CNN Prima News lékaři

lékaři

Výpis příspěvků ke štítku „lékaři“

Mám zohavené genitálie a velké bolesti, říká Petr trpící vrozenou vadou. Pomoci může operace

19. dubna 2023 15:17

Petr trpí vzácnou vývojovou vadou zvanou hypospadie, což je vrozený rozštěp močové trubice na spodní straně penisu. Tato vada se dá diagnostikovat u chlapce již velmi brzy po narození. V jeho případě to ale nikdo neudělal. Petr se o své nemoci dozvěděl až v dospělosti. Když se s prosbou o pomoc obrátil na české specialisty, nepomohli mu. Po zpackané operaci v zahraničí teď trpí bolestmi a komplikovanými deformacemi. Petr se ale přesto nevzdává a chce podstoupit další operaci, která ovšem stojí šest tisíc euro (přibližně 140 240 korun).

Cvičení na mobilizaci? Nic o tom nevíme, vzkázali lékaři. Expert popsal, jak proces funguje

13. dubna 2023 08:04

Vyděšení lidé, vyhrocené diskuze na sociálních sítích a zmatení lékaři. Dopis informující o chystaném mobilizačním cvičení vyvolal rozruch. Podle Armády ČR ovšem zbytečný – jedná se o každoroční zkoušku připravenosti, letos ovšem s tím rozdílem, že se do procesu zapojí všechny kraje současně. Redakcí oslovení praktici sdělili, že o možnosti absolvovat mobilizačního školení v minulosti nedostali žádný dopis, o to více byli nyní překvapeni. „Dělám praktického lékaře 20 let a nikdo mě ohledně školení nikdy neoslovil,“ konstatovali jeden z nich pro CNN Prima NEWS. Jiní vysvětlili, jak celý proces probíhá a proč by se lidé neměli bát „odvedení na frontu“.

Armáda chystá mobilizační cvičení odvodů. Kubek o ničem neví, chce to řešit s Fialou

11. dubna 2023 21:51

Armáda ČR chystá na květen celoplošné cvičení, na němž si mají lékaři natrénovat případné odvodní řízení. Podobná školení prý probíhají každoročně. Prezident České lékařské komory Milan Kubek však pro CNN Prima NEWS uvedl, že si taková pravidelná cvičení z minulosti nevybavuje a že sám o věci dosud nebyl informován. Plán armády mimo jiné způsobil další spor europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) s předsedou strany PRO Jindřichem Rajchlem.

Zubaře v Raškovicích lákají i na byt. Brali by i ukrajinského, zákon to však neumožňuje

6. dubna 2023 13:17

Plně vybavená ordinace, dvoupokojový obecní byt a tři tisícovky pacientů k registraci. A jako bonus – krásné prostředí Beskyd. Ani to ale není dostatečným lákadlem, aby se našel zubař, který by chtěl ordinovat v Raškovicích na Frýdeckomístecku. Stomatologa tam hledají marně už několik let. Brali by i odborníka z Ukrajiny, ale v tom jim zase brání legislativa.

Chybí i základní penicilin. Lékaři takový výpadek nepamatují, pomohou dodávky z Koreje?

25. března 2023 16:59

Některé léky stále chybí. Praktičtí lékaři se shodují, že nejsou antibiotické oční kapky nebo masti, léky pro děti, a hlavně základní penicilin. Ministerstvo zdravotnictví opět slibuje, že pro nápravu udělá maximum. České republice se navíc na návštěvě v Jižní Koreji podařilo vyjednat mimořádnou dodávku antibiotik ve větším množství, než je aktuální spotřeba v Česku.

V živém vysílání se hvězdě seriálu Červený trpaslík udělalo zle. Skončila v nemocnici

24. března 2023 21:36

Z vysílání rádia BBC rovnou do nemocnice. Přesně tam ve středu odpoledne zamířil britský herec Craig Charles, kterému se během živého vstupu udělalo zle. Jak později hvězda seriálu Červený trpaslík vysvětlila, nemohla uchopit pero. Bolest se od prstů přesunula až do zátylku. Do nemocnice Charlese odvezla manželka, herec takřka 24 hodin podstupoval vyšetření. Závěr? Lékaři nic neobvyklého neodhalili.

Schwarzenberg skončil v nemocnici. Lékaři museli vyřešit vážné komplikace

21. února 2023 10:46

Někdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg skončil v nemocnici. Informoval o tom server Expres.cz s tím, že čestný předseda TOP 09 nestojí o návštěvy. Se Schwarzenbergem posléze mluvili redaktoři deníku Blesk. Přiznal jim, že měl ucpanou tepnu, a proto museli urychleně zasáhnout lékaři. Nyní už je však v pořádku a míří domů.