CNN Prima News Jekatěrinburg

Jekatěrinburg

Výpis příspěvků ke štítku „Jekatěrinburg“

Pančovaný alkohol zabíjel v Rusku. Zemřelo už 16 lidí, přiotrávily se desítky osob

5. června 2023 16:01

Více než tři desítky lidí se otrávily nekvalitním alkoholem v ruské Uljanovské oblasti, z nich 16 zemřelo. Oznámil to v pondělí místní gubernátor. Předchozí zprávy hovořily o šesti mrtvých po otravě ciderem v jednom z měst regionu, Dimitrovgradu. Otravy jsou hlášeny i z dalších dvou ruských regionů: dva lidé přišli o život v Samarské oblasti, další dva otrávení bojují o život v autonomní Udmurtské republice, uvedla agentura Interfax s odvoláním na úřady.

USA bojují proti věznění basketbalistky v Rusku. Náplň do cigaret jako pašování drog?

4. května 2022 17:42

Těsně před zahájením ruské invaze na Ukrajinu se chystala odcestovat z Moskvy domů do USA. Jenže americká basketbalistka Brittney Grinerová se do požadované destinace nedostala. Byla zadržena na letišti a umístěna do vazby, ve které nyní tráví už třetí měsíc. Důvod? Měla u sebe náplně do elektronických cigaret s hašišovým olejem a čelí obvinění z pašování drog. Spojené státy nechtějí pozoruhodný případ jen tak nechat být.

Poslali nás na Ukrajinu jako slepá koťata. Ruský zajatec vyzval krajany k protestům

6. března 2022 19:25

Další zajatec došel k opožděnému prozření. Tak Služba bezpečnosti Ukrajiny shrnula vyjádření ruského vojáka, který nyní vyzývá své krajany, aby protestovali a zastavili „nesmyslnou válku“. Za konec konfliktu na Ukrajině přitom lidé v Rusku demonstrují, policie je však bez okolků zatýká. K jednomu ze shromáždění došlo i v Jekatěrinburgu, rodném městě zajatého Rusa.

V Rusku se alkoholem otrávilo 18 lidí. Pili levné náhražky stáčené na trhu, tvrdí média

16. října 2021 20:08

V ruském Jekatěrinburgu zemřelo v posledních několika dnech 18 lidí v důsledku otravy alkoholem, který obsahoval metanol. S odvoláním na vyšetřovací výbor o tom v sobotu informovala agentura TASS. Ta původně informovala s odkazem na jiný zdroj o 16 mrtvých. Podle něj se lidé otrávili nelegálně stáčeným alkoholem na místním trhu. Policie případ vyšetřuje a zadržela dva podezřelé, uvedl vyšetřovací výbor.

Sériového vraha seniorek v Rusku zadržela policie. Maniak své oběti škrtil a okrádal

1. prosince 2020 19:27

Ruská policie zadržela v Kazani muže, kterého podezřívá z vražd více než 20 důchodkyň v Povolží a na Urale v letech 2011–2012. Informují o tom dnes ruská média. Policii v Rusku léta uniká sériový vrah, jemuž se přezdívá „Povolžský maniak“ a jenž má na svědomí vraždy 19 až 32 ruských seniorek. Podle ruských médií by zadržený osmatřicetiletý Radik Tagirov mohl být oním sériovým vrahem.