reklama
CNN Prima News lékaři

lékaři

Výpis příspěvků ke štítku „lékaři“

Mynář lže. O Havlově zdraví jeho kancelář informovala velmi podrobně, říká Žantovský

21. října 2021 17:42

Ředitel knihovny Václava Havla Michael Žantovský uvedl, že hradní kancléř Vratislav Mynář na tiskové konferenci neříkal pravdu. Ve svém vyjádření totiž tvrdil, že o zdravotním stavu bývalého prezidenta Havla informovali především lékaři, nikoliv Kancelář prezidenta republiky. „Ze zveřejněných zpráv je patrné, že Vratislav Mynář nemluví v tomto případě pravdu,“ ohradil se ve vysílání CNN Prima NEWS Žantovský.

Meruňkové buchty? Prezidenti si mohou na ARO klidně vzít i pivo, říká Pollert

19. října 2021 22:46

Na klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny, kde nebývá standardní jídelníček zvykem, si prezident může dovolit prakticky cokoli. V pořadu Co Čech, to politik! to řekl lékař Lukáš Pollert. Nevyloučil tak slova mluvčího Jiřího Ovčáčka, který tvrdil, že Miloš Zeman si tam dopřával meruňkové buchty. „Kvůli cirhóze jater sice nemusí být připojen na přístroje, může se mu však zhoršit vnímání,“ uvedl Pollert dále ve vysílání CNN Prima NEWS.

Bizarní a nebezpečný hit TikToku: Lidé se tahají za vlasy a poslouchají praskání kůže

18. října 2021 05:58

Na sociální síti TikTok se každý den objevuje mnoho videí s nekonečným množstvím výzev pro uživatele. Jedna z těch nových, která je označována jako „scalp popping“, spočívá v tom, že se za prameny vlasů zatáhne tak silně, že slyšíte zvuk lupnutí pokožky na hlavě. A co na to odborníci? Rozhodně nezkoušejte, vzkazují.

Jídlo obvykle pomocí sondy: Lékař popsal, jak to chodí na oddělení, kde leží Zeman

17. října 2021 05:27

Jedna z otázek, kterou řeší politici, odborníci i velká část veřejnosti, se týká stravy prezidenta Miloše Zemana, jenž je od neděle hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) na oddělení poskytujícím nejvyšší stupeň intenzivní medicíny. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka poobědval meruňkové buchty a vinnou klobásu s bramborovou kaší. Podle lékaře, který na tomto typu oddělení pracuje, takoví pacienti ovšem přijímají stravu většinou hadičkami.

Nemocný prezident Masaryk se nedokázal podepsat, při přísaze zapomněl slib

16. října 2021 08:11

Už je to holt taková domácí tradice, skutečný zdravotní stav československých i českých prezidentů se většinou před veřejností tajil a stále tají. „Prezidenta Masaryka už při volbě z 24. května 1934 notně opouštěly síly. Ale málokdo věděl, že ho měsíc před prezidentskou volbou postihla mozková příhoda,“ připomíná Marie Ryantová z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Kubek: K Zemanovi by měla chodit jen žena a dcera. Politika je to poslední, co potřebuje

15. října 2021 21:03

K hospitalizovanému prezidentovi by měla chodit jen jeho žena a dcera, řekl šéf České lékařské komory Milan Kubek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle něj je obtěžování prací to poslední, co Miloš Zeman nyní potřebuje. Rovněž se mu nelíbí, že se i lékaři ocitli pod tlakem, třebaže sami bez souhlasu pacienta nemohou informovat o jeho zdravotním stavu.

PŘEHLEDNĚ: Lidé v bezvědomí i dárci orgánů. Jací pacienti leží na klinice jako Zeman?

15. října 2021 06:01

Prezident Miloš Zeman je od neděle hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) na klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM). Lékař, který pracuje jako intenzivista na stejném typu kliniky, CNN Prima NEWS podrobně přiblížil, jací pacienti na takovém pracovišti leží, co jsou schopní dělat, vnímat, jak se stravují a jakou mají šanci na vyléčení.

Zeman měl v nemocnici buchty a klobásu? Nedělejte si z nás pr*el, vzkazují lidé Ovčáčkovi

13. října 2021 12:17

Nedělejte si z nás pr*el, děláte z nás blbce, vzkazují prostřednictvím sociálních sítí lidé hradnímu mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi. Ten totiž v úterý uvedl, že prezident Miloš Zeman měl k obědu meruňkové buchty a na středu si objednal vinnou klobásu s kaší. Někteří lidé se pozastavují nad tím, že má prezident hospitalizovaný na klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny standardní jídelníček. Podle některých jsou na takovém oddělení pouze takoví pacienti, kteří sami jíst nedokážou a jsou odkázáni na náhradní umělou výživu.

reklama