reklama
CNN Prima News hospoda

hospoda

Výpis příspěvků ke štítku „hospoda“

Pěsti a kopance. Rozzuřený dav fotbalových fanoušků napadl policii, hlídka ujela

Aktualizováno

Policie v Uherském Hradišti prověřuje potyčku mezi hlídkou a fotbalovými fanoušky. Incident se odehrál v sobotu vedle stadionu po zápase Slovácko–Bohemians. Policie v souvislosti s incidentem zadržela pět lidí, za násilí proti úřední osobě a výtržnictví jim hrozí až čtyři roky vězení. Dva napadení policisté neutrpěli vážnější zranění, poškozené je však služební auto. Uvedla to policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Do hospody s testem z laboratoře? Nesmysl, míní politici a navrhují jiná řešení

Ministerstvo zdravotnictví počítalo s tím, že by lidé mohli navštívit restaurace či hospody pouze s negativním testem na covid z akreditované laboratoře. Samotest by nestačil. Část politiků s tím ale nesouhlasí. Podle některých by zahrádky hospod a restaurací měly být otevřené bez nutnosti testu, pravidla by měla být mírnější i pro vstup do vnitřních prostor podniků.

Pravnuk Jaroslava Haška: Na pivo přijďte jako Švejk, v šest večer po pandemii

Nejpřekládanější český román Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války spisovatele Jaroslava Haška poprvé vyšel právě před 100 lety. „Máme pandemii, žádné oslavy se nekonají. Řeknu to slovy Švejka: Přijďte ke mně na pivo v šest večer po pandemii,“ parafrázuje pravnuk spisovatele Martin Hašek známý výrok ze Švejka, jenž byl vyřčen na bojišti prvé světové války: „Po válce v šest hodin večer u Kalicha.“

U Těšína se čepuje pivo a grilují steaky. Mám na to ústavní právo, říká hospodský

Pouhých 350 metrů chůze za česko-polským hraničním přechodem Český Těšín / Cieszyn se točí pivo a grilují steaky. Ačkoliv polská vláda trvá na uzavření restaurací, podnikatel Tomasz Kwiek hospodu U Trzech Braci (U Tří bratrů) stejně otevřel. Napřed sice způsobil policejní manévry, nyní už ale strážci zákona nezasahují. A po vzoru těšínského výčepu se otvírají další v celém Polsku.

reklama