CNN Prima News Děčínsko

Děčínsko

Výpis příspěvků ke štítku „Děčínsko“

Napadení chlapce na Děčínsku: Je mi do breku, přiznal ředitel. Policie už ztotožnila útočníky

Brutální skupinové napadení chlapce v Benešově nad Ploučnicí jeho vrstevníky nenechalo chladným ředitele školy, kterou pachatelé útoku navštěvují. „Je mi do breku, odmítám veškeré násilí, obzvlášť mezi dětmi,“ sdělil Jakub Zelený redakci CNN Prima NEWS. Kriminalisté se do školy vydali s preventivním výstupem, zároveň již identifikovali agresory. V návaznosti na útok budou ve městě častější policejní pochůzky, doplnil starosta Petr Jansa.

Vedení obce k neštěstí na Děčínsku: Vyhlídka půjde k zemi. Přináší víc starostí než radosti

Navrhneme úplné odstranění vyhlídky. Momentálně přináší víc starostí než radosti, řekl k neštěstí na Děčínsku místostarosta Markvartic Libor Kunte v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. V první fázi se podle něj odstraní žebřík, následně celá stavba. Podotkl, že návštěvníci často ignorovali provozní řád a porušovali také další zákazy, třeba rozdělávání ohně. „Nedokážeme si představit, že bychom po této tragédii vyhlídkový bod provozovali dále nebo se spoluúčastnili na tom, aby tam stála,“ řekl redakci.

Kouř je větší zabiják než oheň, varují experti. Co dělat, pokud ucítíte dým?

Boj s plameny v Českém Švýcarsku pokračuje. Více než 400 hasičů se snaží zkrotit ohnivé inferno, které zachvátilo Hřensko. Konec požáru je ale stále v nedohlednu. Vítr navíc roznesl do dalších koutů republiky štiplavý zápach kouře. Jak byste se měli zachovat, pokud ho ucítíte? Hasiči, záchranáři i policie doporučují dodržovat několik jednoduchých, ale důležitých rad. Na pozoru by měli být především nemocní lidé a děti.