reklama
CNN Prima News hnutí ANO

hnutí ANO

Výpis příspěvků ke štítku „hnutí ANO“

Šéf KSČM: Tolerovat Babiše bylo správné. Jinak bychom se ztratili v poli opozice

Předseda KSČM Vojtěch Filip je přesvědčen, že komunisté udělali správně, když od července 2018 do letošního dubna podporovali druhou vládu Andreje Babiše (ANO). „Nést odpovědnost nám sice snížilo preference, protestní hlasy se totiž sbírají v opozici, ale mnoho jsme toho alespoň prosadili,“ řekl ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové šéf komunistů.

Bartoš hraje na harmoniku, Babiš vyjídá ledničku. Čím politici letos lákají voliče?

Premiér, který v noci „vyžírá“ lednici, další se zase spojují s celebritami. Doby, kdy politici jen rozdávali letáky a balonky, jsou dávno pryč. Teď se snaží zalíbit a přiblížit voličům, jak to jen jde. Do voleb zbývají tři měsíce a už nyní je nabídka politiků pestrá. Ukazují děti, psy, slibují autogramy a dělají si legraci ze svých protivníků.

Babiš: Šlachta a jeho hnutí nám berou voliče a kopírují nás. Nemám důvod mu pomáhat

Hnutí Přísaha bývalého elitního policisty Roberta Šlachty bere vládnímu hnutí ANO voliče a kopíruje marketingové postupy, myslí si premiér Andrej Babiš. Odmítl, že by Šlachtovi jakkoliv pomáhal v předvolební kampani, prý k tomu nemá důvod. Není si jistý, jestli Šlachta rozumí politice stejně dobře jako policii, dodal předseda vlády ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Sledujte ŽIVĚ: Vláda řeší odměny za boj s covidem

Vláda v pondělí projedná vyplacení mimořádné odměny hasičům, policistům a vojákům, kteří bojovali s koronavirovou pandemií. Návrh týkající se hasičů a policistů předložil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), odměnu pro vojáky navrhuje ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Tiskovou konferenci můžete sledovat živě v tomto článku. Začátek je plánovaný na 16 hodin, ale může se změnit s ohledem na délku jednání kabinetu.

Sledujte ZÁZNAM: Premiér Babiš o tom, co si o politice myslí jeho manželka a děti

Jak vypadá soukromí českých vrcholných politiků? Co si o jejich působení myslí rodina či blízké okolí, v čem spatřují své přednosti a slabiny? To vše poodhalí speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Prvním hostem rozhovorového speciálu je šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Pořad můžete sledovat živě v pondělí od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Foťte se před Penamem, děvenky. Starostka odmítla návštěvu Schillerové s Dostálovou

Starostka Mladých Buků v Krkonoších Lucie Potůčková (STAN) na sebe v úterý strhla pozornost, když na sociálních sítích informovala, že odmítla návštěvu dvojice ministryň Aleny Schillerové a Kláry Dostálové (obě za ANO). Ty se chtěly přijet vyfotit ve škole, jejíž přestavba byla úspěšně financována z evropských fondů. Dostálová v reakci na rozhodnutí jen poznamenala, že starostka vyměnila politický boj za možnost rozvíjet svou obec.

Babiš opět útočí na Piráty: To je normálně zrada, chodíte si do Bruselu pro noty

Premiér Andrej Babiš (ANO) se během čtvrtečních sněmovních interpelací několikrát pustil do Pirátů. Po několika úvodních dotazech pirátských zákonodárců je obvinil z toho, že si chodí do Bruselu pro noty a chtějí rozvrátit zemi. Opoziční poslanci se zajímali o financování „kampaňového dopisu“ hnutím ANO a postoj ČR k evropskému prohlášení na podporu sexuálních menšin.

Volby by dle průzkumu vyhrálo hnutí ANO. Bude se bojovat o každý hlas, říká politolog

Hnutí ANO by v parlamentních volbách porazilo koalici Pirátů a STAN. Na třetím místě by se potom umístila koalice Spolu, za ní hnutí SPD. Kolem pětiprocentní hranice vstupu do Parlamentu se pohybují sociální demokraté, komunisté a hnutí Přísaha. Vyplývá to z volebního modelu, který ve středu zveřejnil empirický výzkum pro demokracii STEM a který měla televize CNN Prima NEWS exkluzivně k dispozici.

reklama