reklama

Hollywood fušuje do fotbalu. Herec Reynolds má velké plány s klubem z páté ligy

Že jste o Wrexhamu nikdy neslyšeli? Již dlouhá léta je tento velšský klub trochu v zapomnění, přitom je třetí nejstarší fotbalovou organizací na celém světě. Obří tradice nekoresponduje s postavením týmu, který hraje až pátou anglickou ligu. Dávná sláva se však má nyní oprášit. Do klubu se totiž chystají vstoupit hollywoodské hvězdy Ryan Reynolds a Rob McElhenney, které z Wrexhamu plánují udělat globální značku.

reklama

Američané se poslední dobou do fotbalového prostředí na Britských ostrovech hrnou. V nejvyšší soutěži – Premier League – hned šest z 20 klubů aspoň z části patří majitelům ze zámoří.

Velšský Wrexham pohybující se na 14. příčce v páté anglické lize, který byl založený už v roce 1864, možná na první pohled nepůsobí jako atraktivní koupě. Ale kdo ví, co všechno se nyní „mrňousovi“ může povést. Od roku 2011 vlastní klub fanoušci, ale už brzy pravděpodobně dojde ke změně. Zálusk na Wrexham si udělal Ryan Reynolds, známý herec, který hrál například ve filmu Deadpool, spolu s Robem McElhenneym. Ten zase zazářil v několika seriálech, věnuje se také scenáristice a režii.

„Je to třetí nejstarší klub na světě, nevidíme tedy důvod, proč by nemohl být globálně přitažlivý,“ uvedl Reynolds.

„Mají k tomu pozitivní přístup, jsou si plně vědomi toho, co klub znamená a moc dobře ví, čeho chtějí dosáhnout,“ ocenil přístup zájemců současný prezident Wrexhamu Dixie McNeill. „Po té době pod vedením fanoušků je, myslím, čas na to, aby se klub posunul kupředu,“ dodal.

Duo by rádo ze „zapomenutého“ týmu udělalo celosvětově známou a výdělečnou sílu. Jak na to? Celky z Premier League mají gigantické příjmy z vysílacích práv. Na částky v řádu miliard mohou kluby z nižších úrovní zapomenout a asi není reálné, že by se Wrexham po příchodu nových majitelů vzchopil natolik, aby za několik let postoupil na nejvyšší úroveň.

I když… Jeden britský bookmaker ohodnotil šanci Wrexhamu na postup do Premier League do roku 2026 kurzem 20 ku 1.

Let vzhůru pyramidou anglického fotbalu v minulosti ukázal například Bournemouth, i když ne tak raketový, jaký by musel předvést velšský tým. Mezi smetánku se dostal ze čtvrté nejvyšší soutěže za šest let.

Finance může vygenerovat dokument

Reynolds a McElhenney nemusí za koupi zaplatit ani penci. Ale zavázali se s sebou přinést finanční injekci v hodnotě 2 milionů liber, tedy skoro 60 milionů korun. Ty půjdou do renovace zázemí stadionu Racecourse Ground, kde „Červení draci“ hrají, zároveň je v plánu posílit hráčský kádr. Potenciální slavní vlastníci zkrátka chtějí vytvořit atraktivní prostředí, které by se mělo stát podhoubím po velký příběh. A ten by měl být součástí dokumentu.

Filmové hvězdy totiž doufají, že jejich příchod, který má započít novou éru, pomůže přilákat pozornost streamovacích platforem, ať už Netflixu, nebo Amazonu. Díky právům za případný seriál mapující osud Wrexhamu by mohl klub vydělat pořádný balík a zároveň by se mohli hrnout noví sponzoři.

V posledních letech se na „ostrovech“ zrodilo několik vydařených dokumentů o fotbalových klubech. Dění v Tottenhamu Hotspur a Manchesteru City zprostředkovala veřejnosti společnost Amazon Prime Video v sérii All or nothing, Netflix si zase vzal na starost Sunderland v seriálu Sunderland 'Til I Die.

Podle analytika Richarda Broughtona může jeden hodinový díl seriálu přinést několik set tisíc liber. Pokud by si například Wrexham v čele s Reynoldsem a jeho kolegou účtoval 300 tisíc za jednu epizodu, přičemž tento formát dokumentů čítá aspoň osm dílů, mohly by se jim vrátit investované peníze.

Zatím není na sto procent jisté, jestli Reynolds s McElhenneym do organizace ze severního Walesu vstoupí, ovšem z hlasování fanoušků Wrexhamu – ve kterém se 75 % vyjádřilo pro příchod dvojice – je jasné, že by šlo o vítaný krok.

