reklama

Hrál Bundesligu, byl v reprezentaci. Teď průšviháře Fenina zlákal Novotný do Řeporyjí

V roce 2008 byste v Česku těžko hledali žhavější fotbalové zboží. Tehdy jedenadvacetiletý Martin Fenin byl čerstvým vítězem kategorie talent roku, pálil góly za Teplice a vysloužil si angažmá v bundesligovém Frankfurtu. Start německého angažmá mu vyšel na výbornou, po čase však přišel strmý pád dolů. Několikrát se pokoušel restartovat kariéru, která se už pak konstantně nacházela ve stavu klinické smrti. Teď se po dvou letech vrací na hřiště. Bude hrát 1.A třídu za pražské FK Řeporyje.

reklama

Jméno Martin Fenin bývá často uváděno jako synonymum pro promarněnou kariéru. Jeho fotbalový život provázela řada eskapád, které plynuly ze špatné životosprávy. Při angažmá v Chotěbuzi v roce 2011 se utápěl v depresích. V této temné fázi života dokonce vypadl z okna hotelového pokoje a ošklivě si poranil hlavu.

Posléze vystřídal řadu klubů včetně Teplic, které ho dostaly do velkého fotbalu. Ovšem v žádném týmu se už nechytil a od úrazu před devíti lety do současnosti dal pouhopouhé tři soutěžní góly. Naposledy hrál v druholigovém Varnsdorfu.

Několikátý pokus o restart přichází na regionální úrovni. Třiatřicetiletého Fenina zlanařil do klubu známý starosta pražské části Řeporyje Pavel Novotný. „Dostal jsem chuť do fotbalu, dvouletá pauza byla strašně dlouhá. Na větší ambice jsem ani neměl. S Pavlem jsme velcí kamarádi, můžu se tady rozehrát. Doufám, že sem lidi budou rádi chodit,“ uvedl útočník při události, která nemá na úrovni 1.A třídy obdoby – posila zvučného jména byla přivítána na tiskové konferenci.

Fenin v roce 2008 odstartoval působení v Bundeslize fenomenálně. Při premiéře v dresu Eintrachtu Frankfurt vstřelil Hertě Berlín hattrick. Nastupoval proti fotbalovým gigantům jako Bayern Mnichov či Borussia Dortmund.

Křivka hodnoty Martina Fenina na fotbalovém trhu

Teď na něj čekají zápasy proti týmům jako AFK Slivenec, SK Libuš 838 či SK Aritma Praha „B“. Premiéru by si měl Fenin odbýt tuto sobotu proti Zbraslavi.

Řeporyje vkročily do sezony ve vítězném stylu. Po duelech s Přední Kopaninou a Modřany mají šest bodů. Jak si povedou s hvězdnou akvizicí?

Tagy:

Hlavní zprávy

Na Slováky by česká očkovací kampaň nezabrala. Chtěli využít Schwarzeneggera s Norrisem
Slovensko

Na Slováky by česká očkovací kampaň nezabrala. Chtěli využít Schwarzeneggera s Norrisem

Přinese velmi drsná očkovací kampaň v Česku kýžený průlom? To se teprve uvidí, ale na Slovensku by podle všeho nezabrala. Říká to tamní expert Jakub Kuvik, který se podílel na tvorbě té slovenské. Podle něj jsou vizuály s drastickými záběry pacientů z nemocnic neúčinné. Sám pak říká, že pro slovenskou kampaň bylo v plánu zapojit i filmové hvězdy jako Arnold Schwarzenegger nebo Chuck Norris.

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti
Ekonomika

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti

Finanční situace rodičů má výrazný vliv na životní úroveň jejich dětí. Vyrůstá-li potomek v nuzných poměrech, je u něho až dvakrát vyšší pravděpodobnost, že na tom s penězi bude na štíru v porovnání s jejich dobře situovanými vrstevníky. Největší rozptyl mezi těmito dvěma skupinami panuje v Bulharsku, nejmenší v Lotyšsku, vyplývá z aktuálních dat Eurostatu. Jak je na tom Česká republika?

reklama

Domácí zpravodajství

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama