reklama

Hřbitov ve Velkém Šenově obsadily zmije. Radnice doporučuje lidem, aby tam nechodili

Na hřbitově ve Velkém Šenově na Děčínsku číhá nebezpečí. V jeho areálu se přemnožily zmije. Radnice již vyzvala pozůstalé, aby hřbitov navštěvovali co možná nejméně a dávali dobrý pozor. Ze setkání s naším jediným jedovatým hadem by si mohli odnést nepříjemné následky.

reklama

Místostarosta Karel Hanisch pro CNN Prima NEWS uvedl, že se radnice informaci o výskytu zmijí na hřbitově dozvěděla teprve ve čtvrtek. „Když už tam přijdou, tak aby dbali zvýšené opatrnosti, aby koukali, kam šlapou a kdyby náhodou se setkali s nějakým tím hadem, tak aby ho zbytečně nedráždili. Kontaktovali jsme odborníky a budeme postupovat podle jejich doporučení,“ uvedl. Vedení města podle něj udělá maximum pro to, aby hadi občany neohrožovali. Situace se však bude řešit až v dalších dnech, dodal Hanisch.

„Pokud přece jen vstoupíte do areálu, pomůže více dupat, nebo použít hůl či klacek k prověření terénu před sebou. Důležitá je i vhodná volba obutí a ošacení do terénu,“ uvedli zástupci města. Dodali, aby lidé hadům záměrně neubližovali, jde o chráněný druh.

Někteří obyvatelé města s téměř 2 000 obyvateli se v komentářích proti doporučení vedení města ohradili. „To je řešení nenavštěvovat hřbitov, když tam máme své blízké,“ řekla jedna z místních. Jiná obyvatelka Velkého Šenova upozornění vítá: „Já jsem třeba za tuto informaci vděčná, protože jsme se tento týden na hřbitov chystaly udělat úklid na našich hrobech. Chodím tam s pětiletou dcerou, která si tam všude hraje a běhá,“ uvedla další.

Zmije obecná je poměrně malý had, měří většinou mezi 60 až 90 centimetry, nikdy ne více než metr. Je to také jediný jedovatý had, který se u nás ve volné přírodě vyskytuje. Od ostatních plazů jej lze poznat podle klikatého pruhu na zádech.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
Nechtěný dárek z dovolené: Nakažení Češi jsou velkým rizikem, míní Prymula
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Po svatbě jsem šťastný, říká Hamáček a kritizuje Babiše, že mění názory každý den

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Progresivní daně? Schizofrenie i trestání schopných, hodnotí návrh odborníci a opozice
Další články
reklama
reklama