reklama

Vyměnit manželství za registraci nechceme. Jsme lidi, ne auta, říká gay aktivista

Pokud jde o manželství, gayové a lesby by měli mít stejná práva jako heterosexuálové. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl student práv a queer aktivista Kryštof Stupka. Neshodl se tak s Janou Jochovou z Aliance pro rodinu, která prosazuje manželství výhradně mezi mužem a ženou

reklama

„Každý má právo na názor, ale upírat stejnopohlavním párům rovnost je homofobie. Paní Jochová, kdyby váš syn sdělil, že je gay, jak jste v jednom rozhovoru sama řekla, že to budete nějak řešit. Potom jste se zastávala polských kněží, kteří se snaží léčit gaye a lesby kvůli orientaci. Připomíná mi to 10 až 20 let zpátky, tedy moje mládí,“ řekl Stupka s tím, že nyní je společnost k homosexuálům vstřícnější.

Aktivisté za práva homosexuálů aktuálně kritizují šéfa ODS Fialu za text v knize, kterou se představuje voličům. Píše v ní: „Na tradiční rodinu (může a ženy) mi nesahejte“. Od části LGBT komunity nyní čelí nařčení, že je homofob.

Podle Jochové dochází k novodobé inkvizici a ukazuje se, kam může kampaň LGBT komunity dospět. „Manželství je založené na vztahu muže a ženy. Má reprodukční potenciál,“ má jasno Jochová.

„Vyměnila by paní Jochová manželství za registraci? Myslím, že se tady registrují auta,“ uvedl Stupka.

Privilegovaná vrstva

Jochová tvrdí, že schválením homosexuálního manželství dítě ztrácí možnost mít svého otce a matku. „Rozjede se tady obchod s dětmi. LGBT lidé ze sebe chtějí udělat nějakou privilegovanou vrstvu,“ řekla předsedkyně Aliance pro rodinu. „Vaše organizace je založena na nerespektování mojí orientace a identity tisíců lidí v České republice,“ reagoval Stupka.

„Jsem ráda, že existují i jiní gayové, než jste vy. Třeba Matěj Stropnický. V každém pořadu, kde vystupuji s někým takovým, vždycky se mi ozve nějaký normální gay, který mi říká: ‚My (gayové) nechceme být na stejné lodi s LGBT aktivisty,‘ a přidávají se k nám,“ tvrdí Jochová.

Tagy:
rodina manželství Petr Fiala děti homosexuální páry registrované partnerství Jana Jochová Aliance pro rodinu 360° Kryštof Stupka

Hlavní zprávy

Pokus o nejdokonalejší bublinu. Striktní olympiáda bude spoléhat i na poplašné teploměry
ZOH 2022

Pokus o nejdokonalejší bublinu. Striktní olympiáda bude spoléhat i na poplašné teploměry

Každého olympionika čekají velké nervy do poslední chvíle. Samozřejmě i z toho, jaký výkon odevzdá. Ale v kontextu olympiády v Pekingu hlavně kvůli tomu, aby neodevzdal pozitivní test na koronavirus. V dějišti akce pod pěti kruhy se už dlouhou dobu dělá vše pro to, aby takových případů bylo co nejméně. Nahlédněte do toho, jak má aspoň podle očekávání nejdokonalejší covidová bublina fungovat.

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou
Sněmovna

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou

Přinesli před Poslaneckou sněmovnu šibenici s výhružným nápisem. Podle demonstrantů na ní skončí všichni vlastizrádci. Kritika směřovala k poslancům, kteří měli projednávat nový pandemický zákon. Činy demonstrantů u Malostranského náměstí odsoudila část veřejnosti i mnoho politiků. Je šibenice s výhružkami za hranou? O tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal psychiatr Cyril Höschl.

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Polskem otřásla smrt ženy, čekala dvojčata. Lékaři odmítli potrat, přestože jedno zemřelo

Přísné protipotratové zákony v Polsku mají další oběť. Sedmatřicetiletá Agnieszka čekala dvojčata, ještě v prvním trimestru ale jedno z dětí zemřelo. Lékaři těhotenství neukončili, údajně čekali, zda druhé dítě přežije. To se nestalo a žena tak nosila mrtvé dítě v břiše několik dní, zemřela následně podle rodiny na sepsi. Příbuzní její příběh sdíleli na sociálních sítích a z tragédie obviňují vládu.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Třaskavé jednání Sněmovny: SPD jej čtyři hodiny blokovalo. Hanba vám, zuřil Bartošek

Hnutí SPD ve čtvrtek dopoledne čtyři hodiny blokovalo jednání Poslanecké sněmovny. Ta měla znovu jednat o korespondenční volbě, která by umožnila Čechům žijícím v zahraničí jednodušeji volit. K bodu se ale poslanci nedostali. Nejprve dvě hodiny řečnil předseda hnutí Tomio Okamura, který navrhoval změny v programu schůze. Pak se za řečnickým pultem střídali i jeho kolegové, což rozčílilo koaliční poslance.

reklama