CNN Prima News hudebníci

hudebníci

Výpis příspěvků ke štítku „hudebníci“

Zlatými slavíky jsou Ztracený a Farna. Hlasovalo nejvíc lidí v historii ankety

19. listopadu 2021 21:51
Aktualizováno

Českého slavíka v kategorii zpěvaček poprvé ve své kariéře získala zpěvačka Ewa Farna. Ze zpěváků si nejvyšší ocenění odnesl Marek Ztracený, který se stal i absolutním vítězem letošního ročníku podle počtu hlasů. V kategorii kapel vyhrála skupina Mirai. Zlatým slavíkem v kategorii Hip Hop & Rap byl vyhlášen rapper Řezník. Ocenění vítězům obnovené hudební ankety Český slavík organizátoři předali na slavnostním večeru v Hudebním divadle Karlín.

Režiséři, hudebníci, herci, politici. Připomeňte si osobnosti, které podlehly covidu

11. března 2021 22:21

Česko kvůli nemoci COVID-19 ztratilo další velkou osobnost. Ve středu zemřel písničkář Jan Vodňanský, známý z dua, které tvořil s Petrem Skoumalem. Nákaze podlehlo v Česku už přes 22 tisíc lidí a nevyhýbá se právě ani slavným. S koronavirem bojoval před smrtí třeba i režisér Jiří Menzel, herečka Jana Andresíková nebo zpěvák David Stypka.

Do tříd se vrátily děti z uměleckých škol. Fungují v režimu jeden žák a jeden učitel

28. listopadu 2020 00:02

K prezenční výuce se vrátili i žáci uměleckých škol. I pro ně byla výuka na dálku komplikovaná. Zejména ve hře na hudební nástroj, během které je důležitý osobní kontakt při trénování techniky. Prezenční výuka je od středy možná v režimu jeden žák a jeden učitel. Výtvarné a taneční obory pokračují nadále v distanční výuce.