CNN Prima News lékaři

lékaři

Výpis příspěvků ke štítku „lékaři“

Myslete i na opičí neštovice. Český ústav nabádá lékaře, aby zvážili příznaky vzácné nemoci

20. května 2022 10:43

Lékaři by podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) měli při diagnostice lidí s typickými příznaky zvažovat i opičí neštovice, které se vyskytly ve Španělsku, Portugalsku a Velké Británii. V ČR se zatím žádný potvrzený případ ani podezření neobjevily, řekla mluvčí SZÚ Štěpánka Čechová. Mezi první příznaky podle webu SZÚ patří horečka, zimnice, bolesti hlavy nebo svalů, po jednom až třech dnech se objeví typická vyrážka.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Kombinace léků a alkoholu může zabíjet. Na co si dát pozor?

8. května 2022 18:39

Léky a alkohol jsou podle expertů pro tělo vražednou kombinací. Každý lék má jiné interakce, požití alkoholu tak může u někoho účinek zvýšit a u druhého naopak snížit. Jisté je ale to, že trpí ledviny i játra. Přitom lidí, kteří medikamenty zapíjejí alkoholem, podle lékařů přibývá. Nejen tomu se budou věnovat nedělní Hlavní zprávy, které můžete sledovat od 18:55.

Lékařská záhada ve škole: Sto lidí trpí vzácnou rakovinou. Nemoc mohla způsobit radiace

18. dubna 2022 19:09

Americká střední škola Colonia ve městě Woodbridge je pod drobnohledem. Více než sto pracovníků a absolventů této instituce postihla v posledních letech vzácná forma zhoubného nádoru na mozku. Podle lékařů by mohla za vyšší incidencí rakoviny stát radiace. Starosta města John McCormac považuje situaci za „alarmující“. Město proto nařídilo měření radiace na celém pozemku školy, která zatím zůstává otevřená.

To už můžeme zapojit mediky. Lékaři z Ukrajiny nám nepomohou, říká odborář Engel

14. dubna 2022 01:26

Zdravotní sestry a lékaři, kteří uprchli před válkou z Ukrajiny, budou mít možnost v Česku pracovat i bez uznání vzdělání ze zahraničí. Ve středu to potvrdil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Běženci ale podle něj budou muset pracovat pod odborným dozorem a maximálně po dobu tří měsíců. Návrh ve vysílání CNN Prima NEWS kritizoval předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel.

Diagnóza: Nenávidím zvuk. Když vám mlaskání druhých vadí tolik, že rozdáváte facky

12. dubna 2022 10:04

Poslouchat skřípání nehtů po tabuli není příjemné nikomu. Jsou ale lidé, kteří u ostatních nesnesou ani zvuk mlaskání, žvýkání, polykání, zívání či dýchání. Trpí při tom natolik, až propadají psychickým problémům, vede je to k agresivitě, dokonce i k fyzickým útokům. Alergie na konkrétní zvuk má své jméno, říká se jí misofonie. Libor Černý z Foniatrické kliniky 1. LF UK v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, kde se v nás bere.