reklama
CNN Prima News hospitalizace

hospitalizace

Výpis příspěvků ke štítku „hospitalizace“

Piráti opět šijí do Dostála. Občas informuje neadekvátním způsobem, říká senátor z ODS

1. prosince 2021 14:58

Neshody mezi expertem Pirátů na zdravotní právo Ondřejem Dostálem a zbytkem strany pokračují. Po kauze, kdy „zatajoval“ informaci, zda se nechal očkovat, kolegům vadí jeho příspěvky na Twiteru, kde sdílí data o pacientech s covidem. A to se nelíbí ani senátorovi Romanu Krausovi z ODS. „Občas data interpretuje neadekvátním způsobem,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Za Dostála se naopak postavila Starostka Alena Dernerová.

Jsem pro povinné očkování, říká europoslanec Zdechovský. Sám pomáhá v covidáriích

1. prosince 2021 08:47

Europoslanec a místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský se během pandemie koronaviru rozhodl pomáhat jako dobrovolník na covidových odděleních v nemocnicích nebo v sociálních zařízeních. V Novém dni na CNN Prima NEWS prozradil, že viděl umírat lidi. Proto apeluje na občany, aby se nechali očkovat. Podle něj by vakcinace měla být pro všechny povinná.

Spojil Babiše a Fialu: Mělo to přijít už dávno. Jak chce očkovat milion lidí za týden?

1. prosince 2021 07:34

Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) a premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se kvůli pandemii koronaviru měli spojit už dávno, míní stomatolog z iniciativy Lékaři pomáhají Česku Radek Mounajjed, který zorganizoval úterní tiskovou konferenci obou politiků. Třetí dávkou vakcíny proti koronaviru chce v Česku naočkovat milion lidí za týden, ideálně za ten příští. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětlil, jaký má plán.

Počty nakažených neklesají, za pondělí jich přibylo 17 599. Zemřelých s covidem je sto denně

30. listopadu 2021 05:18
Aktualizováno

V Česku počet zemřelých s prokázaným onemocněním COVID-19 přesáhl 33 tisíc, ministerstvo zdravotnictví eviduje k pondělí 33 069 obětí. Od poloviny listopadu umírá s covidem kolem stovky pacientů. Dál rostou i počty nově nakažených, v pondělí testy odhalily 17 599 nových případů covidu, asi o 3 100 víc než před týdnem. Nemocniční péči vyžadovalo v pondělí 6 394 pacientů s covidem, nejvíce od 7. dubna, z toho ve vážném stavu bylo 1 022, poprvé od 7.dubna jich je víc než tisíc. Stouplo také incidenční číslo, k pondělku na 100 tisíc obyvatel za sedm dní připadá 1 230 nově potvrzených nákaz, o den dříve to bylo 1 201.

Zdravotníky čekají pekelné Vánoce. Pacienti budou v nemocnicích přibývat, varuje Kubek

29. listopadu 2021 21:23

Počty nakažených ani hospitalizovaných s covidem v posledních dnech nerostou tak prudce jako dříve. Přestože to svádí k mírnému optimismu, celkové zlepšení covidové situace rozhodně není otázkou několika málo dní. Lépe by podle výpočtů mohlo být až po Vánocích. A to podle odborníků pouze v případě, že se naočkuje dostatek lidí a budou poctivě dodržovat opatření.

Prezident opustí ÚVN a zamíří do Lán. Jaký je jeho zdravotní stav?

27. listopadu 2021 15:28

Prezident Miloš Zeman by měl v sobotu opustit pražskou Ústřední vojenskou nemocnici. Tam byl převezen ve čtvrtek poté, co u něj lékaři prokázali nákazu koronavirem. Hlava státu chce následně zamířit na zámek do Lán, kde má v plánu jmenovat Petra Fialu (ODS) premiérem České republiky. Vývoj, který pro vás monitorují naše štáby přímo z místa, můžete sledovat v tomto článku nebo na CNN Prima NEWS.

Imunolog: Opatření vlnu nezastaví. Začátkem prosince nás čeká humanitární katastrofa

27. listopadu 2021 06:02

Nová varianta covidu – omikron – dělá vrásky vládám po celém světě. Podle imunologa Zdeňka Hela však nezáleží na tom, zda infekčnější varianta doputuje až do Česka, nejhorší scénář nás čeká tak či tak. „Dá se očekávat, že nás na začátku prosince čeká humanitární krize, humanitární katastrofa. Nemocnice nebudou stíhat, lidem se nedostane péče. Musíme dělat vše, abychom to co nejvíce omezili,“ uvedl v pořadu 360°.

reklama