reklama
CNN Prima News Estonsko

Estonsko

Výpis příspěvků ke štítku „Estonsko“

Na mapě pro cestovatele „zčervená“ Island nebo Madeira. Polepšilo si naopak Dánsko

6. srpna 2021 15:57

Od pondělí bude obtížnější návrat z Islandu, Estonska a Madeiry. Na takzvané mapě cestovatele se přesunou z oranžové do červené kategorie značící vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Opačným směrem si polepší Dánsko a Lucembursko. V páteční tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.

Rusko vrací úder Pobaltí i Slovensku. Vyhošťuje diplomaty za solidaritu s Českem

28. dubna 2021 11:38
Aktualizováno

Ruské ministerstvo zahraničí ve středu oznámilo, že vyhošťuje diplomaty z Estonska, Litvy a Lotyšska v odvetě za to, že pobaltské země vypověděly ruské diplomaty v gestu solidarity s Českem. Z Ruska budou podle agentury TASS muset odjet také tři pracovníci slovenského velvyslanectví v Moskvě. Podle agentury AFP jde celkem o sedm diplomatů – tři Slováky, dva Litevce a po jednom diplomatovi z Lotyšska a Estonska. Na opuštění země jim dalo týden.

Češi vypráskali Estonce a vedou kvalifikační skupinu. Souček se blýskl třemi góly

24. března 2021 22:37
Aktualizováno

Čeští fotbalisté vstoupili do kvalifikace mistrovství světa vysokou venkovní výhrou 6:2 nad Estonskem. Papírového outsidera skupiny E ve 12. minutě poslal do vedení Rauno Sappinen, ale svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého brzy otočili stav a ještě do pauzy čtyřmi brankami rozhodli. Premiérový reprezentační hattrick si připsal Tomáš Souček, po jednom gólu dali Patrik Schick, Antonín Barák a Jakub Jankto. V závěru snížil střídající Henri Anier.

Velká část Evropy dala stopku vakcíně AstraZeneca. Česko bude očkovat dál

15. března 2021 16:05
Aktualizováno

Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Slovinsko, Portugalsko, Kypr a Lucembursko v pondělí preventivně pozastavily používání vakcíny proti COVID-19 od britsko-švédské firmy AstraZeneca. Budou čekat na stanovisko Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), která svolala na čtvrtek mimořádnou schůzi a poté vydá k vakcíně stanovisko. Česko zatím podávání preparátu nepřerušuje. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného nebyla prokázána souvislost s případy výskytu krevních sraženin. Obdobně se vyjádřil šéf polského resortu zdravotnictví.

Cestování PŘEHLEDNĚ: Jste očkovaní proti covidu? Některé země vám odpustí karanténu

14. února 2021 17:14

Zahájení očkování proti nemoci COVID-19 vzbudilo u mnoha cestovatelů naději, že by mohli opět brzy vyrazit do zahraničí. V některých státech se hovoří o očkovacích pasech, zatím však nejsou povinné. Některé země ovšem umožňují turistům, kteří jsou očkovaní, aby do země přicestovali bez nutnosti podstoupit 14denní karanténu.

Digitální Česko? Ve využití informačních technologií jsme se propadli za Litvu

1. února 2021 12:24

Česká republika se v pořadí Global Connectivity Index za loňský rok umístila na 28. příčce. Od roku 2017 se tak setrvale propadá. Přeskočila ji například Čína, Itálie a v posledním roce také Litva. Česko se tak v žebříčku, který každoročně sestavuje technologická společnost Huawei, umístilo ve druhé třetině ze 79 hodnocených zemí.

Kdo má největší kybernetickou sílu? Překvapuje Estonsko, Česko v nedohlednu

24. září 2020 06:18

Nejpočetnější armáda světa ani vlastnictví největšího počtu tanků ještě nemusí vypovídat nic o tom, jakou silou daná země skutečně disponuje. Vojáci, letadla, obrněná vozidla –⁠ to jsou vesměs zbraně starých válek. Ty moderní se stále častěji odehrávají v digitálním prostředí, a tak není divu, že rozpočty státu na zajištění kybernetické bezpečnosti rostou. Kdo je tedy v tomto ohledu nejmocnější zemí světa?

reklama