CNN Prima News homosexuální páry

homosexuální páry

Výpis příspěvků ke štítku „homosexuální páry“

Manželství pro všechny? Jen partnerství s omezenými právy při osvojení dětí, rozhodla Sněmovna

Páry stejného pohlaví zřejmě budou moci vstupovat do partnerství s většinou práv, jaká mají v manželství muž a žena. Omezení by se mělo týkat práv k dětem. V novele občanského zákoníku to ve středu schválila Sněmovna. Předloha skupiny poslanců měla původně uzákonit pro stejnopohlavní dvojice možnost uzavírání manželství. Upravenou novelu nyní dostanou k posouzení senátoři.

Věřím v rodinu zakládanou mužem a ženou, píše v knize Fiala. Kritici ho viní z homofobie

V pondělí předseda ODS Petr Fiala na sociálních sítích sdílel odkaz na svou knihu Od A do Z. Ta již stihla některé ze čtenářů pobouřit, a to zejména v kapitole Rodina, v níž politik naznačuje své postoje k problematice homosexuálů. „Věřím v rodinu, kterou společně zakládají muž a žena. Na tu mi nesahejte,“ píše Fiala. Iniciativa Jsme fér na příspěvek reagovala slovy, že Fiala zřejmě nezná své voliče.

Stehlíková: Homosexuální sňatky nejsou apokalypsa. Sníží počet sebevražd adolescentů

Podle členky Výboru pro sexuální menšiny Rady vlády pro lidská práva Džamily Stehlíkové nepředstavují homosexuální sňatky žádnou apokalypsu. „Naopak v zemích, které manželství umožňují, klesl počet sebevražd adolescentů,“ uvedla Stehlíková v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Podle Jany Jochové, předsedkyně Aliance pro rodinu, však spolu s tím klesla i svoboda slova.

Je to salámová metoda. LGBT chce čím dál víc na úkor většiny, říká šéfka Trikolóry

Otázka manželství pro homosexuály je téma, které teď lidi nezajímá. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS to prohlásila poslankyně a předsedkyně hnutí Trikolora Zuzana Majerová Zahradníková. Podle ní navíc gayové a lesby postupně žádají čím dál více. Po dřívějším uzákonění registrovaného partnerství požadují sňatky, čímž si pro sebe snaží prosadit své na úkor většiny obyvatel.