hlava

Výpis příspěvků ke štítku „hlava“

Další vážné následky covidu. Způsobuje pokles inteligence, tvrdí experti

U lidí, kteří prodělali nemoc COVID-19, je pravděpodobnější zhoršení výsledků inteligenčních testů a nejhorší dopady na rozumové schopnosti má těžký průběh nemoci. Podle zpravodajské televize Sky News to zjistili britští vědci ve studii, při níž od ledna do prosince minulého roku zjišťovali inteligenci u 81 337 lidí, z nichž téměř 13 tisíc bylo infikováno koronavirem. Snížení IQ o sedm bodů zaznamenali vědci u lidí, kteří byli s covidem hospitalizováni nebo dokonce skončili na umělé plicní ventilaci.

Horor v Premier League: Brankář Wolves utrpěl zranění hlavy, přímo na hřišti dostal kyslík

Nepěkný závěr mělo utkání dohrávky 28. kola Premier League mezi Wolves a Liverpoolem. Po srážce se spoluhráčem zůstal domácí gólman Rui Patricío bezvládně ležet na trávníku. Přímo na hřišti ho pak záchranáři ošetřovali dlouhých 13 minut. Do akce musela i kyslíková maska. Nakonec ho odnesli na nosítkách. Podle posledních zpráv by zranění portugalského brankáře nemělo být vážné. Liverpool i v následném 18minutovém nastavení udržel vedení 1:0 a z Wolverhamptonu si odvezl tři body.

Nájemník zavraždil majitele domu sekáčkem na maso. Půjde na 18 let do vězení

Za vraždu domácího v rodinném domě v Bedihošti na Prostějovsku potvrdil vrchní soud Pavlu Šestákovi 18 let vězení. Majitele domku napadl 30letý muž sekáčkem na maso. Razantní útok vedl na hlavu a ruku poškozeného, devětašedesátiletý senior utrpěl rozsáhlá devastující zranění, po necelém měsíci v nemocnici zemřel. Podle soudu šlo o vraždu s rozmyslem provedenou zvlášť surovým způsobem.