Pokud se tak ale skutečně stane, bude zaděláno na pohádkovou story.

Tagy:
Amazon Prime Video Netflix Ryan Reynolds fotbal sport Wrexham AFC Rob McElhenney Dixie McNeill
Hamáček má osobní problém se mnou a já s ním. Babišovi bych béčko nedělal, říká Šlachta
360°

Hamáček má osobní problém se mnou a já s ním. Babišovi bych béčko nedělal, říká Šlachta

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) si nedovede představit, že by se mnou seděl ve vládě. Já si nedovedu představit, že bych s ním někde seděl jako s osobou, řekl šéf hnutí Přísaha Robert Šlachta. Předseda sociálních demokratů s ním prý má osobní problém, to samé podle Šlachty platí i naopak. Odmítl, že by někomu dělal „béčko“, jmenovitě vládě Andreje Babiše a hnutí ANO, zopakoval ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Odstavený lídr ČSSD: Za Maláčovou se stydím, měla by být jako chápající tetka Schillerová

„Kampaň ČSSD je negativní, jsme unavení a neumíme komunikovat. Lidi spíš zastrašujeme,“ hodnotí střízlivě a kriticky aktuální volební kampaň strany Břetislav Štefan, starosta v Brně-Líšni. Toho odstavilo vedení partaje z čela kandidátky a dosadilo tam Romana Onderku, prvního místopředsedu. Štefan zhodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS i předvolební počínání ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

Cesta do Chorvatska byla utrpení. Klienti RegioJetu si stěžují na zápach a nepořádek

Zápach moči ve vagonech, nefungující klimatizace, netekoucí voda a mnohahodinové zpoždění vlaku. To jsou zkušenosti některých cestujících, kteří se na dovolenou vydali vlakem společnosti RegioJet do Chorvatska. Ta se hájí, že zpoždění nabírá kvůli výlukám na tratích v kombinaci s kontrolou dokladů a proticovidovými opatřeními. Přiznává, že vlaky pak nejsou dostatečně připravené na další cestu.

Češi nechtějí číst slovensky a Slováci česky, festival MAČ to zkouší změnit

Z nosa mi kvapká hrdzavá krv. Ako ma šéf karhal. Ligotal sa čistotou. Rozumí Češi těmto větám z nejnovějšího románu slovenského spisovatele Laca Keraty? Starší generace snad ano, mladší spíš ne. „Češi dnes tvrdí, že neumí číst slovensky. Bohužel, ani mladší Slováci už nečtou česky,“ říká Petr Minařík, ředitel česko-slovenského Měsíce autorského čtení, který o víkendu vyvrcholí v Bratislavě, Brně a Ostravě.

Test na protilátky nic neřekne. Potřebujete odběr z kostní dřeně, tvrdí Flegr

Test na protilátky vám o imunitě proti covidu moc neřekne. Pokud chcete zjistit, zda jste proti nákaze imunní, musíte na odběry z kostní dřeně, uvedl na Twitteru evoluční biolog Jaroslav Flegr. Právě v kostní dřeni sídlí důležité paměťové B buňky, které zprostředkovávají dlouhodobou imunitu proti covidu. Podle předsedy České vakcinologické společnosti Romana Chlíbka je ale nesmyslné takové vyšetření kvůli covidu podstupovat.

reklama

Domácí zpravodajství

Češi hlásí tisíce nežádoucích účinků po očkování. PŘEHLED nejčastějších potíží

Češi po očkování proti nemoci COVID-19 nahlásili už 7 095 podezření na nežádoucí účinky. Zdravotníci přitom rozdali už více než 10 milionů dávek. Za uplynulých sedm dní Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje zhruba 250 hlášení o vedlejších účincích. Druhý týden po sobě nepřibylo žádné podezření na úmrtí po očkování, celkový počet zůstává na 94.

K podpisům mě otec-diktátor vycvičil. Lidé za koblihy přehlíží zlo, říká Babiš ml.

Před více než dvěma lety poprvé veřejně promluvil syn českého premiéra Andrej Babiš mladší. Znovu pak o sobě dal vědět po řádění tornáda na jižní Moravě. Muž, který veřejnost zaskočil informací, že ho jeho otec nechal unést na Krym, aby nemohl svědčit v kauze Čapí hnízdo, si nyní nebere servítky. Po negativních zkušenostech nechápe, jak jeho otci mohou lidé důvěřovat. Redakce požádala o reakci na výroky premiéra Babiše (ANO), doposud neodpověděl. Dlouhodobě tvrdí, že jeho syn je psychicky nemocný.

reklama