reklama
CNN Prima News Estonsko

Estonsko

Výpis příspěvků ke štítku „Estonsko“

Na mapě pro cestovatele „zčervená“ Island nebo Madeira. Polepšilo si naopak Dánsko

Od pondělí bude obtížnější návrat z Islandu, Estonska a Madeiry. Na takzvané mapě cestovatele se přesunou z oranžové do červené kategorie značící vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Opačným směrem si polepší Dánsko a Lucembursko. V páteční tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.

Rusko vrací úder Pobaltí i Slovensku. Vyhošťuje diplomaty za solidaritu s Českem

Aktualizováno

Ruské ministerstvo zahraničí ve středu oznámilo, že vyhošťuje diplomaty z Estonska, Litvy a Lotyšska v odvetě za to, že pobaltské země vypověděly ruské diplomaty v gestu solidarity s Českem. Z Ruska budou podle agentury TASS muset odjet také tři pracovníci slovenského velvyslanectví v Moskvě. Podle agentury AFP jde celkem o sedm diplomatů – tři Slováky, dva Litevce a po jednom diplomatovi z Lotyšska a Estonska. Na opuštění země jim dalo týden.

Češi vypráskali Estonce a vedou kvalifikační skupinu. Souček se blýskl třemi góly

Aktualizováno

Čeští fotbalisté vstoupili do kvalifikace mistrovství světa vysokou venkovní výhrou 6:2 nad Estonskem. Papírového outsidera skupiny E ve 12. minutě poslal do vedení Rauno Sappinen, ale svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého brzy otočili stav a ještě do pauzy čtyřmi brankami rozhodli. Premiérový reprezentační hattrick si připsal Tomáš Souček, po jednom gólu dali Patrik Schick, Antonín Barák a Jakub Jankto. V závěru snížil střídající Henri Anier.

Velká část Evropy dala stopku vakcíně AstraZeneca. Česko bude očkovat dál

Aktualizováno

Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Slovinsko, Portugalsko, Kypr a Lucembursko v pondělí preventivně pozastavily používání vakcíny proti COVID-19 od britsko-švédské firmy AstraZeneca. Budou čekat na stanovisko Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), která svolala na čtvrtek mimořádnou schůzi a poté vydá k vakcíně stanovisko. Česko zatím podávání preparátu nepřerušuje. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného nebyla prokázána souvislost s případy výskytu krevních sraženin. Obdobně se vyjádřil šéf polského resortu zdravotnictví.

Kdo má největší kybernetickou sílu? Překvapuje Estonsko, Česko v nedohlednu

Nejpočetnější armáda světa ani vlastnictví největšího počtu tanků ještě nemusí vypovídat nic o tom, jakou silou daná země skutečně disponuje. Vojáci, letadla, obrněná vozidla –⁠ to jsou vesměs zbraně starých válek. Ty moderní se stále častěji odehrávají v digitálním prostředí, a tak není divu, že rozpočty státu na zajištění kybernetické bezpečnosti rostou. Kdo je tedy v tomto ohledu nejmocnější zemí světa?

I bezpečné země mají svá ohniska koronaviru. Podívejte se, kde leží

I v zemích, která jsou z hlediska koronaviru v seznamu bezpečných států, vznikají lokální ohniska šíření nemoci. České ministerstvo zahraničí proto upozornilo na zvýšení rizika při cestování do určitých oblastí napříč Evropou. Na české mapě budou přesto od pondělí všechny státy EU mezi bezpečnými zeměmi. Na Čechy se tedy od pondělí nebudou při návratu ze zemí EU vztahovat žádná omezení.

reklama