Živě
Sledujte ŽIVĚ Partii s novým prezidentem: Petr Pavel prozradí, co chce změnit

hlava

Výpis příspěvků ke štítku „hlava“

Bizarní hovor okupanta s manželkou. Chtěla, aby přivezl z Ukrajiny lidskou hlavu a oblečení

19. září 2022 15:53

Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) zveřejnila další telefonický hovor mezi ruským vojákem a jeho manželkou. Obsahu nahrávky lze jen těžko uvěřit. Žena okupanta žádala, aby domů přivezl různé kusy oblečení sesbírané z mrtvých těl Ukrajinců. Rovněž po něm chtěla, aby se připojil k Vagnerově skupině, protože prý její členové Ukrajincům sekají hlavy. I o tuto část těla žena jevila velký zájem.

Migréna člověka doslova paralyzuje. Kdo má nárok na moderní biologickou léčbu?

20. srpna 2022 06:58

V České republice trpí migrénou více než milion lidí. Mnoho z nich svou nemoc tají, protože se obávají reakcí okolí. Záchvat migrény však dokáže člověka doslova paralyzovat na několik dní. Toto onemocnění citelně zasahuje do osobního i pracovního života. Naštěstí existuje účinná léčba, která dokáže pomoci. O jakou léčbu se jedná a pro koho je vhodná, se CNN Prima NEWS zeptala neurologa Tomáše Nežádala.

Šokující záběry z Ukrajiny. Na Rusech není nic lidského, říká gubernátor k uříznuté hlavě

7. srpna 2022 05:43

Ve veřejném prostoru se objevují další podezření o zrůdném chování ruské armády na okupovaných územích Ukrajiny. Rusové ve městě Popasna v Luhanské oblasti měli popravit jednoho z ukrajinských zajatců a poté jeho hlavu jako výstrahu vystavit na kůl. Uvedl to gubernátor tamní oblasti Serhij Hajdaj. Na Telegramu dokonce sdílel fotku, která má tvrzení dokazovat. Čin odsoudil mimo jiné i někdejší nejbohatší Rus a odpůrce prezidenta Vladimira Putina Michail Chodorkovskij.

Děsivé svědectví uprchlíka z Mariupolu: Viděl jsem, jak bomba ustřelila hlavu člověkovi

23. března 2022 08:12

Přes tři týdny se ukrývali ve sklepě v Mariupolu. Dmytro, Tania a jejich sedmiletá dcera Vlada popsali hrůzy války, které zažili během ostřelování přístavního města. Nakonec utekli do více než 300 kilometrů vzdáleného města Dněpropetrovsk. Každý den teď čekají na zprávy od příbuzných, kteří zůstali v Mariupolu, a to s vědomím, že už je možná nikdy neuvidí.