reklama
CNN Prima News hřiště

hřiště

Výpis příspěvků ke štítku „hřiště“

Pravidla fotbalu: Branky, body, penalty. Co je ofsajd, VAR, faul proti sobě samotnému

8. června 2021 18:40

O fotbalu se často říká, že je to pro začátečníky jeden z nejjednodušších sportů na pochopení. Přesto se neodehraje jediný zápas, při němž by se hráči nepohádali kvůli různému výkladu pravidel. Přinášíme vám soupis těch základních –⁠ co je to ofsajd, VAR, jaké rozměry má hřiště, velké vápno nebo branka, kolik hráčů může střídat, za co se píská ruka. Tohle všechno se může hodit jak na hřišti, tak třeba i před televizní obrazovkou při sledování Eura 2021.

Další změna pravidel pro venkovní sport: 15 metrů čtverečních na osobu a až 12 lidí

23. dubna 2021 19:48

Místo zvažovaného šestimetrového odstupu dvojic na venkovním sportovišti se bude od pondělí uplatňovat plocha 15 metrů čtverečních na osobu. Na jednom hřišti přitom bude možné vytyčit více sportovišť s dvanáctičlennými skupinami. Po páteční schůzce s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem to v tiskové zprávě uvedl předseda České unie sportu Miroslav Jansta. Haly a tělocvičny zatím zůstanou pro amatéry dál zavřené.

Fotbalisté hráli na zasněženém hřišti celí v bílém. V televizi byl vidět jen soupeř

16. ledna 2021 19:44

Velkou pozornost vyvolal sobotní zápas turecké fotbalové ligy mezi Basaksehirem a Sivasporem. Na souboji týmů ze středu tabulky zaujala především volba barvy dresů hostujícího celku. Ten totiž nastoupil celý v bílém, což hráče na zasněženém hřišti činilo téměř neviditelnými. Fotky ze zápasu teď na sociálních sítích baví miliony lidí.

reklama