reklama

Do tříd se vrátily děti z uměleckých škol. Fungují v režimu jeden žák a jeden učitel

K prezenční výuce se vrátili i žáci uměleckých škol. I pro ně byla výuka na dálku komplikovaná. Zejména ve hře na hudební nástroj, během které je důležitý osobní kontakt při trénování techniky. Prezenční výuka je od středy možná v režimu jeden žák a jeden učitel. Výtvarné a taneční obory pokračují nadále v distanční výuce.

reklama

Základní uměleckou školu v Plzni na Bolevci navštěvuje více než 850 studentů. Učí se tam hra na hudební nástroje, tanec, zpěv nebo výtvarné umění. Věkové rozmezí dětí a žáků se pohybuje od pěti do 27 let.

K tématu

„Během distanční výuky učitelé vedli on-line hodiny přes různé internetové platformy, jako je Skype či Teams, posílali nahrávky e-mailem nebo si telefonovali. Zkrátka se snažili využít všechny možnosti, která omezení umožňovala,“ popsal distanční výuku ředitel školy Jan Sedláček. Škola se uzavřela 12. října, po více než měsíční pauze se ve středu opět otevřela.

Do základních uměleckých škol se podle statistik ministerstva školství mohlo vrátit zhruba 158 tisíc dětí, které se tam učí hrát na hudební nástroje. Ve školách platí pravidla, podle kterých děti musejí nosit povinně roušky nebo se vyučují jen povinné předměty, ve kterých se žáci z různých tříd nepotkávají.

„Výjimky zde jsou, například při hře na dechové nástroje či při zpěvu žáci nemusejí mít zakrytá ústa. Pokud by bylo třeba, aby například při zpěvu učitel ukazoval něco ústy žákovi a žák by potřeboval vidět na jeho ústa, tak učitel může používat štít,“ vysvětlil Sedláček.

K tématu

Tagy: školství Plzeň Plzeňský kraj distanční výuka hudebníci vládní nařízení umělecké školy prezenční výuka obor

Další hlavní zprávy

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Do obchodů a veřejné dopravy jen s respirátory. Rakousko znovu zpřísňuje opatření
Česko se rizikovým číslům zatím vyhýbá. Směřuje „jen“ k 5000 nakažených denně
Před 35 lety se Tatra poprvé předvedla Dakaru. Proslavily ji pověstné čapí nohy
Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert
reklama
reklama
Zavalitý pivot drtí soupeřovy obrany. Mvumbi z Konga je senzací házenkářského MS

Sport

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
Další články
reklama
reklama