reklama

Holub Joe se ztratil při závodu v USA, našli ho v Austrálii. Teď ho chtějí utratit

Věřte, nebo ne, ale i holub se může zatoulat. Americký poštovní holub jménem Joe se ztratil při závodech v Oregonu loni 29. října. Našel se o Vánocích –⁠ třináct tisíc kilometrů daleko v Austrálii. Zřejmě uletěl světový rekord. Jenže teď mu hrozí utracení.

reklama

Joe je vlastně holub hrdina, který přeletěl Pacifik ze Spojených států až do Austrálie. „Seděli jsme s manželkou doma a viděli jsme, že k fontánce, kterou máme na dvorku, přiletěl holub. Napil se a byl vychrtlý. Tak jsem mu dal sušenky. Druhý den přiletěl zas,“ sdělil holubář Kevin Celli-Bird.

K tématu

Holub byl okroužkovaný, a proto nebylo těžké zjistit o něm víc. Holubář se nestačil divit. „Ukázalo se, že je to americký závodní holub registrovaný u někoho v Montgomery v Alabamě, který se účastnil závodu 29. října, ale nedoletěl. Takže teď víme, kde skončil,“ řekl Celli-Bird.

Vyčerpaný holub nejspíš usedl na loď

Otázkou je, jak se holub mohl dostat tak daleko. Australští holubáři už záhadu pravděpodobně rozluštili. „Myslím, že na moře jej zanesl silný vítr. Vyčerpaný holub pak usedl na nějakou loď a našel si tak cestu až sem do Austrálie,“ vysvětlil viceprezident federace holubů Rod Churchill.

Zdá se, že tu našel nový domov. Na Kevinův dvorek se totiž vrací pravidelně. „Moje žena mu chtěla říkat Donald, ale usoudili jsme, že by to nebylo politicky korektní, tak mu začala říkat Joe,“ řekl holubář.

Australské úřady ale považují Joea za karanténní riziko a chtějí jej utratit. Kevin se proto snaží spojit s původním majitelem holuba v USA a ptáka mu předat. Zatím ale marně.

K tématu

Další hlavní zprávy

Partie

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Za necelý rok se koronavirem u nás nakazilo přes 1,2 milionu lidí, zemřelo jich přes 20 tisíc a v nemocnicích leží ve vážném stavu asi 1500 pacientů. Podle prezidenta Miloše Zemana se ale naše země nenachází uprostřed národní katastrofy. „Jsme v situaci, kdy, i když někteří lamentují, se tato katastrofa blíží svému konci,“ řekl Zeman v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Prozradil také, zda by se nechal očkovat ruskou vakcínou Sputnik V.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Šéf Senátu: Jsou zde dva miliony lidí, kteří lezou po kolenou. Vláda pro ně nemá plán
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Další články
reklama
reklama