CNN Prima News hrdinství

hrdinství

Výpis příspěvků ke štítku „hrdinství“

Hrdinové Vídně: Turečtí bojovníci MMA během útoku pomohli zraněné ženě i policistovi

Na sociálních sítích se šířily falešné zprávy o tom, že jeden z útočníků během pondělního teroristického útoku ve Vídni mluvil turecky. Jedná se ale o dvojici tureckých bojovníků MMA Mikaila Özena a Recepa Gultekina, kteří právě ve Vídni žijí. Během útoku pomohli postřelené ženě i zraněnému policistovi. Lidé je tak označili za hrdiny Vídně. Jak útok probíhal, popsal Özen televizi CNN Prima NEWS.

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Steve Gallant je odsouzený vrah, který se v listopadu 2019 zapsal do povědomí také jako hrdina. Při útoku na London Bridge se totiž s klem narvala jednorohého v ruce postavil do cesty teroristovi Usmanu Khanovi, který tehdy na mostě zavraždil dva lidi. Gallant tak pomohl zachránit další lidské životy. Nyní se může díky svému činu podívat o deset měsíců dřív na svobodu, píše server The Guardian.

Francie přišla o hrdinu. Policista, který se nechal vyměnit za rukojmí, zemřel

Jeho příběh se vynořil okamžitě po včerejším teroristickém útoku na jihu Francie. Zasahující policista Arnaud Beltrame se dobrovolně nechal vyměnit za jednoho z rukojmí držených v supermarketu a s vědomím toho, že riskuje vlastní život, šel vyjednávat s nepředvídatelným útočníkem. Za svůj hrdinský čin zaplatil životem, nejen ve Francii se ale stal nesmrtelným.