CNN Prima News hospitalizace

hospitalizace

Výpis příspěvků ke štítku „hospitalizace“

Pozor na nezvyklé příznaky covidu, varují lékaři. Strmý růst počtu obětí vzbuzuje obavy

31. října 2022 14:51

Epidemie koronaviru stále není u konce. Například britští lékaři zaznamenávají kvůli covidu rapidní mezitýdenní nárůst úmrtí. Každý týden umírá zhruba o 40 procent více pacientů než v předchozích sedmi dnech. Naopak hospitalizovaných ubývá. Pravděpodobně se jedná o důsledek zaměňování příznaků covidu s nachlazením. Jaká je situace v Česku?

Nepochopitelné verdikty soudu: Opilí řidiči zavinili tragické nehody, do vazby jde jen jeden

7. října 2022 16:58

Dvě děsivé autonehody se v posledních dnech odehrály na Slovensku. V obou hráli roli opilí řidiči. Ve středu srazil v Čadci sedmatřicetiletý řidič maminku se dvěma dětmi a v neděli Dušan Dědeček usmrtil pět lidí na autobusové zastávce v Bratislavě. Zatímco prvního řidiče poslal soud do vazby, Dědeček překvapivě zůstává na svobodě.

Laboratoře v pondělí odhalily 4 818 případů koronaviru. Přibývá i hospitalizovaných

4. října 2022 07:28

Laboratoře v České republice v pondělí odhalily 4 818 případů koronaviru, o 87 víc než před týdnem. Výrazně ale v mezitýdenním srovnání z 1 931 na 2 035 přibylo podezření na opakovanou nákazu. Testů bylo mírně víc než před týdnem. Hospitalizovaných s covidem přibylo na 1 666 zhruba o pětinu, 42 z nich ve vážném stavu je ale méně než před týdnem. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Covid v Česku sílí, za týden zemřelo 66 lidí, přibývá hospitalizovaných ve vážném stavu

3. října 2022 07:19

Testy v Česku v neděli potvrdily 353 případů koronaviru, o čtvrtinu víc než před týdnem. Podezření na opakovanou nákazu bylo 102 proti 98 o týden dřív. Testovaných přitom v mezitýdenním srovnání ubylo. Stejným tempem jako nakažených přibylo hospitalizovaných s covidem-19 na 1 310, ve vážném stavu je 41 z nich. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Epidemie covidu dál zrychluje. Ve čtvrtek bylo nakažených o třetinu více než před týdnem

9. září 2022 07:33

Epidemie covidu v Česku dál zrychluje. Ve čtvrtek přibylo 2 110 potvrzených případů nákazy, zhruba o třetinu více než před týdnem. Za posledních sedm dní pak laboratoře odhalily bezmála 12 000 nově nakažených, což je proti předchozímu týdnu nárůst asi o tisíc případů. Hospitalizovaných ale nepřibývá, v nemocnicích je s covidem 717 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Miloš Zeman je v nemocnici. Absolvuje plánovanou kontrolu vyživovací sondy

18. srpna 2022 12:16

Prezident Miloš Zeman je na plánované návštěvě v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Sdělil to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Jak dlouho prezident v nemocnici zůstane, neuvedl. Mluvčí ÚVN Jitka Zinke konstatovala, že jde o plánovanou krátkodobou hospitalizaci. Vedoucí kanceláře prezidenta Vratislav Mynář dodal, že Zeman absolvuje plánovanou kontrolu vyživovací sondy, kterou prezidentovi lékaři zavedli po zdravotních potížích loni na podzim. Její vyjmutí však dle něj přichází v úvahu nejdříve ke konci roku. Zeman byl loni na podzim v nemocnici 48 dní, panovaly pochybnosti o tom, jestli je schopen plnit své pracovní povinnosti.