CNN Prima News hospoda

hospoda

Výpis příspěvků ke štítku „hospoda“

Točené pivo za 70 korun? Kdo a jak zdražení zlatavého moku obhajoval

Vzhledem k plánované úpravě daně z přidané hodnoty (DPH) u točeného piva by cena oblíbeného českého alkoholického nápoje v pražských restauracích mohla přesáhnout hranici 70 korun. Politický zásah obhajují představitelé vládní pětikoalice s tím, že konsolidace veřejných financí je nezbytná. Proti je naopak opozice. Podle expertů bude zdražení piva pro podniky i zákazníky nepříjemné. Trh si však poradí, myslí si ekonomka Jana Matesová.

KVÍZ: Jak dobře znáte hospodské hlášky z českých komedií? Kultovní snímky jsou jich plné

Češi jsou národem pivařů, není divu, že ve spojení se zlatavým mokem padá nejen v kultovních filmech řada hlášek. Obecně se však zejména v letních komediích objevuje spousta výroků, které odkazují na nejrůznější nápoje i pokrmy. Jak dobře znáte ty, které zlidověly? Otestujte své znalosti v kvízu, který pro vás připravila redakce CNN Prima NEWS.

Pohlreich: Že se zdražuje? Hospoda musí přežít. Bramboru stokrát jinak bych si nedal

Hosté v českých restauracích se mají ve srovnání se zahraničím hodně dobře, přesto si stěžují a píšou negativní recenze. Nespokojený host se má ozvat hned a nebýt hrdina až doma u klávesnice, tvrdí šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, hvězda televizní show Ano, šéfe! na Primě. Co si myslí o dětech a psech v restauraci nebo zdražování a za jakých okolností by vrátil jídlo?

Vyschlá pípa i závist. Deset obrazů zkázy i obnovy aneb Jak obec zničená tornádem vstává z ruin

Tornádo na Moravě udeřilo 24. června 2021. Dorazilo i do Lužic u Hodonína, kde po sobě zanechalo rozbořené domy, převrácená auta, stovky vysklených oken i dalších trosek. A bohužel i jednu lidskou oběť. Po dvou letech se reportér CNN Prima NEWS vrátil na místo zkázy. Stopy neštěstí nejsou zdaleka zahlazeny, na troskách živlem rozfoukaných Lužic ale roste nová vesnice.

Sen hospodské Marie se mění v noční můru. Covid nebyl nejhorší, hodnotí vládní změny

Hospody na vesnicích volají o pomoc. Covid, zdražování a teď úsporný balíček, jehož součástí je i zvýšení DPH u piva. To jsou důvody, proč hospodští padají do červených čísel. Například Marie Šerá vede restauraci ve Vysokém Poli na Zlínsku. Provoz pro štamgasty musela omezit a nad vodou ji drží jen rozvoz jídla a polední meníčka.

Hospody jsou terčem všech vlád, kritizoval Fiala z SPD. Kvůli dražšímu pivu slíbil obstrukce

Zvýšení daně z přidané hodnoty u čepovaného piva rozzlobilo 1. místopředsedu SPD Radima Fialu. Ten v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prohlásil, že krok povede k zánikům hospod v menších obcích. Podle něj se do těchto podniků trefují takřka všechny vlády – připomněl zákaz kouření v prostorách restaurací či někdejší zřízení elektronické evidence tržeb. Fiala přislíbil, že poslanci SPD budou vládní konsolidační balíček na půdě Parlamentu obstruovat.

Brity trápí inflace, na korunovaci ale šly miliardy. Pomůže to britské ekonomice?

Až dvě a půl miliardy korun by měla podle odhadů odborníků stát korunovace britského krále Karla III. Tato závratná suma je trnem v oku nejen zarytým odpůrcům ostrovní monarchie. Částka se navíc může i více než zdvojnásobit, a to kvůli nákladům na zajištění bezpečnosti. Mnohé ale nasvědčuje tomu, že právě pompézní oslavy by mohly ve skutečnosti nakopnout pokulhávající britské hospodářství.