CNN Prima News hospoda

hospoda

Výpis příspěvků ke štítku „hospoda“

Muž přežil ošklivý útok krokodýla. Pak překvapil „českým“ řešením, internet mu tleská

5. prosince 2022 11:04

Statečný Australan, kterému krokodýl během útoku ošklivě pokousal nohu, se ihned po napadení nechal odvézt do místní hospody. Incident se odehrál v oblasti Kimberley ve spolkovém státu Západní Austrálie na severozápadě země, které je známé pro častý výskyt nebezpečných krokodýlů. O netradiční události informoval web Daily Mail.

Hospodu Brně zavřeli kvůli nalévání mladistvým. Je to hon na čarodějnice, hřmí majitel

3. listopadu 2022 14:02

Hospoda U Žíznivýho pupíku v Brně je vděčným terčem inspektorů České obchodní inspekce (ČOI). Podle jejich zjištění se zde nalévá alkohol mladistvým – jde o jediné zařízení v republice, které kvůli tomu nechali zavřít. Majitel si ale mezitím změnil živnost a jeho nalévárna funguje dál. Pokuty splácí a tvrdí, že ze strany inspektorů jde o šikanu.

Fotbalový svátek zastínila krvavá bitka. Němečtí fanoušci vtrhli do hospody, kde mlátili i děti

27. září 2022 11:28

Večer na trávníku pořádná a zábavná bitva s výsledkem 3:3, před zápasem fotbalové Ligy národů mezi Anglií a Německem mimo hřiště intenzivní bitka. Sociálními sítěmi si šíří záběry, na kterých podle britských médií 100 maskovaných německých fanoušků zaútočilo na hospodu poblíž stadionu Wembley. Řada lidí utrpěla zranění hlavy i nohou.

Pohřeb královny v nejstarším pubu ve městě: Štamgasti pláčou, ticho ruší jen čepování piva

19. září 2022 18:58

Pohřeb královny prožívali mnozí Britové ve svých oblíbených hospodách. V Gosportu na jihu Anglie se štamgasti sešli v nejstarším výčepu ve městě, v pivnici The Fox (Liška) se pivo čepuje již od roku 1735. Během přímého přenosu z pohřbu Alžběty II. tam nikdo nepromluvil ani slovo. Posvátnou úctu rušilo jen čepování piva anebo sody do ginu.

Reportáž z Anglie: S královnou na pivu aneb Jak smutní britské hospody

16. září 2022 05:22

Přístav Portsmouth na jihu Anglie. Tohle je kotviště jediných dvou britských letadlových lodí, z nichž jedna nese jméno po zemřelé královně: Queen Elizabeth. Portsmouth je město námořníků a k těm po staletí patří i hospody, v tomhle městě je nejvíce výčepů na míli čtvereční v celé Velké Británii. A hlavním tématem štamgastů jsou teď smuteční obřady. „Skvělá královna, každý ji měl rád,“ říká mladá výčepní v hospodě s názvem British Queen, tedy Britská královna.

Exkluzivní průzkum: Chození do hospod omezilo 7 z 10 Čechů. Majitelé se bojí podzimu

22. srpna 2022 18:54

Místo posezení v restauraci, krabička s obědem z domova. To je čím dál častější realita Čechů, kteří se snaží v době krize ušetřit. Návštěvy hospod podle exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS omezilo 7 z 10 Čechů. Provozovatelé přesto doufají, že se na podzim situace zlepší. V opačném případě by totiž podle asociace restaurací mohla část podniků zkrachovat.

Dříve byly téměř v každém podniku. Jak fungovaly automatofony?

10. července 2022 12:35

Hrací skříně, pianoly, orchestriony, jednoduše nástroje, co hrají samy. Stačilo vhodit minci a začít tančit. Na přelomu devatenáctého a dvacátého století to byla nezbytnost v každé lepší hospodě. Dnes už na tyhle historické jukeboxy narazíte jen v muzeích, jednu z největších a nejzajímavějších sbírek tzv. automatofonů mají v Severočeském muzeu v Liberci.