reklama
CNN Prima News premiér

premiér

Výpis příspěvků ke štítku „premiér“

Vydejte Babiše. Žalobce opět požádá Sněmovnu o možnost stíhat premiéra v kauze Čapí hnízdo

20. října 2021 08:00

Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch znovu požádá poslance o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. A to po ustanovení nové Sněmovny. Řekl to mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Šaroch měl původně o návrhu policie na podání obžaloby rozhodnout do středy, Babiš ale ve sněmovních volbách na začátku října znovu získal poslanecký mandát a tím i imunitu. Jeho stíhání je proto nyní přerušeno.

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Andrejem Babišem: Jak bude vypadat ceremoniál 28. října?

20. října 2021 07:31

Premiér Andrej Babiš (ANO) by s aktivací článku 66 Ústavy počkal. Podle něj je prezident Miloš Zeman v nemocnici krátce a jeho role z hlediska povolební situace nastane až v prosinci. Blíží se však ceremoniál 28. října a s ním i spojené předávání státních vyznamenání prezidentem ČR. Měl by ceremoniál proběhnout i bez přítomnosti prezidenta a pokud ano, kdo by je měl předávat? Nejen na to odpoví končící předseda vlády v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS ve středu od 7:40.

KOMENTÁŘ: Babiš na Hradě? Možná mnohem dříve, než jsme si dokázali představit

19. října 2021 21:36

Pokud by prezident Zeman v příštích dnech rezignoval nebo zemřel, budou se nové prezidentské volby konat do tří měsíců. Vyprofilovat se za tak krátkou dobu jako silný prezidentský kandidát, zní jako nadlidský úkol – a to i s širokou politickou podporou v zádech. S jedinou výjimkou: Ta se jmenuje Andrej Babiš. Marketingová mašina ANO je v neustálé permanenci a nemá ve zvyku se zadrhávat. A jak by řekl klasik: Zdroje jsou. A voliči také.

Babiš: Válek lže, opozice podklady a data k pandemii má. Pořád hrají politiku

19. října 2021 14:48

S koncem současné vlády Andrej Babiš (ANO) nabídl svému kritikovi Vlastimilu Válkovi (TOP 09) post ministra zdravotnictví místo Adama Vojtěcha (za ANO). „Opozice měla plno řečí, co všechno budou dělat, tak mohl Válek nastoupit. Bral to jako vtip a evidentně o to nestojí,“ řekl pobouřeně Babiš v rozhovoru redakci CNN Prima NEWS. Následně Válka osočil ze lži. Podle premiéra neříká poslanec pravdu, že opozice nedostává data a podklady k pandemii.

Babiš vyzval Mynáře k rezignaci. Pokud to neudělá, je připraven ho odvolat

19. října 2021 10:31

Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval Vratislava Mynáře k rezignaci na funkci vedoucího prezidentovy kanceláře. Pokud tak Mynář neučiní, po aktivaci článku 66 by Babiš případné personální změny provedl sám, řekl webu iDNES.cz. Podle Babiše jsou Mynářovy aktivity hlavním problémem současného dění okolo zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. S aktivací článku 66 Ústavy by ale premiér ještě počkal.

Premiér po aktivaci článku 66 může odvolat hradního kancléře, říkají ústavní právníci

19. října 2021 10:24

Pokud by se Poslanecká sněmovna a Senát usnesly na aktivaci článku 66, neboť by prezident republiky nebyl schopen vykonávat svůj úřad, pravomoci přejdou na předsedu Poslanecké Sněmovny a předsedu vlády. Premiér by pak mimo jiné mohl i odvolat hradního kancléře Vratislava Mynáře. CNN Prima NEWS to potvrdili ústavní právníci Jan Kysela a Jan Wintr.

Zeman není schopen vykonávat funkci, tvrdí lékaři. Na koho přecházejí jeho pravomoci?

18. října 2021 18:20

Pravomoci prezidenta v případě neschopnosti vykonávat funkci přecházejí na další ústavní činitele. Klíčová role by připadla předsedovi Sněmovny, aktuálně tedy Radku Vondráčkovi (ANO), jenž v takovém případě po volbách jmenuje nového premiéra. Další prezidentskou agendu přebírá předseda vlády, což je aktuálně Andrej Babiš.

Poslanec ANO psal Babišovi o zdraví prezidenta. Transplantaci jater prý nepotřebuje

16. října 2021 23:07

Jaterní onemocnění prezidenta Miloše Zemana není tak pokročilé, aby muselo dojít k transplantaci. Tuto informaci napsal poslanec hnutí ANO a přednosta kliniky hepatogastroenterologie pražského IKEMu Julius Špičák premiérovi a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Předseda vlády popřel, že by si od Špičáka zprávu vyžádal. Informaci zveřejnila Televize Seznam.

reklama