vládní ODS i Piráti, vyplývá z exkluzivního lednového modelu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Z vládní pětikoalice jsou na tom jednoznačně nejhůře lidovci – ve volebních preferencích skončili i za komunisty a sociální demokracií. Relativně stabilnímu výsledku by se těšilo hnutí STAN, TOP 09 by se naopak dostala do Sněmovny s odřenýma ušima, jelikož balancuje na pětiprocentní hranici potřebné pro vstup do dolní parlamentní komory.