CNN Prima News premiér

premiér

Výpis příspěvků ke štítku „premiér“

Fiala uvedl do úřadu nového ministra školství. Stojí před ním nelehké úkoly, zdůraznil

1. července 2022 10:03

Premiér Petr Fiala (ODS) uvedl do úřadu nového ministra školství Vladimíra Balaše (STAN). Před ministrem školství podle něj stojí nelehké úkoly. „Zejména naplnit programové prohlášení. Jestli máme být úspěšnou zemí, tak musíme mít kvalitní vzdělání,“ vzkázal premiér. Balaš, který nahradí v úřadu svého stranického kolegu Petra Gazdíka, mu poděkoval za důvěru.

Sledujte brífink po zasedání vlády a Evropské komise. Co Fiala s Leyenovou dohodli?

30. června 2022 20:46

Jednání Rady Evropské unie povedou z pozice předsednické země během příštích šest měsíců Češi. Tuzemští ministři a úředníci budou mít možnost do určité míry ovlivnit témata, na která se Rada zaměří. Premiér Petr Fiala (ODS) v této souvislosti plánuje na první den českého předsednictví projev. Co vzkáže nejen českému národu?

Češi jednodušeji dosáhnou na příspěvek na bydlení. Vláda schválila změnu pravidel

1. června 2022 20:49

Příjemci příspěvku na bydlení už možná nebudou muset každého čtvrt roku dokládat příjmy a náklady. Doložení by mohlo stačit jednou za půl roku. Nutný by nemusel být ani podrobný rozpis jednotlivých nákladových položek. O dávku lidé také zřejmě nebudou muset žádat každý rok znovu, měla by být na dobu neurčitou. Novelu o státní sociální podpoře a pomoci v hmotné nouzi schválila ve středu vláda. Na tiskové konferenci to řekl premiér Petr Fiala (ODS).

Najít si druhou práci? V lakovně by Křečkovi jednu vrazili, glosuje novinář výrok ekonoma

23. května 2022 16:29

Vyšší příjmy, nebo nižší výdaje. Pokud ani osekání výdajů nestačí, je třeba si k práci přibrat například brigádu, radí rodinám s napjatými rozpočty ekonomický poradce premiéra Štěpán Křeček. To pobouřilo komentátora Petra Kamberského, podle něhož jde o nehoráznost, navíc od člověka s šestimístným platem. „Pokud stojíte devět hodin v lakovně, tak byste panu Křečkovi jednu vrazili,“ poznamenal.

Земан одобрил ввод 103 чехов в украинскую армию. Ожидается подпись премьера

13. května 2022 12:21

Премьер-министр Петр Фиала подпишет вступление чехов в состав ВСУ во всех случаях, когда запрос был поддержан всеми соответствующими органами. Об этом сообщил официальный представитель правительства Вацлав Смолка. В среду Пражский Град сообщил, что президент Милош Земан одобрил вступление 103 граждан Чехии в ряды Вооруженных сил Украины. Однако необходима контрассигнация премьер-министрa.

Zeman schválil vstup 103 Čechů do ukrajinské armády. Čeká se na Fialův podpis

11. května 2022 16:38

Premiér Petr Fiala (ODS) spolupodepíše vstup Čechů do ukrajinských ozbrojených sil ve všech případech, kdy žádost podpořily všechny příslušné úřady. Sdělil to mluvčí vlády Václav Smolka. Hrad ve středu informoval, že prezident Miloš Zeman schválil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 českým občanům. Nutná je ovšem kontrasignace předsedy vlády.