reklama

Hřbitov ve Velkém Šenově obsadily zmije. Radnice doporučuje lidem, aby tam nechodili

Na hřbitově ve Velkém Šenově na Děčínsku číhá nebezpečí. V jeho areálu se přemnožily zmije. Radnice již vyzvala pozůstalé, aby hřbitov navštěvovali co možná nejméně a dávali dobrý pozor. Ze setkání s naším jediným jedovatým hadem by si mohli odnést nepříjemné následky.

reklama

Místostarosta Karel Hanisch pro CNN Prima NEWS uvedl, že se radnice informaci o výskytu zmijí na hřbitově dozvěděla teprve ve čtvrtek. „Když už tam přijdou, tak aby dbali zvýšené opatrnosti, aby koukali, kam šlapou a kdyby náhodou se setkali s nějakým tím hadem, tak aby ho zbytečně nedráždili. Kontaktovali jsme odborníky a budeme postupovat podle jejich doporučení,“ uvedl. Vedení města podle něj udělá maximum pro to, aby hadi občany neohrožovali. Situace se však bude řešit až v dalších dnech, dodal Hanisch.

Vážení návštěvníci hřbitova pozor. V celém areálu hřbitova ve Velkém Šenově je poměrně velký výskyt zmijí. Nejlepší je v...

Posted by Město Velký Šenov- oficiální stránka on Wednesday, July 1, 2020

„Pokud přece jen vstoupíte do areálu, pomůže více dupat, nebo použít hůl či klacek k prověření terénu před sebou. Důležitá je i vhodná volba obutí a ošacení do terénu,“ uvedli zástupci města. Dodali, aby lidé hadům záměrně neubližovali, jde o chráněný druh.

Někteří obyvatelé města s téměř 2 000 obyvateli se v komentářích proti doporučení vedení města ohradili. „To je řešení nenavštěvovat hřbitov, když tam máme své blízké,“ řekla jedna z místních. Jiná obyvatelka Velkého Šenova upozornění vítá: „Já jsem třeba za tuto informaci vděčná, protože jsme se tento týden na hřbitov chystaly udělat úklid na našich hrobech. Chodím tam s pětiletou dcerou, která si tam všude hraje a běhá,“ uvedla další.

Zmije obecná je poměrně malý had, měří většinou mezi 60 až 90 centimetry, nikdy ne více než metr. Je to také jediný jedovatý had, který se u nás ve volné přírodě vyskytuje. Od ostatních plazů jej lze poznat podle klikatého pruhu na zádech.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama