CNN Prima News Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou

Výpis příspěvků ke štítku „Hrádek nad Nisou“

S hejtmanem Půtou na pivu: O dole Turów a zklamání Čechů i Poláků z dohody o těžbě

17. února 2022 05:28

Z okraje severočeského Hrádku nad Nisou je to ke kolosální jámě povrchového dolu Turów jen 1 200 metrů. „Největším paradoxem dohody o dole Turów je, že Poláci i Češi ji vnímají jako prohru,“ říká liberecký hejtman Martin Půta (STAN) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. V Hrádku žije od dětství a stěhovat se určitě nebude. Rozhovor se uskutečnil trochu netypicky nad pivem, mělo to své důvody.

Poláci protestují za těžbu v Turówě. Hraniční přechod u Hrádku nad Nisou policie uzavřela

25. května 2021 14:38

Česká policie uzavřela kvůli protestu na podporu těžby v hnědouhelném dolu Turów ve 14:15 vjezd do Polska u Hrádku nad Nisou na Liberecku. Protest by měl trvat minimálně do 18:00, kolona vozidel pomalu jezdí mezi kruhovými objezdy v Kopačově (Kopaczowě) a Sieniawce nedaleko hranic. Provoz na hranici z české strany je zatím plynulý, bez front. Projíždějící auta posílají policisté zpět.

Silnice z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska bude uzavřena pro nákladní dopravu

11. ledna 2021 12:55

Silničáři v Libereckém kraji od úterních 05:00 preventivně uzavřou pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny frekventovanou silnici 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Meteorologové očekávají sněžení provázené silným větrem, v horách se tak mohou tvořit sněhové jazyky a závěje. Autobusy a osobní vozy úsekem projedou. Uzavírka potrvá do odvolání, sdělil Eduard Bark, provozní technik společnosti Silnice LK, která má údržbu komunikací v kraji na starosti.

Poláci nekomunikují kvůli dolu Turów, stěžují si Češi a obrátí se na Evropskou komisi

27. července 2020 19:15

Čeští politici osloví Evropskou komisi kvůli rozšíření polského hnědouhelného dolu Turów, ležícímu na česko-německo-polském trojmezí. Polsko podle českého ministerstva životního prostředí nekomunikuje a neposkytuje Česku požadované informace. Podání podnětu schválila vláda, sdělil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Očima reportéra: Je hejtman Půta čestný člověk, nebo chladnokrevný padouch?

31. května 2020 18:20

Martin Půta (STAN) byl zproštěn obžaloby z korupce, i když zatím nepravomocně. Hlavní zpráva celého týdne na Liberecku. Nad hejtmanem Libereckého kraje se pět let vznášel stín trestního stíhání, teď má, zdá se, nakročeno k očištění svého jména. Kauzou, ve které je jedním z dvanácti obžalovaných, se ale bude zabývat ještě vrchní soud. Státní zástupce se nechce vzdát, je přesvědčený, že Půta převzal úplatek za ovlivnění dotačního projektu.