reklama
CNN Prima News hackerský útok

hackerský útok

Výpis příspěvků ke štítku „hackerský útok“

Hackeři napadli stovky firem v USA i ve světě, požadují přes 1,5 miliardy

Hackeři, kteří zřejmě stojí za víkendovým kybernetickým útokem na stovky firem i veřejných organizací nejen ve Spojených státech, požadují 70 milionů dolarů (přes 1,5 miliardy Kč), jinak hrozí zneužitím získaných dat. S odkazem na informace na blogu, který obvykle používá kybernetický gang REvil, to dnes uvedla agentura Reuters. Zasaženým firmám pomáhá americká vláda.

USA vyhostí deset ruských diplomatů, oznámil Biden. Moskva slibuje tvrdou odplatu

Bílý dům oznámil, že Spojené státy vyhostí deset ruských diplomatů a uvalí sankce na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem. Podle Washingtonu je krok odpovědí na ruské vměšování do loňských amerických prezidentských voleb a na kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám. Moskva na agresivní chování USA odpoví, uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.

Následky hackerského útoku v Olomouci: Lidé si nic nevyřídí, výplaty přijdou pozdě

Už sedmý den bojuje tým desítek IT specialistů s následky rozsáhlého kybernetického útoku na olomoucký magistrát. Činnost úřadu je zatím stále ochromená. Některé agendy začaly fungovat ve velmi omezeném režimu v papírové formě. Zaměstnanci radnice navíc pravděpodobně dostanou výplaty se zpožděním. Odstranění všech škod potrvá podle aktuálních odhadů několik měsíců.

Unikly Facebooku i vaše e-maily a telefonní čísla? Můžete to zjistit dřív než hacker

Více než milion Čechů se v současnosti strachuje, že jsou jejich osobní údaje součástí velkého úniku dat Facebooku, která se minulý týden dostala na internet. Mezi odcizenými daty jsou názvy účtů, e-maily a telefonní čísla. Pomocí webových stránek se dá naštěstí snadno zjistit, které údaje jsou kompromitované, a uživatelé by tak měli situaci rychle řešit.

Co hrozí lidem, kterým unikla data z Facebooku? Krádeže identity i peněz, říká expert

Facebook řeší závažný únik údajů více než půl miliardy uživatelů po celém světě. Data unikla již před lety, ale právě nyní se objevila na internetu. Nedobrovolné zveřejnění citlivých dat se má týkat téměř 1,4 milionu Čechů. Podle experta na kyberbezpečnost a vysokoškolského pedagoga Vladimíra Smejkala lidem, které únik dat Facebooku postihl, hrozí celá řada nebezpečí, například krádež identity či peněz.

reklama