Hromadná nehoda za Plzní: Havarovaly čtyři vozy, jeden hořel. Několik lidí se zranilo

Za Plzní na přivaděči ve směru na Klatovy v neděli odpoledne havarovaly čtyři osobní vozy, jeden hořel. Pět lidí se zranilo, tři z nich středně těžce a dva lehce. Řidič jednoho vozu zřejmě usnul. Silnice I/27 Plzeň–Klatovy je v místě nehody neprůjezdná.

„Šestapadesátiletý řidič Škody Fabia jel od Horní Lukavice na Plzeň. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že ho při jízdě přemohl mikrospánek, vjel do protisměru, kde čelně narazil do Škody Citigo, kterou řídila dvaašedesátiletá řidička. Její vozidlo začalo po nárazu hořet a odrazilo se do za ní jedoucího vozu a následně do dalšího, které stálo v odstavném pruhu,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Ve Škodě Fabia byl podle Jirouškové zraněný řidič a dva spolujezdci, ve Škodě Citigo spolujezdec a řidička, která podle mluvčí záchranky Márii Svobodové skončila se středně těžkými zraněními na emergency plzeňské fakultní nemocnice. Sanitky tam odvezly také dva muže s lehčími poraněními.

„Požití alkoholu bylo vyloučeno. U řidičky Škody Citigo je proveden odběr krve s ohledem na zranění,“ uvedla Jiroušková.

Tagy: