reklama

Hráče kvůli masturbaci vyřadili z kádru. Ruští piloti pak na nebi nakreslili penis

Arťom Dzjuba vynechal poslední reprezentační sraz vinou choulostivého videa, které uniklo na veřejnost. Piloti ruské aerolinky Pobeda útočníka velmi specificky podpořili.
Foto: Profimedia

Ruský fotbalový národní tým má za sebou mizerné období. V posledních třech zápasech uhrál jen jednu remízu, a to se slabým Moldavskem. Sborná možná doplatila na absenci kapitána Arťoma Dzjuby, který byl z reprezentace vyřazen kvůli choulostivému videu, jež uniklo na veřejnost. Útočník Zenitu Petrohrad se v těžkých chvílích dočkal podpory z nečekané strany a absolutně nečekaným způsobem.

reklama

Dzjuba byl z národního celku vyškrtnut, protože z jeho mobilního telefonu uniklo video, na kterém se 32letý hráč sebeuspokojuje v posteli. Trenér Stanislav Čerčesov před listopadovým srazem uvedl, že Dzjuba se v národním týmu neobjeví, aby byl ochráněn před negativní publicitou a tlakem.

To, že ruský útočník číslo 1 zůstal mimo reprezentační kádr, se ale nelíbilo dvojici pilotů nízkonákladové letecké společnosti Pobeda. Nesouhlas vyjádřili hodně svérázným způsobem 11. listopadu. Let DP407 z Moskvy do Jekatěrinburgu měl zpoždění 20 minut a pohled na web Flightradar24.com, na kterém můžete mapovat letecké dění ve vzduchu, ukázal, proč ke zdržení došlo.

Piloti narušili plánovanou trasu tím, že s Boeingem 737 začali na nebi kroužit tak, aby při zpětném pohledu na trajektorii letu vznikly symbol pánského přirození. Tím naznačili, co si o rozhodnutí nechat Dzjubu mimo reprezentaci myslí.

„Piloti touto cestou pravděpodobně vyjádřili podporu ruskému kapitánovi Arťomu Dzjubovi a ukázali svůj postoj k tomu, jak byl šikanován,“ uvedl mluvčí aerolinky Pobeda.

Vyšetřování Federální agentury pro leteckou dopravu tuto domněnku potvrdilo.

Posádka pro svůj manévr dostala povolení. Zažádala o něj totiž tím, že oznámila potřebu prověřit radionavigační systém. Není ale divu, že nyní pilotům hrozí za „kreslení“ na obloze vyhazov.

Ruská Federální služba bezpečnosti se v současné době v rámci vyšetřování zabývá tím, jestli byl Dzjuba skrze choulostivé video vydírán, a to za účelem získání částky zhruba 110 milionů korun. Hráč se podle informací z ruských médií údajně měl s hackerem, který nahrávku získal, osobně setkat, ale odmítl zaplatit.

Poté, co video uniklo na veřejnost, Dzjuba řekl: „Nejsem dokonalý, stejně jako všichni.“

K dokonalosti měly daleko i výkony ruské reprezentace bez její hlavní opory. Tým trenéra Čerčesova během listopadového srazu nejprve pouze remizoval v přátelském utkání s Moldavskem 0:0. Pak v Lize národů nestačil na Turecko, se kterým prohrál 2:3 a debaklem skončil zápas se Srby. Rusové padli výsledkem 0:5.

K tématu

Tagy: hackerský útok fotbal sport Rusko Arťom Dzjuba Stanislav Čerčesov ruská fotbalová reprezentace
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Lidé budou moci navštívit příbuzné v sociálních zařízeních. Pouze s antigenním testem

Lidé budou moci navštívit příbuzné v sociálních zařízeních. Pouze s antigenním testem

V pondělí odpoledne se opět sešel kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO). Vláda se zabývala úpravou opatření v rámci protiepidemického systému PES. Česko se od čtvrtka přesune do stupně č. 3 a mělo by tak dojít k otevření restaurací, obchodů i služeb. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se také před novináři pochlubila, že stát dnes začal vyplácet jednorázový příspěvek důchodcům 5 000 korun.

Hnilička: Roušky v bazénu? Nelogické, ale vláda je chce při sportu ještě nechat
Slovenský skandál: Za šéfem Parlamentu do nemocnice i přes zákaz chodily přítelkyně
Bidenovu výhru potvrdily další dva klíčové státy. Zvítězil ve Wisconsinu a Arizoně
Deza měla v den otravy Bečvy havárii. Uniklá tekutina nebyla toxická, tvrdí chemička
Ženě s covidem sebrali po porodu dítě. Kauza hýbe celým Slovenskem
Alžbětu odchod rošťáka Harryho bolí. Své city ale skrývá, jinak by nastal chaos
reklama
reklama
Namísto strávníků usazuje plyšové pandy. Restauratér protestuje proti lockdownu

Německo

Domácí zpravodajství

Audit Evropské komise v lednu potvrdí Babišův střet zájmů. Premiér jej odmítá
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama