reklama

Vyměnit manželství za registraci nechceme. Jsme lidi, ne auta, říká gay aktivista

Pokud jde o manželství, gayové a lesby by měli mít stejná práva jako heterosexuálové. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl student práv a queer aktivista Kryštof Stupka. Neshodl se tak s Janou Jochovou z Aliance pro rodinu, která prosazuje manželství výhradně mezi mužem a ženou

reklama

„Každý má právo na názor, ale upírat stejnopohlavním párům rovnost je homofobie. Paní Jochová, kdyby váš syn sdělil, že je gay, jak jste v jednom rozhovoru sama řekla, že to budete nějak řešit. Potom jste se zastávala polských kněží, kteří se snaží léčit gaye a lesby kvůli orientaci. Připomíná mi to 10 až 20 let zpátky, tedy moje mládí,“ řekl Stupka s tím, že nyní je společnost k homosexuálům vstřícnější.

Aktivisté za práva homosexuálů aktuálně kritizují šéfa ODS Fialu za text v knize, kterou se představuje voličům. Píše v ní: „Na tradiční rodinu (může a ženy) mi nesahejte“. Od části LGBT komunity nyní čelí nařčení, že je homofob.

Podle Jochové dochází k novodobé inkvizici a ukazuje se, kam může kampaň LGBT komunity dospět. „Manželství je založené na vztahu muže a ženy. Má reprodukční potenciál,“ má jasno Jochová.

„Vyměnila by paní Jochová manželství za registraci? Myslím, že se tady registrují auta,“ uvedl Stupka.

Privilegovaná vrstva

Jochová tvrdí, že schválením homosexuálního manželství dítě ztrácí možnost mít svého otce a matku. „Rozjede se tady obchod s dětmi. LGBT lidé ze sebe chtějí udělat nějakou privilegovanou vrstvu,“ řekla předsedkyně Aliance pro rodinu. „Vaše organizace je založena na nerespektování mojí orientace a identity tisíců lidí v České republice,“ reagoval Stupka.

„Jsem ráda, že existují i jiní gayové, než jste vy. Třeba Matěj Stropnický. V každém pořadu, kde vystupuji s někým takovým, vždycky se mi ozve nějaký normální gay, který mi říká: ‚My (gayové) nechceme být na stejné lodi s LGBT aktivisty,‘ a přidávají se k nám,“ tvrdí Jochová.

Tagy:
rodina manželství Petr Fiala děti homosexuální páry registrované partnerství Jana Jochová Aliance pro rodinu 360° Kryštof Stupka

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama