CNN Prima News premiér

premiér

Výpis příspěvků ke štítku „premiér“

Důl Turów nezavřeme. Uděláme vše, aby fungoval do roku 2044, prohlásil polský premiér

7. června 2023 09:56

Polsko nezavře svůj hnědouhelný důl Turów ležící nedaleko hranic s Českem a udělá vše, aby fungoval do roku 2044. Řekl to premiér Mateusz Morawiecki. „Žádný soud v Bruselu nám nebude říkat, co je energetická bezpečnost,“ pronesl politik podle webu polského rozhlasu při návštěvě Turówa. Ještě dříve Morawiecki odmítl rozhodnutí varšavského soudu z 31. května o nutnosti zastavení těžby.

Babiš v Bruselu? Voliči by to brali jako útěk, tvrdí experti. Nastínili jeho budoucnost

6. června 2023 14:23

Vést kandidátku ANO do Evropského parlamentu by mohlo být pro šéfa hnutí Andreje Babiše riskantní. Část voličů by to mohla považovat za úprk do zahraničí. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jan Kubáček. Spolu s šéfredaktorem serveru Echo24 Daliborem Balšínkem okomentovali také nedělní duel v Partii Terezie Tománkové, v níž se předseda hnutí ANO utkal s premiérem Petrem Fialou (ODS).

Kubičko: Fiala domluvil koalici, byť partneři skřípou zuby. Babiš si s drby spojence nezíská

5. června 2023 19:57

Andrej Babiš (ANO) sklouzává do emoční roviny a vytahuje drby. Tímto stylem válcuje nejen své protivníky, ale i případné spojence. V pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor Radko Kubičko. Dodal, že premiér Petr Fiala (ODS) je v jednodušší situaci, neboť dokázal domluvit vládní pětikoalici, „přestože koaliční partneři skřípou zuby“.

Tiskárna lživých cenin. Babiš s Fialou si přišli pro krev svého oponenta, říká odborník

5. června 2023 17:25

Premiér Petr Fiala (ODS) neměl v úmyslu situaci uklidnit, ale vyprovokovat. S Andrejem Babišem (ANO) se nepřišli dohodnout a vyjednávat, pánové si přišli pro krev svého oponenta. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl profesionální mezinárodní vyjednavač Radim Pařík. Zdůraznil, že politici obecně jsou mistři světa ve lhaní. V duelu v Partii lidé podle něj po celou dobu sledovali „tiskárnu lživých cenin“.

Babišův pohled šelmy a nahrbený Fiala čekající útok. Expertka rozebrala gesta v Partii

5. června 2023 12:47

Jak se lidé rozloučí, tak se příště setkají. Podle expertky na nonverbální komunikaci Noemi Zárubové-Pfeffermannové byl duel v Partii Terezie Tománkové mezi předsedy Petrem Fialou (ODS) a Andrejem Babišem (ANO) pokračováním jejich shledání u prezidenta. Zpočátku nahrbený premiér podle ní vyčkával na útok. Ten následně od Babiše s pohledem šelmy přišel. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozradila, co ji na politicích v poslední debatě překvapilo.

Experti: Babiš chtěl ukázat, že je král opozice, ale ztrácí své kouzlo. Fiala naskočil na vlnu

4. června 2023 20:46

Byla to plichta a ukázka charakteru, v němž je česká politika. Premiér Petr Fiala (ODS) však k radosti všech trochu ožil a nebyl tak kožený. Naopak předseda ANO Andrej Babiš pomalu ztrácí své kouzlo. Tak v pořadu Partie PLUS na CNN Prima NEWS hodnotili duel těchto politiků komentátor deníku Právo Thomas Kulidakis, reportér Seznam Zpráv Václav Dolejší a šéfredaktor týdeníku Echo Dalibor Balšínek. Politolog Jan Kubáček dodal, že pro Babiše bylo důležité ukázat, že je králem opozice.

Fiala k Babišovi: Zlevněte potraviny, pomůžete lidem. Nechte Agrofert na pokoji, zuřil šéf ANO

4. června 2023 11:44

Prohrál jste tři volby po sobě. Chápu, že se vám výsledky nelíbí, rýpnul si premiér Petr Fiala (ODS) do Andreje Babiše (ANO) v Partii Terezie Tománkové. Odmítl, že by kabinet pětikoalice pochybil při řešení inflační a energetické krize. Babišovi ve vysílání CNN Prima NEWS poradil, jak sám může pomoct občanům České republiky – třeba tak, že coby „druhý největší producent potravin v zemi sníží marže“. „Dejte pokoj Agrofertu,“ opáčil šéf hnutí ANO.

Babiš: Vláda si vymýšlí bankrot, bere lidem peníze. Inflaci jste rozpoutal vy, opáčil Fiala

4. června 2023 11:24

Vláda Petra Fialy (ODS) si inflaci vymyslela, předali jsme zemi s nízkým dluhem, řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS šéf opozičního hnutí ANO Andrej Babiš. Premiér oponoval, že růst cen, se kterým se země potýká, rozpoutal naopak Babišův kabinet. „Neudělali jste s inflací nic, ani s důchodovou reformou. My snižujeme deficit minulé vlády,“ prohlásil Fiala. Pozvaní politici si pak ve studiu navzájem ukazovali grafy a tabulky, které si vzali s sebou do očekávané debaty.

Stanjura je pro vládu přítěží, rezignace je minimum. Na koupi tanků nemáme, míní politolog

2. června 2023 16:54

Aktuální situace kolem veřejných financí by měla skončit rezignací minimálně ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS). Alespoň to v posledních dnech zní od představitelů hnutí ANO Karla Havlíčka a Aleny Schillerové. A politolog Lukáš Valeš jim dává za pravdu. „Ministr financí postavil rozpočet, který je na vodě,“ uvedl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Vzorný prezident, Okamura s charismatem. Ligvista Oliva hodnotil jazyk českých politiků

30. května 2023 18:36

Musím pochválit pana premiéra Petra Fialu (ODS) a pana prezidenta Petra Pavla. Ti by měli jedničku s malým zamhouřením oka, protože často říkají „abysme“ misto „abychom“. Přesně tak zhodnotil lingvista Karel Oliva v pořadu 7 pádů Honzy Dědka češtinu politiků. Pochvaly se dostalo také předsedkyni Sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09), bývalému ministru financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) nebo přesedovi hnutí SPD Tomiu Okamurovi.

Fiala krotí Řehku. Konflikt Česku bezprostředně nehrozí, mírní jeho slova o válce s Ruskem

30. května 2023 11:18

České republice konflikt bezprostředně nehrozí, armáda se ale musí připravovat na všechny varianty, i ty málo pravděpodobné, řekl v úterý premiér Petr Fiala (ODS). Během návštěvy Brna tím reagoval na pondělní vyjádření náčelníka generálního štábu Karla Řehky, jenž prohlásil, že válka mezi Ruskem a Severoatlantickou aliancí je možná. V takovém případě by dle něj Česko bylo od první chvíle jejím účastníkem.