reklama
CNN Prima News Děčínsko

Děčínsko

Výpis příspěvků ke štítku „Děčínsko“

Na Děčínsku udeřily silné bouřky. Voda natekla do sklepů, uvěznila i auto pod viaduktem

26. července 2021 20:46

Bouře a déšť zaměstnávají od odpoledne hasiče v Děčíně, kteří za dvě hodiny vyjeli k více než 20 událostem. Voda natekla do sklepů na několika místech ve městě, v ulici U Koupaliště zatopila viadukt. V Boleticích nad Labem, části Děčína, spadly dva stromy na vozovku. Lidé nahlásili také vodu v panelovém domě. Na Twitteru to uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Další rebelující základka: V Jiříkově se žáci mohou testovat doma před odchodem do školy

15. dubna 2021 16:46

Základní škola v Jiříkově na Děčínsku, kde se děti vrátí do lavic v pondělí, nabízí rodičům, aby své potomky před odchodem na vyučování otestovali sami doma. Takový postup se ale nelíbí tamním hygienikům. Po waldorfské škole v Semilech jde tak o další školu, která jde proti vládním nařízením. Ta určují, že se žáci mají testovat sami ve škole za přítomnosti učitelů.

Nové informace k brazilské mutaci v Česku: Na Děčínsku odhalili méně agresivní variantu

13. dubna 2021 07:57

Ve dvou záchytech brazilské mutace koronaviru na Děčínsku nešlo o novější agresivnější a nakažlivější variantu viru, ale méně schopnou mutaci z loňského roku. Sdělila to šéfka Národní referenční laboratoře pro chřipku ve Státním zdravotním ústavu Helena Jiřincová, píše dnešní Právo. Další dva záchyty starší, méně nebezpečné brazilské mutace odhalila koncem února Fakultní nemocnice Brno.

Kde se v Česku vzala brazilská mutace? Nakažení v cizině nebyli, vir přenesli na rodiny

9. dubna 2021 18:29

Dva lidé z Děčínska, kteří se nakazili takzvanou brazilskou mutací koronaviru, už jsou vyléčení, infikovali ale své rodinné příslušníky. Nikdo z nakažených nemá těžký průběh nemoci, není však jisté, kde se mutace v Česku vzala. Evropské státy ale mají z nové mutace strach, protože v Jižní Americe prudce zhoršila epidemickou situaci.

reklama