CNN Prima News Honduras

Honduras

Výpis příspěvků ke štítku „Honduras“

Vězení v Hondurasu zachvátily plameny a střelba. Nejméně 41 odsouzených žen zemřelo

Požár ve věznici v honduraské obci Támara si vyžádal nejméně 41 mrtvých. Uvádějí to agentury AFP a AP s odvoláním na prohlášení honduraské policie. Původní bilance hovořila o 25 obětech. Ohořelá těla obětí nalezli místní činitelé, kteří se je snaží identifikovat, další lidé podlehli střelným zraněním. Věznice se nachází přibližně 35 kilometrů severozápadně od hlavního města Tegucigalpy. Honduraský list La Prensa informoval o tom, že požár vypukl při střetech mezi gangy.

Zabij, znásilni, ovládni. Brutální gangy terorizují Salvador, rozdrtit je má „železná pěst“

Své nepřátele nemilosrdně vraždí. Oběti rozstřílí na kusy nebo rozsekají mačetou – pro výstrahu. Gangy Mara Salvatrucha 13 a Barrio 18, které patří mezi nejbrutálnější na světě, dlouhá léta terorizují Salvador. Prezident Nayib Bukele vyhlásil organizovanému zločinu v zemi totální válku. Během operace „železná pěst“ policie s armádou pozavírala už na sto tisíc lidí, tedy přibližně dvě procenta dospělých obyvatel země, odhaduje CNN.

Pane Messi, prosím podpis na má nahá záda. Zarputilí pořadatelé málem srazili i fotbalistu

Lionel Messi si při své službě vlasti připsal už 90 gólů. Na kulatou metu se argentinský fotbalista dostal díky přátelskému utkání s Jamajkou hraném ve Spojených státech amerických. Vyjma dvou gólů zaujala i jeho ochota podepsat se vetřelci z řad fanoušků na holá záda. Pořadatelská služba zuřivě zasáhla, přesto sedminásobný vítěz Zlatého míče stihl zanechat na těle žadatele aspoň část své signatury.

Pocitově minus 25 stupňů. Krutý mráz donutil fotbalisty utéct ze zápasu kvalifikace na MS

V Hondurasu se průměrná únorová teplota pohybuje kolem 20 stupňů Celsia. Proto většina kádru fotbalové reprezentace země ze Střední Ameriky zažila krutý šok, když nastoupila k zápasu kvalifikace mistrovství světa proti USA. Hrálo se v Minnesotě, kde teploměr ukazoval 17 pod nulou. Do toho foukal silný vítr, který pocitově srazil teplotu ještě hlouběji. A hned dva honduraští hráči museli být v poločase kvůli klimatickým podmínkám vystřídáni.

Cesta za svobodou skončila nárazem do mostu. Při dopravní nehodě zemřely desítky migrantů

Při dopravní nehodě v mexickém státě Chiapas zemřelo nejméně 53 lidí, většina obětí byli migranti ze sousední Guatemaly. V nákladním autě, které havarovalo na dálnici, byla zhruba stovka lidí, kteří chtěli bez patřičných povolení překročit hranici do Spojených států. O nehodě informovaly zahraniční agentury. Lítost nad neštěstím vyjádřili prezidenti Mexika i Guatemaly.

Je mu 60 a hledá ho Interpol. Viceprezident Surinamu nastoupil jako fotbalový kapitán

Žádný Messi nebo Ronaldo, fotbalový svět se v posledních hodinách baví 60letým viceprezidentem jihoamerického státu Surinam Ronniem Brunswijkem. V úterý nastoupil do prvního kola fotbalové Ligy CONCACAF, což je africká obdoba Evropské ligy. Týmu Inter Moengotapoe, jehož je majitelem i předsedou, navíc navlékl kapitánskou pásku. Na odvetu už ale nemůže, hrozí mu zatčení Interpolem.