Hrál Bundesligu, byl v reprezentaci. Teď průšviháře Fenina zlákal Novotný do Řeporyjí

V roce 2008 byste v Česku těžko hledali žhavější fotbalové zboží. Tehdy jedenadvacetiletý Martin Fenin byl čerstvým vítězem kategorie talent roku, pálil góly za Teplice a vysloužil si angažmá v bundesligovém Frankfurtu. Start německého angažmá mu vyšel na výbornou, po čase však přišel strmý pád dolů. Několikrát se pokoušel restartovat kariéru, která se už pak konstantně nacházela ve stavu klinické smrti. Teď se po dvou letech vrací na hřiště. Bude hrát 1.A třídu za pražské FK Řeporyje.

Jméno Martin Fenin bývá často uváděno jako synonymum pro promarněnou kariéru. Jeho fotbalový život provázela řada eskapád, které plynuly ze špatné životosprávy. Při angažmá v Chotěbuzi v roce 2011 se utápěl v depresích. V této temné fázi života dokonce vypadl z okna hotelového pokoje a ošklivě si poranil hlavu.

Posléze vystřídal řadu klubů včetně Teplic, které ho dostaly do velkého fotbalu. Ovšem v žádném týmu se už nechytil a od úrazu před devíti lety do současnosti dal pouhopouhé tři soutěžní góly. Naposledy hrál v druholigovém Varnsdorfu.

Několikátý pokus o restart přichází na regionální úrovni. Třiatřicetiletého Fenina zlanařil do klubu známý starosta pražské části Řeporyje Pavel Novotný. „Dostal jsem chuť do fotbalu, dvouletá pauza byla strašně dlouhá. Na větší ambice jsem ani neměl. S Pavlem jsme velcí kamarádi, můžu se tady rozehrát. Doufám, že sem lidi budou rádi chodit,“ uvedl útočník při události, která nemá na úrovni 1.A třídy obdoby – posila zvučného jména byla přivítána na tiskové konferenci.

Fenin v roce 2008 odstartoval působení v Bundeslize fenomenálně. Při premiéře v dresu Eintrachtu Frankfurt vstřelil Hertě Berlín hattrick. Nastupoval proti fotbalovým gigantům jako Bayern Mnichov či Borussia Dortmund.

Křivka hodnoty Martina Fenina na fotbalovém trhu

Teď na něj čekají zápasy proti týmům jako AFK Slivenec, SK Libuš 838 či SK Aritma Praha „B“. Premiéru by si měl Fenin odbýt tuto sobotu proti Zbraslavi.

Řeporyje vkročily do sezony ve vítězném stylu. Po duelech s Přední Kopaninou a Modřany mají šest bodů. Jak si povedou s hvězdnou akvizicí?

Tagy: