reklama

I bezpečné země mají svá ohniska koronaviru. Podívejte se, kde leží

Ministerstvo zahraničí upozornilo na zvýšení rizika při cestování do určitých oblastí napříč Evropou.
Zdroj: Pexels.com

I v zemích, která jsou z hlediska koronaviru v seznamu bezpečných států, vznikají lokální ohniska šíření nemoci. České ministerstvo zahraničí proto upozornilo na zvýšení rizika při cestování do určitých oblastí napříč Evropou. Na české mapě budou přesto od pondělí všechny státy EU mezi bezpečnými zeměmi. Na Čechy se tedy od pondělí nebudou při návratu ze zemí EU vztahovat žádná omezení.

reklama

Na českém cestovatelském semaforu budou od pondělí všechny státy EU mezi bezpečnými zeměmi. Přestože se od pondělí nebudou na Čechy při návratu ze zemí Evropské unie vztahovat žádná omezení, ministerstvo zahraničí upozorňuje, že řada států eviduje lokální ohniska nákazy. Vedle Rumunska, Bulharska, Portugalska a Švédska jsou to také Rakousko, Švýcarsko, Chorvatsko a Španělsko.

K tématu

„Naše doporučení neznamená, že bychom tyto země vyřazovali ze seznamu bezpečných zemí. Cílem je naše občany varovat, že cestování do určitých oblastí může být spojeno se zvýšeným rizikem nákazy. Tak jako vznikají lokální ohniska v ČR, tak se samozřejmě nevyhnou i dalším zemím,“ řekl šéf české diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD).

Petříčkův resort upozorňuje například na Vídeň v sousedním Rakousku či na oblasti v Chorvatsku. Na další oblasti se zvýšeným rizikem se můžete podívat i v mapce.

Od 27. července, kdy upozornění ministerstva začínají platit, může být cestování do následujících oblastí spojeno s vyšším rizikem nákazy koronavirem:

  • Rakousko – Horní Rakousy, Vídeň
  • Švýcarsko – Curych, Waadat, Genf
  • Švédsko – Västerbotten, Västra Götaland, Jönköping
  • Bulharsko – Sofie, Varna, Plovdiv
  • Chorvatsko – Vukovarsko, Záhřeb, Osječko, Split – Dalmácie
  • Rumunsko – Suceava, Brašov, Vrancea
  • Španělsko – Cataluna, Aragón, Madrid, País Vasco
  • Portugalsko – Lisabon, Norte
Ministerstvo zahraničí upozorňuje na zvýšené riziko nákazy ve vybraných regionech evropských zemí. Zdroj: MZV ČR, grafika: CNN Prima NEWS
Ministerstvo zahraničí upozorňuje na zvýšené riziko nákazy ve vybraných regionech evropských zemí. Zdroj: MZV ČR, grafika: CNN Prima NEWS
Zdroj: CNN Prima NEWS

Estonsko a Lotyšsko vyřadily ČR z bezpečných zemí

K tématu

Vlády Estonska a Lotyšska vyřadily Česko ze seznamu bezpečných států, a to kvůli rostoucímu počtu nakažených. Češi tak musejí při cestě do těchto států do čtrnáctidenní karantény.

V Česku za pátek přibylo 281 prokázaných případů nemoci COVID-19. Je to nejvýraznější denní nárůst od konce června. Celkový počet nakažených od začátku epidemie v Česku přesáhl 15 000. Aktuálně nemocných je rekordních 5 290 lidí. Vyplývá to z aktualizovaných údajů ministerstva zdravotnictví.

Tagy: Rakousko ohnisko Evropská unie ohnisko nákazy Estonsko Tomáš Petříček Lotyšsko
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Adam Vojtěch

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Česko čeká nárůst případů indické mutace jako ve Velké Británii, varoval ve středu ve Sněmovně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nechce proto unáhleně rozvolňovat protikoronavirová opatření. Reagoval tak na to, že šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura navrhoval jednání o zrušení stavu pandemické pohotovosti. Nelíbí se mu, že vláda zavádí opatření protiprávně.

Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí
Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel
Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
Další články
reklama
reklama