reklama

Horor v Premier League: Brankář Wolves utrpěl zranění hlavy, přímo na hřišti dostal kyslík

Rui Patrício byl po ošklivé srážce dlouhé minuty v péči lékařů
Zdroj: AP

Nepěkný závěr mělo utkání dohrávky 28. kola Premier League mezi Wolves a Liverpoolem. Po srážce se spoluhráčem zůstal domácí gólman Rui Patricío bezvládně ležet na trávníku. Přímo na hřišti ho pak záchranáři ošetřovali dlouhých 13 minut. Do akce musela i kyslíková maska. Nakonec ho odnesli na nosítkách. Podle posledních zpráv by zranění portugalského brankáře nemělo být vážné. Liverpool i v následném 18minutovém nastavení udržel vedení 1:0 a z Wolverhamptonu si odvezl tři body.

reklama

Běžela 86. minuta zápasu, když se na bránu domácích řítil hvězdný Mohamed Salah. Patrício proti němu vyběhl, aby útočníkovi hostů zmenšil střelecký úhel, přitom se ale srazil se spoluhráčem Coadym, který ho zasáhl kolenem přímo do hlavy. K brankáři, který zůstal bezvládně ležet na trávníku, okamžitě přiběhli lékaři. Ošetřování zabralo 13 minut a vyžádalo si i použití kyslíkové masky. Teprve pak opustil otřesený Portugalec hřiště na nosítkách.

Za svého zraněného kolegu musel závěr zápasu odchytat náhradník John Ruddy. Ačkoliv se kvůli ošetřování Patrícia nastavovalo dlouhých 18 minut, skóre se už nezměnilo. Liverpool tak díky brance Diega Joty, mimochodem bývalého hráče Wolves, zvítězil 1:0 a v tabulce se přiblížil na dva body pátému West Hamu. Ten má ovšem oproti „Reds“ zápas k dobru.

Srážka Ruie Patrícia a Conora Coadyho
Srážka Ruie Patrícia a Conora Coadyho
Zdroj: AP

Trenér domácích Nuno Espírito Santo v pozápasovém rozhovoru všechny uklidnil, když řekl, že Patrício je „OK“. „Právě jsem s ním mluvil. Je v pořádku a při vědomí. Brzy se z toho dostane.“ Brzké uzdravení popřál Patríciovi také liverpoolský trenér Jürgen Klopp. „V takových situacích jde vše ostatní stranou. Přeji mu jen to nejlepší,“ řekl.

K tématu

Tagy: zranění hlava koleno lékaři Premier League srážka Wolverhampton nosítka Liverpool FC Rui Patrício ošetřování Wolverhampton Wanderers FC
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Opozice

Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice

Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice

Je to ostuda, pokračuje vládní chaos a lidé už jsou zoufalí. Opoziční politici kritizují sobotní rozhodnutí ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO), který v pondělí navrhne vládě, aby i nadále omezila shromažďování maximálně na dvě osoby. To se dotkne také amatérských sportovců, kteří už se těšili na kolektivní aktivity. Návrh se tak nelibí ani sportovním organizacím, bývalý premiér Mirek Topolánek přirovnal situaci ke Kinder vajíčku.

Romana nemohla ovládat tělo. V 38 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
Průlom století: Fyzici jsou na stopě neznámé síle, která ovlivňuje částice v přírodě
Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie
reklama
reklama
Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama