Úspěšná sbírka pro Martínka potěšila celebrity. Potkáme se na prolézačkách, vzkázala Leitgeb
hackerský útok
Výpis příspěvků ke štítku „hackerský útok“
Hacker promluvil o zákulisí dark webu: Je to rejdiště zločinců. Vydírají odtud celý svět
Hackeři mohou kdykoliv ochromit finanční nebo zdravotnický systém. Stačí jim k tomu notebook a pár řádků kódu. Podle etického hackera, který poskytl rozhovor platformě Vice, podnikají své výpady z dark webu, kde se to jen hemží ilegálním obsahem.
Nahé fotky pacientů s rakovinou ukradli a zveřejnili hackeři. Ohavné, reaguje nemocnice
Síť hackerů napojených na Rusko ukradla z nemocniční sítě v americké Pensylvánii fotografie nahých pacientů nemocných rakovinou. Těmi pak zdravotnickou společnost Lehigh Valley Health Network (LVHN) vydírala. Organizace odmítla peníze zaplatit, hackeři proto snímky nemocných pacientů umístili tento týden na tzv. dark web. Tento krok označila síť nemocnic a zdravotnických center za opovrženíhodný.
Dostali zaplaceno za útok na web Petra Pavla. Kdo jsou ruští hackeři, kteří zasáhli do voleb?
Zahlcené weby prezidentských kandidátů, nefungující vládní stránky i velké odměny pro nejaktivnější „útočníky“. Pro ruskou hacktivistickou skupinu NoName057(16) se stala Česká republika vděčným terčem. Už od začátku ruské invaze na Ukrajinu čelí české informační struktury útokům ze strany proruských hacktivistů. Minulý týden zčásti zasáhli i do prvního kola prezidentských voleb, když na chvíli vyřadili z provozu stránky kandidátů Petra Pavla a Tomáše Zimy. A podle bezpečnostních analytiků z kyberbezpečnostní Check Point Research lze očekávat další podobné útoky – a to i během druhého kola voleb.
Klus se stal obětí hackerského útoku. Slavný zpěvák přišel o svůj youtubový kanál
Drzost na sociálních sítích se každým rokem stupňuje. Hackeři si dělají, co je napadne, protože spousta jejich činů je zatím nevymahatelná. Zpěvák Tomáš Klus nyní například přišel o svůj YouTube kanál.
Putinovo hackerské tsunami. Na Česko útočili ruští Anonymous, cílem byli i mobilní operátoři
Česká republika v říjnu čelila rekordnímu počtu kyberútoků. Za částí z nich stála ruská odnož hacktivistické skupiny Anonymous a Killnet. Cílem byly státní infrastruktura a dopravní podniky. Hackerským výpadům se nicméně nevyhnuli ani mobilní operátoři. Frekvence útoků narůstá už dlouhé roky, vše ale urychlila válka na Ukrajině. Experti uvádějí, že jedním z důvodů kyberútoků mohla být návštěva české delegace v Kyjevě.
Příšerná statistika. Češi skáčou podvodníkům na lep, ti dokážou falšovat i telefonní čísla
Česká republika trpí pod náporem kybernetických podvodů. Ve srovnání s loňským rokem policie zaznamenala obrovský nárůst kybernetické kriminality a s nervozitou vyhlíží letošní Vánoce, kdy bývají podvodníci velice aktivní. Mnozí z nich dokážou kromě falešných e-mailových výzev od známých institucí napodobit také telefonní čísla a vydávat se za bankéře. „Snaží se zmanipulovat lidi, aby své finanční prostředky převedli jinam,“ varoval Ondřej Kapr z Úřadu kriminální policie a vyšetřování. S blížícími Vánoci očekává, že počet případů ještě výrazně vzroste.
Dopravní kolaps v Moskvě. Taxíky zablokovaly centrum, mělo jít o hackerský útok
Moskva má za sebou mimořádně náročný čtvrtek. Hlavní město Ruska totiž zažilo nechtěnou dopravní kolonu, která de facto zablokovala centrum. Hlavní roli sehrály vozy taxislužby Yandex. Všechny je totiž kdosi objednal na jedinou adresu uprostřed metropole. Údajně šlo o hackerský útok skupiny Anonymous.
Čtyři hacknuté účty za minutu. Češi se neumí bránit před kyberútoky, jaké dělají chyby?
Češi neumějí chránit své internetové účty a nedodržují základní bezpečnostní pravidla. I to je důvod, proč jsou pro hackery poměrně snadným terčem. Podvody v digitálním prostoru jsou navíc den ode dne zákeřnější, mnohdy se tváří jako služba bankovních institucí nebo zpráva od správců Facebooku či jiných sociálních sítí. Jakých chyb se čeští uživatelé nejčastěji dopouští při ochraně svých internetových účtů a na co si dát největší pozor?
Problémy s voláním i daty. Hackeři zaútočili na největšího mobilního operátora v zemi
Operátor T-Mobile se v neděli potýkal s rozsáhlými výpadky svých služeb. Zákazníci měli problémy s mobilními daty i voláním, nemohli se dovolat na zákaznickou linku, dostat na web firmy nebo spustit aplikaci. V noci společnost oznámila, že čelila kybernetickému útoku. Obnovila provoz základních služeb, jako je volání či mobilní služby, dál řeší problémy s aplikací Můj T-Mobile a interních systémů.
Ředitel ŘSD zvažoval zaplatit hackerům, teď otočil. Expert: Omezil možnosti vyjednavačů
Zaplatit výkupné hackerům je jedna z možností, kterou zvažovalo Ředitelství silnic a dálnic. Jeho šéf Radek Mátl to v pátek otevřeně přiznal Hospodářským novinám. V sobotu ale otočil a na stejnou otázku televizi CNN Prima NEWS odpověděl, že s hackery se nevyjednává.
Pomalé i nedostupné stránky. Jak fungují DDoS útoky, které vyřadily z provozu české weby?
Zahltit, zpomalit a ideálně i vyřadit z provozu. České servery se už několik týdnů perou s tzv. DDoS útoky. Terčem ruských hackerů se staly nejen webové stránky policie, vlády i ministerstev, ale také banky či České dráhy. V principu jde o poměrně jednoduchou formu kybernetických útoků, které jsou ale překvapivě dostupné i komerčně. Navíc je zpravidla velice obtížné vystopovat původní zdroj útoků. Jak se proti nim bránit?
Útoky na české weby pokračují. Hackeři ve čtvrtek položili stránky vlády a NÚKIB
Útoky hackerů na některé české weby pokračují podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) i ve čtvrtek, zaútočili například i na web vlády či samotný NÚKIB. Závažné dopady úřad neeviduje. Informovala o tom mluvčí NÚKIB Alena Minxová. Na útoky hackerů kybernetický úřad upozornil ve středu, týkaly se například webů některých regionálních letišť nebo Českých drah. K útokům se přihlásila proruská hackerská skupina Killnet.